Nareszcie udało mi się znaleźć trochę wolnego czasu i zeskanować posiadane przeze mnie instrukcje po polsku do PlayStation. Na stronie możecie już znaleźć zbiór instrukcji PAL oraz NTSC w innych wersjach językowych, a teraz przyszła pora na ich odpowiedniki, tyle że przeznaczone na nasz rynek. Jest to dość wyjątkowe znalezisko, gdyż nigdzie nie natrafiłem na tego typu zbiór dokumentacji związanej z PSX. Instrukcje po polsku do PlayStation początkowo były drukowane w formie niewielkiej książeczki i wyraźnie odbiegały formatem i jakością od tych dołączanych do konsol przeznaczonych na bardziej popularne rynki, jak choćby brytyjski czy niemiecki. Dopiero w późniejszym okresie postanowiono przygotować na ich bazie rozbudowaną polską wersję, której towarzyszyły również inne języki, jak np. rosyjski czy czeski. W przyszłości mam nadzieję uda mi się uzupełnić wpis o instrukcje dla modeli SCPH-1002, 5552 oraz 7502 tak by w jednym miejscu zebrać ich komplet.

 

scph 5502 polish manual cover - Instrukcje - PlayStation PAL (Polska)
Instrukcja do modelu SCPH-5502

 

scph 7002 polish manual cover - Instrukcje - PlayStation PAL (Polska)
Instrukcja do modelu SCPH-7002

 

scph 9002 polish manual cover1 - Instrukcje - PlayStation PAL (Polska)
Instrukcja do modelu SCPH-9002
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Biblioteka
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze
Damian
Damian
8 lat temu

Model SCPH-7502 miał już regularną polskojęzyczną instrukcję. Co ciekawe większość skrótów oznaczających dane języki była inna od tych które widać na instrukcji od 9002. Np. polski zamiast tradycyjnego PL miał PO, czeski CZE zamiast CZ, a arabski sam A zamiast rozpoznawalnego AR.

Arkl1t3
Arkl1t3
8 lat temu

Ja w modelu 5502 mialem instrukcje taka jak w modelu 9002 tylko ze zwyklym padem a nie dual shockiem na obrazkach i tez byl polski (przynajmniej tak pamietam ze byl)

Arkl1t3
Arkl1t3
8 lat temu

jestem pewny na 100% ze mialem taka instrukcje tylko nie pamietam czy na bank byl tam jezyk polski. konsole kupowałem w salonie sony (w tamtym czasie tylko tam udalo mi sie ja dostac na miejscu bez zamawiania w sklepie)