Maj 2017. Zapamiętajcie sobie tę datę gdyż to właśnie wtedy najprawdopodobniej ujrzy światło dzienne dokument o historii PlayStation, w którym znajdziemy unikatowe materiały z przeszłości, jak i wywiady z twórcami z czasów obecnych. From Bedrooms to Billions: The PlayStation Revolution to projekt na który od jakiegoś czasu trwa zbiórka na kickstarterze, którą organizują Nicola oraz Anthony Caulfield. Mają oni już w swoim dorobku dwa filmy o podobnej tematyce, które również udało im się zrealizować dzięki wsparciu użytkowników kickstartera. Pierwszy ze zrealizowanych przez nich filmów to From Bedrooms to Billions, który opowiada o historii i rozwoju branży growej w Wielkiej Brytanii od 1979 roku, aż po dzień dzisiejszy. Drugi nosi tytuł The Amiga Years i opowiada o historii Commodore Amiga. Teraz przyszła kolej na PlayStation! Oficjalny trailer filmu jest bardzo obiecujący!

Twórcy potrzebują na projekt minimum 50 tysięcy funtów i sądząc po stanie zbiórki uda się im ten cel osiągnąć. Niewiele zostało i wciąż można ich wesprzeć. Sądząc po trailerach i przyjęciu poprzednich filmów widać, że mamy tu do czynienia z osobami, które nie tylko pasjonują się historią gier, ale również znają się na produkcji tego typu filmów. Z tego co piszą sukces poprzednich filmów otworzył im drzwi do wielu kontaktów, które na pewno wykorzystają tworząc ostateczny kształt The PlayStation Revolution. Aby wesprzeć projekt wystarczy minimum 10 funtów za które otrzymamy dostęp do cyfrowej wersji filmu oraz wstęp do specjalnej strefy zakulisowej, do której mają trafiać dodatkowe materiały bonusowe. Za 20 funtów (+5 funtów wysyłka do Polski) i więcej otrzymamy egzemplarz filmu na DVD, możliwość jego pobrania i dostęp do zakulisowej strefy. Przy większym wsparciu możemy liczyć na dodatkowe bonusy. Film ma ukazać się zarówno na płycie DVD, jak i Blu-ray i już teraz możemy zobaczyć okładkę jego opakowania. Chyba nie trzeba za bardzo wyjaśniać do czego ona nawiązuje?

the playstation revolution - Trwają prace nad filmem dokumentalnym "The PlayStation Revolution"

Oczywiście chodzi o jedno z pierwszych dem technologicznych z dinozaurem T-Rexem, które oczarowało świat w 1994 roku, kiedy to prezentowano możliwości pierwszej konsoli Sony. Film ma tyczyć się wszystkich konsol ze stajni Sony, jednak jego największa część z wiadomych względów ma być poświęcona pierwszemu PlayStation.

Dzięki @gumislav za info 🙂

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Newsy
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze
Rafał Szymkiewicz
Rafał Szymkiewicz
7 lat temu

„Oczywiście chodzi o jedno z pierwszych dem technologicznych z dinozaurem T-Rexem, które oczarowało świat w 1994 roku, kiedy to prezentowano możliwości pierwszej konsoli Sony.”

Opierając się na „Rewolucjonistach z Sony” demo z dinusiem zostało zaprezentowane po raz pierwszy 28 października 1993 roku zaproszonym inżynierom i programistom z firm deweloperskich z Japonii. Była to prezentacja w audytorium tylko dla 300 osób, ale był to pierwszy raz, kiedy zostały zaprezentowane graficzne możliwości przyszłego PlayStation 1.

hankie
hankie
7 lat temu

Liczę, oprócz już powtarzanych faktów, na wywiady z załogą Sony oraz z wizjonerami rynku! Mam nadzieję, że hajsu styknie na realizację..