Cztery lata temu informowałem o rozpoczęciu produkcji dokumentu From Bedrooms to Billions: The PlayStation Revolution opowiadającego o fenomenie pierwszej konsoli Sony oraz o rewolucji, jaką za jej sprawą, doświadczyła cała branża gier wideo. Film miał zadebiutować w maju 2017 roku, jednak ostatecznie do tego nie doszło. Premiera była wielokrotnie przesuwana, ale wszystko wskazuje na to, że dokument nareszcie trafi do sprzedaży i to już 7 września!

Data ta została dzisiaj oficjalnie potwierdzona przez twórców, a jeszcze w wakacje pierwsze egzemplarze filmu mają trafić do wszystkich tych osób (w tym mnie), które wsparły produkcję filmu na Kickstarterze oraz w serwisie Megafounder. Mowa o fizycznym wydaniu dokumentu na nośnikach DVD lub Blu-ray, gdyż jego wersja cyfrowa została udostępniona wspierającym już ponad pół roku temu. Oczywiście obejrzałem ją i jestem pod wrażeniem.

From Bedrooms to Billions: The PlayStation Revolution to blisko trzygodzinny dokument w którym twórcy prezentują historię powstania PlayStation i jej fenomenu. Dokument jest bogaty w różnego rodzaju materiały archiwalne oraz przede wszystkim w aktualne wywiady z osobami współtworzącymi „świat PlayStation” w latach 90tych i później. Materiały nagrano w 4K! Jest to świetna lekcja historii dla fanów PlayStation oraz całej branży gier wideo.

Osoby, które nie wspierały produkcji filmu będą mogły zakupić go między innymi na nowej, oficjalnej stronie projektu, choć po premierze powinien on trafić również do pozostałych sieci sprzedaży.

Recenzja dokumentu trafi na Strefę, gdy tylko otrzymam fizyczny nośnik z filmem i zgodę na jej publikację. Będę miał też dla Was niespodziankę w tym temacie, tak więc śledźcie stronę na bieżąco.

the playstation revolution

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Newsy
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze