Po wydaniu Cyfrowych marzeń w 2010 roku i Wielkiej Księgi Gier w 2018 roku, Piotr Mańkowski postanowił znowu o sobie przypomnieć i wydać kolejną publikację poświęconą grom. Ma ona nosić tytuł Twórcy Światów: Kroniki gier Wideo i być wydana przez Grupę MTP już niebawem.

Książkowe Cyfrowe marzenia były dla wielu pierwszą okazją do zapoznania się z historią oraz funkcjonowaniem branży elektronicznej rozrywki, wydaną w języku polskim. Do tego momentu tematyka gier, rzadko stawała się muzą dla autorów w Polsce. Wielka Księga Gier była jej liczącą 676 stron ewolucją, wzbogaconą o ponad 800 różnego rodzaju zdjęć i grafik. Twórcy Światów: Kroniki gier Wideo nie będą zupełnie nową pozycją, ale poniekąd reedycją Wielkiej Księgi Gier, wzbogaconą o zupełnie nowe treści – zdjęcia, anegdoty i historie.

Tworcy swiatow Kroniki gier wideo

Informacja prasowa o książce:

Twórcy światów: Kroniki gier wideo to najnowsza, rozszerzona, poprawiona i uzupełniona wersja materiału, który rozpoczął życie jako „Cyfrowe marzenia”, a potem został wydany jako „Wielka księga gier”. Fani wcześniejszych wydań znajdą nowe, niepublikowane nigdzie wcześniej zdjęcia, anegdoty i historie. 

„Twórcy światów” to pozycja wydana przez Grupę MTP w pięknej, barwnie ilustrowanej, albumowej edycji. To ponad milion dwieście tysięcy znaków tekstu, to także ponad 1200 w większości unikatowych, kolorowych zdjęć, których nie da się znaleźć w internecie. Książka zawiera wypowiedzi twórców, przywołuje najsłynniejsze cytaty i hasła reklamowe, ale przede wszystkim stanowi podróż po historii medium, które w ciągu ledwo półwiecza istnienia swym zasięgiem pobiło film i telewizję.

To książka dla fanów, jak i dla osób nieznających historii gier. Dla osób lubiących czytać, jak i dla tych, którzy wolą pochłaniać treść za pomocą obrazów. Jedyna pozycja opowiadająca o grach wideo od A do Z.

Od wydania poprzednich książek Piotra Mańkowskiego minęło już sporo czasu, więc dla wszystkich tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z jego dziełami, Twórcy światów: Kroniki gier wideo będą doskonałą okazją by to nadrobić. O tym, że taka odświeżona reedycja jest potrzebna, najlepiej chyba świadczy fakt, że w ostatnim czasie ceny Wielkiej Księgi Gier potrafiły osiągać na aukcjach astronomiczne kwoty.

Co znajdziemy w środku:

Blisko 90 rozdziałów poświęconych historii gier. Takich jak np.:

 • Zapomniani pionierzy
 • Przynieście mi głowę Ponga
 • Szaleństwo Pac-Mana
 • Donkey Kong ratuje Nintendo
 • Trójwymiarowe światy Atari
 • Krach 1983 roku
 • Dziewicze lata Electronic Arts
 • Królowa Amiga
 • Game Boy mobilnym królem
 • PlayStation kwestią honoru
 • Premiera Xboxa

Pełen spis treści znajduje się tutaj.

Książka, a właściwie album ma zawierać ponad 1200 zdjęć i grafik. Póki co nie wiadomo jeszcze kiedy odbędzie się jej dokładna premiera, ale ma to nastąpić niebawem. Ptaszki ćwierkają, że być może będzie to marzec. Zatem czekamy na konkretne informacje w tej sprawie.

Źródło i więcej informacji:

https://www.facebook.com/groups/906669177166740/permalink/923839815449676/

https://gamearena.pl/pl/dla-zwiedzajacych/premiera-ksiazki/tworcy-swiatow-kroniki-gier-wideo/

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Newsy
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze