Witajcie w kolejnym materiale poświęconym próbie skatalogowania wszystkich gier na konsolę PlayStation Portable, które ukazały się w naszym kraju w języku polskim. Tym razem przyjrzymy się z bliska grze Ojciec chrzestny i jej lokalizacji.

Pod kilkoma względami jest to tytuł szczególny. Przede wszystkim jest to najprawdopodobniej pierwsza gra na PSP, która ukazała się w naszym kraju w języku polskim (rok po premierze konsoli), co stanowiło jej niewątpliwy atut w kampanii marketingowej. Jest to o tyle ciekawe, że jej wydawcą nie jest samo Sony, tylko Electronic Arts.

W polskim wydaniu gry mamy do wyboru trzy wersje językowe – angielską, holenderską i polską. Polska lokalizacja ogranicza się do samych napisów, pozostawiając oryginalną, angielską ścieżkę dźwiękową. Gra posiada również polski tytuł, co nie jest standardem. Miało to zapewne ułatwiać kojarzenie jej z kultową, filmową trylogią. Podobnie jak w przypadku wielu gier w języku polskim na PSP, także i ta pojawiła się na wielu konsolach stacjonarnych i to głównie im zawdzięcza polską lokalizację.

Inforgrafika Ojciec chrzestny 2

Ojciec chrzestny to gra akcji stworzona przez Page 44 Studios i wydana przez EA na PSP we wrześniu 2006 roku. Tytuł ten bazuje na kultowym filmie The Godfather z 1972 roku.  Ojciec chrzestny ukazał się również na PC i na konsolach PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox, Xbox 360 oraz Wii.

Tak grę w wersji na PSP reklamowano w 2006 roku w sieci:

OFICJALNA INFORMACJA PRASOWA

Wstąp do rodziny Corleone, zdobądź szacunek, zostań Ojcem chrzestnym.

Po okresie drobnych przestępstw, wreszcie zostałeś przyjęty w szeregi najpotężniejszej organizacji przestępczej w Ameryce – rodziny Corleone. Od tej chwili, wykonujesz rozkazy i zdobywasz należny szacunek, wspinając się po kolejnych szczeblach przestępczej kariery. Stawką jest przejęcie kontroli nad Nowym Jorkiem.

Wybierz własną drogę interakcji z postaciami zamieszkującymi świat gry Ojciec chrzestny® i zobacz jak krzyżują się ścieżki fabuły filmu. Wykonuj pełne akcji misje w mieście, które dosłownie tętni życiem. Bierz udział w porachunkach gangów, napadach na bank, strzelaninach w rozpędzonych samochodach i wymuszeniach.

A jeśli wszystko umiejętnie rozegrasz, być może zostaniesz kolejnym, najbardziej wpływowym Donem…

Weź sprawy w swoje ręce
Nieliniowa, pełna akcji przygoda. Wiele niesamowitych misji, również takich, które nawiązują do wydarzeń przedstawionych w filmie. Można wykonywać zadania główne, a także przyjmować zlecenia poboczne – poznaj otwarty świat gry w sposób odpowiadający Tobie najbardziej! Pełna wrażeń przygoda dla graczy liczących na urozmaiconą zabawę.

Przenieś się do świata Ojca chrzestnego
Stwórz własnego gangstera i wspinaj się po kolejnych szczeblach kariery, dbając o interesy rodziny Corleone. W trakcie rozgrywki będziesz oddziaływać na postacie zamieszkujące świat gry i ponownie przeżyjesz sceny z klasycznego filmu.

Szacunek i konsekwencje
Wykorzystuj lojalność i stosuj metody zastraszania, aby zdobyć szacunek w Nowym Jorku. Strach może być jedną z Twoich najważniejszych broni w trakcie walki o panowanie nad przestępczym światem.

Przejmij kontrolę nad miastem
Dołącz do rodziny Corleone i rusz do walki o panowanie nad Nowym Jorkiem, wywierając wpływ na rodzinach Stracci, Tattaglia, Cuneo oraz Barzini. Sposób w jaki będziesz zdobywać władzę – negocjując, czy też zastraszając – wpływa na zachowania innych wobec Twojej osoby.

Walcz dzielnie
Korzystaj z tzw. systemu walki BlackHand Control, by wykonywać uderzenia, kopniaki, chwyty, a nawet mordercze uściski. Potęga brutalnego zastraszania na wyciągnięcie Twoich dłoni!

Uderzaj w czułe punkty
Pamiętaj, że martwi nie potrafią mówić. Celowanie w odpowiednie punkty na ciele przeciwnika pozwala na zadawanie mniej zabójczych ciosów. Dzięki temu zdążysz wydobyć wszelkie niezbędne informacje…

© 2005 Electronic Arts Inc. Electronic Arts, EA oraz logo EA to znaki towarowe lub zastrzeżone znaki towarowe będące własnością Electronic Arts Inc. na terenie Stanów Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
® & © 2005 Paramount Pictures. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wszystkie inne znaki towarowe należą do ich prawnych właścicieli. EA™ to marka firmy Electronic Arts™.

Źródło: Informacja prasowa EA Polska.

GAMEPLAY Z POLSKIEGO WYDANIA GRY

INFORMACJA O LOKALIZACJI

  • Ojciec chrzestny to pierwsza gra na PlayStation Portable (PSP) w języku polskim.
  • Grę wydano w wersji kinowej z napisami.
  • Data premiery polskiego wydania gry (22.09.2006) została zweryfikowana na stronie wydawcy.

OKŁADKA POLSKIEGO WYDANIA GRY

ojciec chrzestny psp

INSTRUKCJA

DYSK UMD

ojciec chrzestny psp 9 1

REKLAMA GRY Z POLSKIEJ PRASY

POLSKA STRONA WWW GRY

Ojciec Chrzestny WWW

Kopiując dane/grafiki z tego wpisu nie zapomnij podać ich źródła.

Szczególne podziękowania dla @SALADYNA za przekazanie gry do bazy oraz @Leniwego, @For The Players oraz @Pawła za wsparcie projektu skatalogowania gier po polsku na PSP.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Gry po polsku
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze