Oficjalny pokrowiec na płyty o oznaczeniu SLEH-00013 to jedno z kilku licencjonowanych akcesoriów wydanych w Europie, które ułatwia przechowywanie przedmiotów związanych z pierwszym PlayStation. W tym przypadku mowa konkretnie o pokrowcu umożliwiającym łatwe i co najważniejsze bezpieczne przechowywanie nośników z grami np. podczas podróży. W sumie pokrowiec pozwala na przetrzymywanie w nim łącznie 14 płyt CD wraz z instrukcjami. Dodatkowo posiada on specjalną kieszeń, w której można umieścić kilka kart pamięci.

Pokrowiec został zamówiony przez europejski oddział Sony Computer Entertainment i wyprodukowany w Chinach. Mimo to charakteryzuje się on bardzo dobrą jakością wykonania. Do jego produkcji wykorzystano wysokiej jakości materiał oraz szwy, które sprawiają, że nawet po blisko 20 latach od premiery, wciąż można go znaleźć na licznych aukcjach w bardzo dobrym stanie. Jest to jedno z popularniejszych akcesoriów tego typu, które zwykle sprzedawane jest bez opakowania, przez co nie każdy wie iż jest to w pełni licencjonowany produkt, posiadający swoje własne oznaczenie SLEH, którego brakuje już na samym pokrowcu.

Zdjęcia pokrowca zostały zamieszczone za zgodą ich autora.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Bodzio
Załaduj więcej w Akcesoria SLEH

3 komentarze

 1. Bodzio

  Damian

  7 września 2016 o 18:36

  Świetna rzecz nie tyle aby w niej coś trzymać, a przejść się do kumpla z grami i save’ami. Ewentualnie trzymać to co akurat ogrywamy.

  Odpowiedz

  • Bodzio

   hankie

   8 września 2016 o 09:19

   Też zawsze tak robiłem 🙂 W czasach gdy jeszcze nikt nie wiedział, że w 2016 roku nienaruszone pudełka będą tak cenne, już wtedy bałem się o nie i transportowałem je w ‘portfelu’ fakt, że nie oficjalnym, miejsca na memorki w nim nie było.
   Ciekawe czy teraz te które można znaleźć to nie podróbki w połowie..

   Odpowiedz

   • Bodzio

    Bodzio

    8 września 2016 o 17:16

    Myślę, że da się to ocenić na oko patrząc na jakość, ale szczerze chyba akurat tego nie podrabiano. Zwłaszcza, że to typowo lokalne akcesorium dla Europy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.