Analog Controller / Dual Analog o oznaczeniu SCPH-1150 to pierwotna wersja kontrolera SCPH-1180 o którym już mogliście przeczytać na Strefie. Pad ten ukazał się 25 kwietnia 1997 roku jedynie w Japonii i był sprzedawany w cenie 3000 jenów, a więc niewiele taniej niż debiutujący w tym samym roku Dual Shock, za którego w listopadzie trzeba było zapłacić 3300 jenów.

Jeżeli chodzi o wygląd to pad ten w niczym nie różni się od swojego europejskiego i amerykańskiego odpowiednika o oznaczeniu SCPH-1180. W związku z czym aby dowiedzieć się o nim czegoś więcej polecam najpierw lekturę tego wpisu. W skrócie pad ten w porównaniu do znanego wszystkim Dual Shocka posiada dłuższe uchwyty, inną budowę przycisków L2 i R2, wklęsłe analogi oraz specjalny tryb Analog Joystick Mode, o którego aktywacji informuje zielona dioda na kontrolerze. Pad ten posiada swoje własne oznaczenie SCPH-1150 ponieważ różni się on w jednym elemencie od swojego europejskiego i amerykańskiego odpowiednika o oznaczeniu SCPH-1180. Tym elementem są wbudowane wibracje, których zabrakło w innych regionach. Zapewne chodziło o jakieś kwestie patentowe, które zmusiły Sony do pozbycia się z pada SCPH-1150 wibracji. Być może już wtedy chodziło o konflikt interesów pomiędzy Sony, a firmą Immersion o czym ze szczegółami przeczytacie tutaj. Wibracje to zatem jedyny element, który wyróżnia ten pad od wersji SCPH-1180.

Warto dodać, że Dual Analog sprzedawano w Japonii w innym opakowaniu niż na pozostałych rynkach. W zasadzie przypomina ono pudełko europejskiego pada, z tą różnicą, że  zamiast koloru żółtego po bokach, znajdziemy kolor zielony. Nieprawdą też jest, że kontroler ten w Japonii ukazał się w czarnym kolorze. Jego jedyny wariant kolorystyczny to standardowa szarość.

Podobnie jak w przypadku swojego europejskiego i amerykańskiego odpowiednika, Sony zaprzestało produkcji tego kontrolera w 1998 roku, skupiając się wyłącznie na dużo lepiej przyjętym Dual Shocku.

Zdjęcia kontrolera do wpisu podrzucił Kamil z kanału PG project gamer.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Akcesoria SCPH podstawowe
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze