Baza archiwalnych materiałów wideo w Muzeum PlayStation została dziś powiększona i to o kolejne dwadzieścia nowych filmów z czasów pierwszego PlayStation. Wśród nich można znaleźć zarówno przedpremierowe trailery gier, relacje z imprez, wywiady, jak i krótkie dokumenty oraz reportaże poświęcone różnym zagadnieniom związanym z PSX oraz z branżą gier wideo. Zachęcam do obejrzenia i subskrybowania kanału Muzeum PlayStation, który mam nadzieję skupi jak nie wszystkie to większość tego typu materiałów, poświęconych póki co pierwszej konsoli PlayStation, a w przyszłości być może również pozostałym konsolom Sony. Przy okazji postanowiłem, że odtąd archiwalne filmy wrzucane do Muzeum będą w rozdzielczości 480p oraz w oryginalnej proporcji obrazu 4:3, dzięki czemu zachowają ducha tamtych czasów. Oto lista nowości w Muzeum:

Krótkie dokumenty i reportaże:

1. Jak dostać się do branży gier wideo? – materiał w którym pracownicy Sony opowiadają o tym jak znaleźli pracę w branży gier i jak ona wygląda.

2. Tworzenie Crash Bandicoot 2 Cortex Strikes Back – materiał w którym Jason Rubin, Andy Gavin oraz Mark Cerny z Naughty Dog opowiadają o tym jak będzie wyglądać druga część przygód Crasha na PSX.

3. Import gier z pozostałych regionów do Ameryki – materiał w którym pracownicy amerykańskiego oddziału Sony wyjaśniają to jak przebiega proces importowania gier, np. z Japonii i dostosowania ich do amerykańskich odbiorców.

4. Wycieczka po studiu Polyphony Digital – materiał prezentujący studio Polyphony Digital w trakcie prac nad Gran Turismo.

5. Wizyta na targach E3 1997 – materiał pokazujący w skrócie targi E3, które w 1997 roku odbyły się w Atlancie.

Wywiady:

1. Wywiad z Kazuo Hiraim, który w tamtym czasie piastował jedno z kluczowych stanowisk w amerykańskim oddziale Sony, o fenomenie jakim stała się konsola PlayStation.

2. Wywiad z Davem Jaffem, który stworzył pierwszą część Twisted Metal i nadzorował prace nad kolejnymi częściami serii.

3. Wywiad z Toddem McFarlanem, a więc twórcą komiksowej postaci Spawn, na bazie której Sony postanowiło stworzyć grę Spawn: The Eternal, która niestety okazała się kompletną klapą.

Inne:

1. Niewydane zakończenie gry Twisted Metal – jedno z zakończeń gry w Twisted Metal, które nigdy nie trafiło do finalnej wersji gry.

2. Reklama gry Twisted Metal 2 i jak powstawała  – ciekawa reklama Twisted Metal 2 niczym trailer filmu o przygodach Jamesa Bonda wraz z dokumentem o tym jak ją kręcono.

Trailery z gier:

1. Trailer gry Pandemonium 2

2. Trailer gry Resident Evil 2

3. Trailer gry Breath of Fire III

4. Trailer gry Tomba!

5. Trailer gry Nagano Winter Olympics ’98

6. Trailer gry NBA ShootOut ’98

7. Trailer gry SaGa Frontier

8. Trailer gry Vigilante 8

9. Trailer gry Final Fantasy Tactics

10. Trailer gry Bushido Blade

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Wideo
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze