Pierwsze PlayStation mimo genialnych kampanii reklamowych na całym świecie było bardzo sporadycznie pokazywane w polskiej telewizji. Lokalny oddział Sony skupiał się na promocji konsoli przede wszystkim w prasie, która w tamtym czasie stanowiła główne źródło informacji o PlayStation dla graczy. Najpoważniejszą próbą reklamy PSXa w telewizji było zlecenie przez Sony Poland Telewizji Polskiej wyprodukowania familijnego teleturnieju pt. „Wirtualna Gra PlayStation”, którego historię mogliście już przeczytać na Strefie. Ponadto konsola była również obecna w różnych programach o grach, takich jak choćby „Multimedialny Odlot”, który emitowano w Polsacie w latach 1997-1998, a także jako nagroda główna w różnych teleturniejach i konkursach, zwykle skierowanych do najmłodszych widzów.

Dzięki kanałowi Krypta VHS możemy zobaczyć od niedawna jedną z nielicznych, polskich reklam konsoli PlayStation, która została nagrana na kasecie VHS z filmem Jumanji i dystrybuowana przez ITI w naszym kraju. Ma ona dość psychodeliczny klimat i raczej trudno wyobrazić sobie by pokazywano ją również w ogólnodostępnej telewizji. Ciekawe czy to autorski montaż, czy może wykorzystano tutaj pomysł z Zachodu, dodając jedynie ostatni kadr? Tak czy inaczej, na tę chwilę jest to jedyna polska reklama PSXa, którą możemy znaleźć w sieci.

W niektórych źródłach można znaleźć wzmiankę o reklamie PSXa, którą emitowano na Polsacie w 1996 lub 1997 roku. Raczej mało prawdopodobne by był to materiał z filmu powyżej. Może ktoś kojarzy tę reklamę albo jeszcze lepiej ma ją gdzieś zgraną na kasecie? Jeżeli tak, to dajcie znać w komentarzu.

Podziękowanie dla Bartosza, za podrzucenie informacji o tym znalezisku. Przy okazji, poniżej wrzucam również archiwalne odcinki programu „Multimedialny Odlot”, poświęcone konsoli PlayStation. Warto obejrzeć, jak ktoś jeszcze nie widział.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Artykuły pozostałe
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze
hankie
hankie
3 lat temu

Miło, że gdzieś te materiały ktoś zachował. Po prostu podczas oglądania wracają wspomnienia, flashbacki dają po głowie 🙂 Czy tylko mi się wydaje, że ta reklama jest trochę 'straszna’? 🙂

xGrzesieq
Odpowiedz  hankie
3 lat temu

Fakt, dziwna jest ta reklama, ale dla mnie, wszystko co jest nagrane na VHS i ma zakłócenia, jest straszne 😛

Itrox46
Itrox46
1 rok temu

Nie wiem czy to gdzieś było ale znalazłem to https://www.youtube.com/watch?v=s_7AnmqJ1Rs&ab_channel=Kamandir96