Trzy lata temu wspominałem na Strefie o wyjątkowym dokumencie From Bedrooms to Billions: The PlayStation Revolution i rozpoczętej na Kickstarterze kampanii, która miała pomóc w jego produkcji. Dokument miał być w całości poświęcony historii PlayStation i opowiadać o fenomenie pierwszej konsoli Sony oraz rewolucji, jaką za sprawą jej pojawienia przeżyła branża gier wideo. Twórcy postanowili dotrzeć do nigdy wcześniej niepublikowanych materiałów, a także przeprowadzić wywiady z dziesiątkami osób, które miały szczęście współtworzyć PlayStation lub gry na ten system. Zbiórka na produkcję filmu zakończyła się wielkim sukcesem i jego twórcom, którymi są Nicola oraz Anthony Caulfield, udało się zebrać ponad pięćdziesiąt tysięcy funtów na jego realizację. Kwota ta urosła jeszcze bardziej za sprawą dodatkowej zbiórki w nie istniejącym już serwisie Megafounder. Premiera filmu miała odbyć się już w maju 2017 roku, jednak prace nad nim chyba przerosły trochę wstępne plany jego twórców, którzy zachęceni kolejnymi wpłatami, postanowili nadać temu projektowi iście Hollywoodzki rozmach i znacznie go rozbudować w stosunku do pierwotnych założeń. To sprawiło, że jego premiera została odsunięta w czasie.

the playstation revolution - Dokument "The PlayStation Revolution" zadebiutuje w tym miesiącu!

Przez kolejne miesiące twórcy From Bedrooms to Billions: The PlayStation Revolution byli pochłonięci pracą nad dokumentem, podróżowaniem po całym świecie i przeprowadzaniem wywiadów. Na szczęście co kilka miesięcy wysyłali osobom wspierającym projekt w zbiórkach informacje na temat aktualnego progresu w pracach nad nim. Już pierwsze informacje oraz klipy pokazały, że będzie to dzieło wybitne, w tym sensie, że po raz pierwszy będziemy mogli w jednym materiale wideo znaleźć tak wiele informacji na temat początków PlayStation. Według relacji twórców łącznie udało im się zebrać kilkaset terabajtów materiału źródłowego z którego większość nakręcono w rozdzielczości 8K. Sam dokument ma trwać około dwie i pół godziny, a materiału jest tak wiele, że najprawdopodobniej zostanie dołączona do niego kolejna płyta z bonusową zawartością.

dokument playstation revolution - Dokument "The PlayStation Revolution" zadebiutuje w tym miesiącu!
Pokaz dokumentu From Bedrooms to Billions: The PlayStation Revolution podczas PLAY Expo Manchester.

Najważniejsze jednak jest to, że wreszcie wiemy kiedy film oficjalnie zadebiutuje i stanie się to niedługo, bo jeszcze w tym miesiącu. Konkretny dzień nie jest znany, ale film jest w 100% gotowy i nawet doczekał się już swojej oficjalnej premiery podczas targów PLAY Expo Manchester, które odbyły się na początku maja tego roku w Wielkiej Brytanii. Nie pozostaje nam zatem nic innego tylko czekać na tę ucztę dla fanów pierwszej konsoli Sony i marki PlayStation w ogóle. Widziałem kilka klipów z tego dokumentu i mogę potwierdzić, że będzie to świetne źródło informacji i prawdziwa kopalnia wiedzy w temacie PlayStation. Trud jaki włożono w przygotowanie dokumentu From Bedrooms to Billions: The PlayStation Revolution pozwala wybaczyć twórcom praktycznie dwuletnią obsuwę jeżeli chodzi o jego premierę. Gdy tylko do mnie trafi, na pewno przeczytacie jego recenzję na Strefie. Film będzie dostępny w wydaniu cyfrowym, DVD oraz BluRay i będzie go można kupić m.in. w sklepie funstock, choć zapewne szybko pojawi się również w Amazonie i innych sieciach dystrybucji.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Newsy
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze
Mcin
Mcin
4 lat temu

Powinno być jakiś VCD do odpalenia na szaraku 😉

A
A
4 lat temu

Kiedy można się spodziewać recenzji?

A
A
4 lat temu

A jest jakaś szansa że w filmie będą polskie napisy?

przemek
przemek
Odpowiedz  Janusz
4 lat temu

https://www.youtube.com/watch?v=LJ6bi84WWYc&t=1369s
najlepsze tłumaczenie i czcionka :). Przy okazji na tym kanale macie od 1-260 numerów PSX EXTREME 😀 Czysta magia Nostalgiczna.

Bart
Bart
4 lat temu

Miesiąc się kończy filmu dalej nie ma.

Bart
Bart
Odpowiedz  Janusz
4 lat temu

Dzięki za info. Jakie wrażenia? Dostałeś film w formie pliku?

przemek
przemek
Odpowiedz  Janusz
4 lat temu

Dema z Playstation o podtytule UNDERGROUND co byly w USA dużo zdradzły szczegołów :). Te demka porównując do europejskich to te nasze to była bida na rysorach . Na szczescie wszystkie Underground można bez problemu ściagnąc , jak i reszta dem z calego świata jakie były dodawane do magazynów.

A
A
4 lat temu

Czy w tym miesiącu będzie recenzja?