First 4 Figures zapowiedziało sprzedaż kolejnej, wyjątkowej figurki ze świata pierwszego PlayStation. Tym razem będzie to nie kto inny jak fioletowy smok Spyro, a więc główny bohater Spyro the Dragon, Spyro 2: Ripto’s Rage! oraz Spyro Year of the Dragon, które zostały stworzone przez studio Insomniac Games i wydane kolejno w latach 1998-2000 przez Sony. Co ważne wygląd Spyro ma być wzorowany na pierwowzorze postaci z 1998 roku, a nie jego późniejszych odsłonach choćby z serii Skylanders. Figurkę będzie można przedpremierowo zamówić już 18 lipca 2017 roku w cenie $324.99. Kwota astronomiczna, ale trzeba przyznać, że figurka i odwzorowanie szczegółów robią piorunujące wrażenie. Spyro ma być sprzedawany w dwóch wersjach – podstawowej, zawierającej najprawdopodobniej jedynie samą figurkę oraz w wersji rozszerzonej, zawierającej dodatkowo specjalny artwork, stanowiący rozkładane tło dla figurki oraz kolorowe kamienie z gry. Co ciekawe póki co na stronie widnieje informacja, że obie wersje figurek będą sprzedawane w tej samej cenie, więc warto zwrócić na to uwagę.

Warto dodać, że nie jest to pierwsza figurka stworzona przez First 4 Figures ze świata PlayStation. Nie tak dawno firma w związku z premierą Crash N.Sane Trilogy zaprezentowała specjalną figurkę Crasha Bandicoota, którą wciąż można przedpremierowo zamówić w specjalnej edycji rozszerzonej. Figurka ma prawie 23 centymetry wysokości i jest sprzedawana w cenie $89.99, a więc w dużo niższej kwocie niż Spyro. Za tę cenę oprócz figurki i numerowanej podstawki zainteresowani otrzymają również kolekcjonerskie pudełko, specjalną skrzynkę oraz kartę identyfikacyjną. Wersja standardowa tej figurki, którą można było zamówić w czerwcu została pozbawiona tych dwóch ostatnich oraz numerowanej podstawki. Wysyłka figurki planowana jest na sierpień tego roku.

First 4 Figures powstało w 2003 roku i zajmuje się tworzeniem wysokiej jakości figurek ze świata gier oraz anime. Do tej pory firma wypuściła figurki z takich gier, jak np. The Legend of Zelda, Mario, Sonic the Hedgehog czy choćby Tekken. Jest ich jednak dużo więcej. Najnowsze figurki Crasha i Spyro to efekt niedawno zawartej umowy licencyjnej z firmą Activision. Jak widać komercyjny boom na retro trwa w najlepsze.

Źródło i link do strony twórców: http://www.first4figures.com/

crash bandicoot figurka 02 - Kolekcjonerskie figurki Spyro the Dragon oraz Crash Bandicoot od First 4 Figures!

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Bodzio
Załaduj więcej w Aktualności

2 komentarze

 1. Bodzio

  Bodzio

  20 lipca 2017 o 09:08

  Masz rację. Z kolekcjonerskiego punktu widzenia dużo bardziej wolałbym coś mniejszego i dużo, dużo tańszego. Według mnie powinni wydać Spyro w rozmiarze i cenie figurki Crasha, wtedy to by miało sens. Kupujesz jedną i drugą i tworzysz małą kolekcję. Możesz postawić obie figurki obok siebie i fajnie to wygląda. A tutaj? Crash obok gigantycznego Spyro na półce nie będzie wyglądał za fajnie.

  Odpowiedz

 2. Bodzio

  hankie

  24 sierpnia 2017 o 22:19

  Cena za Spyracza też kolekcjonerska 😉 Poza tym musieliby dorzucać pod niego dodatkową komodę 😉 Ot, IMO, taki gadżet dla lubiących gry i mających trochę dolców do wydania 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.