W 1996 roku amerykańskie targi Electronic Entertainment Expo (E3) odbyły się w dniach 16-18 maja w Los Angeles. Była to dopiero druga edycja targów i po raz drugi z rzędu to Sony wychodziło z nich zwycięsko, ostatecznie dobijając Segę i Saturna oraz dając wyraźny odpór Nintendo i jej najnowszej propozycji w postaci Nintendo 64. Wszystko za sprawą zaskakującej obniżki ceny PlayStation z 299$ do 199$, która zrobiła wrażenie na wszystkich, podobnie zresztą jak przygotowane za mnóstwo pieniędzy stoisko PlayStation na samych targach, które nawet teraz robi wrażenie. W kolejnym filmiku z serii “Bez komentarza” możecie obejrzeć jak ono powstawało i choć na chwilę przenieść się do roku 1996.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Bodzio
Załaduj więcej w Kanał YouTube

3 komentarze

 1. Bodzio

  Cornelitto

  19 marca 2017 o 15:23

  Sony pokazało jak się walczy o klienta i jak powinno wyglądać stoisko na targach. Dzięki takim ruchom sprzedali 100 mln konsol. To stoisko do dziś robi na mnie mega wrażenie.

  Odpowiedz

  • Bodzio

   Bodzio

   19 marca 2017 o 16:48

   Jakby można było podróżować w czasie to z miłą chęcią bym je odwiedził bo faktycznie robi ogromne wrażenie. Długo szukałem reportażu z targów E3 1995, ale z racji tego, że była to pierwsza edycja to budżet i formuła targów byłą zupełnie inne, wystarczy popatrzeć na YT w jakich warunkach Sony prezentowało po raz pierwszy PSXa i jego cenę.

   Odpowiedz

 2. Bodzio

  mlodziany

  19 kwietnia 2017 o 19:48

  ja to podsumuje tak:
  PRZYBYLI(Sony),ZMONTOWALI(stoisko),ZWYCIĘŻYLI(PSX)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.