Na przestrzeni kilku lat w Europie pojawiło się w sumie siedem podstawowych modeli konsoli PlayStation, które w pełnej okazałości od dawna możecie już podziwiać na Strefie. Wśród nich możemy znaleźć model PlayStation „Value Pack” o oznaczeniu SCPH-5552, który jako jedyny z całej stawki został wydany wyłącznie na Starym Kontynencie. To co wyróżnia go na tle pozostałych konsol, to fakt że w zestawie posiada on oprócz standardowego wyposażenia również dodatkowy pad cyfrowy oraz kartę pamięci. To czyni go najbogatszym zestawem z Szarakiem w roli głównej, jaki zadebiutował w Europie, przynajmniej tak mogliśmy sądzić do niedawna.

Okazuje się jednak, że istnieje jeszcze jedno wydanie klasycznego PlayStation, które swoją zawartością przebija model „Value Pack”, a o którym w zasadzie mało kto wie, że istnieje. Chodzi o specjalny wariant ostatniego, klasycznego modelu PlayStation o oznaczeniu SCPH-9002, któremu nadano przydomek „Lucky Pack”.

playstation lucky pack 06 - Wyjątkowy zestaw PlayStation "Lucky Pack"
PlayStation “Lucky Pack”

Konsola PlayStation „Lucky Pack” zadebiutowała w Europie jedynie w Holandii oraz w Belgii w połowie 2000 roku. To właśnie w tych państwach organizowano wówczas Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej i to właśnie z tej okazji „Lucky Pack” trafił do sklepów, a konkretnie do holenderskiej sieci sprzedaży Bart Smit, która od 1967 roku zajmuje się sprzedażą zabawek, multimediów oraz elektroniki. Konsolę sprzedawano w limitowanym nakładzie, w cenie ok. 158 euro. Była to kwota dość atrakcyjna, gdyż za zwykłe wydanie modelu SCPH-9002, bez dodatkowych akcesoriów, trzeba było w tamtym czasie zapłacić niewiele mniej, bo ok. 136 euro.

playstation lucky pack 09 - Wyjątkowy zestaw PlayStation "Lucky Pack"
PlayStation “Lucky Pack” w sklepie Bart Smit.

To co wyróżnia PlayStation „Lucky Pack” na tle pozostałych modeli PSX to wyjątkowe pudełko konsoli na którym dominuje oczywiście narodowy kolor Holandii, a więc pomarańczowy. Pudełko to jest nieznacznie większe niż to od pozostałych modeli konsoli PlayStation, a także posiada wygodny uchwyt do jego przenoszenia. Znajdziemy na nim nie tylko logo Sony, ale również maskotkę Mistrzostw Europy z 2000 roku, a także logo imprezy.

Co ciekawe nie jest to opakowanie samej konsoli, ale całego zestawu „Lucky Pack”. W środku znajdziemy bowiem, klasyczny model PlayStation o oznaczeniu SCPH-9002 w swoim standardowym pudełku, a także dodatkowy kontroler DualShock w oryginalnym blistrze oraz kartę pamięci. Stąd też większe rozmiary zewnętrznego opakowania. W zestawie znalazła się również specjalna, pomarańczowa naklejka na konsolę.

Oczywiście w różnych krajach pojawiały się „wzbogacane” zestawy PlayStation, do których czasami dokładano jakąś dodatkową zawartość, przede wszystkim gry. Jednak to co wyróżnia zestaw „Lucky Pack” to fakt, że jako jedyny taki zestaw (jeżeli chodzi o PSX) otrzymał on specjalnie z tej okazji zaprojektowane opakowanie, a nie jedynie informacyjną naklejką, co czyni go naprawdę łakomym kąskiem dla kolekcjonerów pierwszego PlayStation.

Póki co znam jedną osobę na świecie, która jest w jego posiadaniu, a jest nim Geoffroy, któremu dziękuję za zrobienie zdjęć tego zestawu specjalnie na potrzeby tego materiału. Zapraszam też na jego stronę, gdzie możecie znaleźć wyjątkową kolekcję PlayStation, w tym przede wszystkim różne warianty zestawów z PS one w roli głównej.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Bodzio
Załaduj więcej w Ciekawostki

Jeden komentarz

  1. 3z

    3z

    23 lutego 2019 o 15:32

    I za to lubię strefę! Oby tak dalej! 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.