W kwietniu 2000 roku do sklepów w Europie oraz w Ameryce trafiła druga odsłona przygód Dana Fortesque, przenosząca nas tym razem w czasy wiktoriańskiego neogotyku. Sony Computer Entertainment nie szczędziło pieniędzy na kampanię promocyjną MediEvil 2, jako że gra ta była kontynuacją jednego z najbardziej udanych tytułów, stworzonych bezpośrednio przez SCE na PlayStation. W sieci pojawiła się oczywiście strona internetowa dedykowana grze, a w prasie liczne reklamy przedstawiające ten tytuł w jak najlepszym świetle. Co ciekawe wspomniana strona internetowa gry po blisko siedemnastu latach wciąż jest dostępna w sieci i możecie ją znaleźć pod tym adresem.

medievil 2 website - Kolekcjonerskie wydania gier - Zestaw prasowy MediEvil 2
Strona www.medievil2.com

Oprócz tych standardowych narzędzi promocyjnych, Sony postanowiło przy okazji premiery MediEvil 2 wydać również wyjątkowy zestaw prasowy, związany z grą, który trafił do redakcji na całym świecie, a który po dziś stanowi jedno z najładniejszych tego typu wydań gier, związanych z pierwszym PlayStation. Wszystko za sprawą wyjątkowej oprawy zestawu, którą stanowi niezwykle bogata w szczegóły księga z logo gry na froncie oraz jej zawartości.

Księga wydaje się ogromna, ale tak naprawdę zawiera jedynie kilka kartek z grafikami z gry. W zasadzie jest to więc kilkukartkowy artbook, który spełnia również funkcję pudełka na całość zestawu. W środku księgi znajdziemy bowiem specjalne wcięcie, w którym znajduje się mniejsza książeczka z kluczowymi informacjami o grze, a także specjalna sakwa, w której umieszczono dwa nośniki CD – jeden z grą oraz drugi z informacjami i grafikami dla prasy. Akurat sam pomysł sakwy nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem, gdyż luźno goniące w niej i ocierające się o siebie nośniki w dłuższej perspektywie mogły się uszkodzić. Niemniej całość prezentuje się wybornie, co zresztą widać na zdjęciach oraz na poniższym filmiku z jego prezentacji.

Z tego co zauważyłem na zestaw prasowy MediEvil 2 nie jest aż tak trudno natrafić. Pojawił się on w kilku liczących się wówczas wersjach językowych. Marne jednak szanse, że wydano go również w języku polskim, ale kto wie być może kilka jego egzemplarzy trafiło również do rodzimych redakcji OPSM, PSX Extreme czy Neo Plus, a kto wie może ktoś z Was ma go w swojej kolekcji?

Zdjęcia zestawu tradycyjnie pochodzą z kolekcji Roberta, od którego uzyskałem oczywiście zgodę na ich wykorzystanie. Poniżej możecie zobaczyć również resztę jego kolekcji związanej z serią MediEvil 2. Jest na co popatrzeć.

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Bodzio
Załaduj więcej w Ciekawostki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.