Specialized JoyStick SLEH-0002 / SCEH-0002 to najbardziej rozpowszechniony w Europie arcade stick stworzony z myślą o pierwszym PlayStation, który zadebiutował na Starym Kontynencie prawdopodobnie niedługo po premierze samej konsoli. Specialized Joystick został wyprodukowany przez firmę ASCiiWARE, która może poszczycić się największą liczbą licencjonowanych akcesoriów do PSX, dostępnych w Europie. Jest to zarazem jeden z trzech tego typu kontrolerów, obok jego późniejszej i uproszczonej wersji Arcade Style Stick SLEH-00009 oraz konkurencyjnego Namco Arcade Stick SLEH-0004.

Specialized JoyStick podobnie jak Specialized asciiPad występuje w dwóch wariantach różniących się jedynie opakowaniem i oznaczeniem. Początkowo sprzedawano go w niebieskim opakowaniu i z oznaczeniem SCEH-0002. W późniejszym okresie zdecydowano się jednak na zmianę oznaczenia ze SCEH na SLEH i sprzedaż kontrolera w pudełku stylistyką przypominającym opakowanie samej konsoli SCPH-1002, a także akcesoriów produkowanych bezpośrednio przez Sony. Co ciekawe czasem może się zdarzyć, że w pudełku z oznaczeniem SLEH, znajdziemy arcade stick z oznaczeniem SCEH i nie powinno to nikogo dziwić.

Arcade Stick od ASCiiWARE podobnie jak inne kontrolery tego typu miał symulować choć w niewielkim stopniu doznania jakie towarzyszyły graczom w salonach gier. Kontroler ten przypomina krzyżówkę klasycznego pada właśnie z panelem sterowania automatu. Za jego pomocą możliwe jest sterowanie w każdej grze, jednak w praktyce sprawdza się on najlepiej w grach typowo arcade’owych, takich jak bijatyki czy shmupsy.

Specialized JoyStick oprócz analoga posiada również wszystkie przyciski, które możemy znaleźć w w cyfrowym padzie, a także kolorowe przełączniki, które pozwalają na ich programowanie. Dzięki nim można ustawić czy dany przycisk ma zachowywać się jak w normalnym padzie czy być może ma być obsługiwany w trybie Auto lub Turbo. Z tej dogodności skorzystają jednak głównie gracze dość wprawieni w bojach, gdyż laikom może się to wydać zbyt skomplikowane.

Jak sam kontroler sprawdza się w akcji? W zasadzie spełnia on swoją rolę do której został stworzony, jednak nie ustrzegł się też kilku wad o których warto wspomnieć. Przede wszystkim przy pierwszym kontakcie z nim można odnieść wrażenie, że zarówno gałka, jak i przyciski nie wytrzymają zbyt intensywnego grania. Wydają one dość charakterystyczny dźwięk, który czasem przeszkadza. Specialized JoyStick  jest też dość lekki oraz wydaje się „pusty” w środku, przez co czasami gubi stabilność na stole, zwłaszcza że nie wyposażono go w jakieś przyssawki. Nie jest to jednak nieudana konstrukcja i śmiało można ją polecić do gry, jeżeli ktoś choć przez chwile chce się poczuć jak w salonie gier.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Akcesoria SLEH
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze