Witajcie w kolejnym materiale poświęconym grze na PSP wydanej po polsku. Tym razem przyglądamy się bliżej polskiemu wydaniu gry Jak and Daxter: Zaginiona Granica, która swoją premierę miała w listopadzie 2009 roku, a do Polski trafiła 4 grudnia tego samego roku.

Jak and Daxter: Zaginiona Granica to druga odsłona serii na PSP, po bardzo dobrze przyjętej grze Daxter. Nic więc dziwnego, że Sony zadbało o ty by na premierę gra była dostępna w naszym rodzimym języku. Co więcej, postanowiono przygotować jej prawie pełną lokalizację, prawie bo z pewnymi wyjątkami.

W grze przetłumaczono wszystkie napisy obecne w menu czy w ustawieniach, a także można je włączyć w trakcie rozgrywki np. podczas wykonywania misji. Wówczas tłumaczą one wypowiedzi bohaterów, które zachowano w oryginale, a więc w języku angielskim. Nie oznacza to jednak, że w Jak and Daxter: Zaginiona Granica nie usłyszymy języka polskiego. Sony zdecydowało się przetłumaczyć w niej wszystkie wstawki filmowe, których w grze nie brakuje. Swoich głosów użyczyli tutaj m.in. Cezary Pazura jako Daxter, Jacek Rozenek jako Clout, Paweł Ciołkosz, wcielający się w postać Jaka oraz Agnieszka Judycka, użyczająca głosu Keirze. W sumie w nagraniach wzięło udział kilkanaście osób i szkoda, że nie zdecydowano się na pełne wykorzystanie ich głosów, również w trakcie rozgrywki.

Jak and Daxter: Zaginiona Granica to gra przygodowa stworzona przez High Impact Games i wydana przez Sony Computer Entertainment na PSP w listopadzie 2009 roku. Jest to szósta i ostatnia odsłona serii, która w tym samym czasie ukazała się również na konsoli PlayStation 2.

Tak Sony reklamowało polskie wydanie gry w 2009 roku w sieci:

OFICJALNA ZAPOWIEDŹ GRY

Legendarny duet znowu razem w grze Jak and Daxter™: The Lost Frontier na PSP i PlayStation 2

Przygotuj się na moc akcji i przygód z Jakiem i Daxterem — występujących po raz pierwszy razem na PSP — podczas ich wędrówki przez tajemnicze krainy i podniebne przestrzenie, z misją ratowania ich planety przed zagładą.

Opowieść zaczyna się w momencie zakończenia oryginalnej trylogii gier Jak and Daxter, gdy bohaterowie dołączają do ich przyjaciółki Kiery, która pragnie stać się Mędrcem i uratować świat przed zagrażającą mu ciemnością. Widząc, jak ich planeta powoli umiera, nasza dwójka śmiałków wyrusza na misję ratowania świata przed złowieszczym Dark Eco, przemierzając krainy na pieszo i w powietrzu, korzystając w tym celu z pięciu różnych rodzajów statków powietrznych.

Oferując wartką akcję, walki z szalonymi piratami kosmicznymi i dużo humoru, gra Jak and Daxter: The Lost Frontier, która będzie miała premierę jesienią, dostarczy wielu niezapomnianych przygód i zabawy w domu przy PlayStation 2 lub w podróży z PSP

Źródło: pl.playstation.com

OFICJALNY OPIS GRY

Dwóch nieustraszonych bohaterów – jedna gigantyczna misja.

Dynamiczny duet Jak i Daxter powraca w zupełnie nowej przygodzie na PSP oraz PS2, aby podjąć opowieść w miejscu, w którym zakończyła się trylogia.

Planeta Jaka i Daxtera powoli obumiera z powodu braku Light Eco. Aby ocalić swój świat, bohaterowie łączą swe siły z ze starą przyjaciółką Keirą w poszukiwaniu starożytnej machiny, która zapobiegnie zniszczeniu planety.

Niezależnie od tego, czy walczą z powietrznymi piratami w zaprojektowanym przez Ciebie statku, czy wysadzają w powietrze Aeropeans za pomocą potężnej broni Gunstaff; podróż Jaka i Daxtera zabierze ich poza granice Brink i wrzuci ich w wir wojny, która przerasta ich wszelkie wyobrażenia.

• Przemierzaj nowe strefy na ziemi i w powietrzu

• Zapoznaj się z nowymi mocami Eco i stań do walki ze złowrogą Dark Power

• Siej zniszczenie, wykorzystując Gunstaff: nowy rodzaj broni, który może również służyć jako Shockwave Concussor (miotacz fali uderzeniowej), Blaster (wyrzutnia energii), Vulcan Fury (szybkostrzelny miotacz energii) oraz Peace Maker (miotacz kul energetycznych).

Źródło: pl.playstation.com

OFICJALNA NOTKA PRASOWA Z MOMENTU POLSKIEJ PREMIERY

Tuż przed Mikołajkami Sony Computer Entertainment Polska wzbogaciło ofertę o w pełni zlokalizowaną grę Jak and Daxter: Zaginiona Granica – kolejną odsłonę popularnej serii gier o perypetiach sympatycznej pary przyjaciół.

 Tym razem kolorowy i nieco egzotyczny duet musi stawić czoła jeszcze bardziej wymyślnym przeciwnikom i uchronić swoją planetę przed zniszczeniem. Do walki z nimi otrzyma między innymi potężne urządzenie – laskę bojową – przeistaczającą się, zależnie od sytuacji i potrzeb naszych bohaterów, w niszczycielskie bronie.

W gadatliwego Daxtera wcielił się sam Cezary Pazura, który z pewnością rozbawi każdego gracza oraz uatrakcyjni barwną i pełną zwrotów akcji opowieść. W roli Jaka w polskiej wersji językowej, usłyszymy młodego, bardzo utalentowanego aktora – Pawła Ciołkosza.

Amatorzy angielskiej wersji językowej będą mogli wybrać oryginalny dubbing.

Jak and Daxter: Zaginiona Granica jest grą przygodową przeznaczoną dla graczy powyżej 12 roku życia. Gra dostępna jest na PSP oraz PlayStation 2.

Sugerowana cena detaliczna gry na PSP i PlayStation 2 to 139 złotych.

Źródło: interia.pl

GAMEPLAY Z POLSKIEGO WYDANIA GRY

OKŁADKA POLSKIEGO WYDANIA GRY

INSTRUKCJA

DYSK UMD

POLSKA REKLAMA GRY

INFORMACJA Z POLSKIEJ STRONY WWW GRY

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Gry
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze