Pora pójść za ciosem i zaprezentować pierwszą z serii filmików, które od tego momentu zaczną się co jakiś czas pojawiać na kanale Strefy na YouTube. Seria ta nosi nazwę “Bez komentarza” i będzie w całości poświęcona najciekawszym, archiwalnym materiałom, związanym z całą marką PlayStation, ale przede wszystkim z pierwszą konsolą Sony. Nie spotkałem się z taką serią w polskim YouTube, a szkoda bo zamiast tworzyć nowe i często powielane treści, lepiej czasem oddać głos innym i zaprezentować coś, co z różnych względów nie było do tej pory u nas dostępne. To co ma stanowić o wyjątkowości tej serii to polskie napisy, które w miarę możliwości pojawią się w każdym z tego rodzaju filmików, oczywiście pod warunkiem, że będzie co tłumaczyć. Pomysł na serię zaczerpnąłem z telewizyjnych kanałów historycznych, gdzie czasami takowe, archiwalne materiały bez zbędnego słowa komentarza, się pojawiają, bądź pojawiały. Mają one wielką wartość merytoryczną same w sobie i warto się z nimi zapoznać.

Na początek wybrałem dokument w świetny sposób przedstawiający to jak rodziła się pierwsza konsola Sony i to ile przeciwności losu musiała pokonać, by wspiąć się na sam szczyt. Dokument pochodzi z amerykańskiego kanału telewizyjnego G4, który w całości poświęcony był grom wideo. Pokazano go prawdopodobnie w okolicach premiery PlayStation 3, a więc mniej więcej na przełomie 2005/2006  roku. Kanał zakończył niestety działalność ostatniego dnia 2014 roku. Dokument pierwotnie został wrzucony do sieci przez użytkownika TheDarkStation88. Postanowiłem go złożyć w jedną całość i dodać polskie napisy, tak aby każdy mógł się z nim zapoznać. Zapraszam zatem do jego obejrzenia poniżej.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Bodzio
Załaduj więcej w Kanał YouTube

6 komentarzy

 1. Bodzio

  VectroV

  26 lutego 2017 o 14:27

  Materiał bardzo ciekawy. Dzięki za upload z tłumaczeniem. Życzę sukcesów na youtube 😀

  Odpowiedz

  • Bodzio

   Bodzio

   26 lutego 2017 o 20:58

   Jeden z lepszych, jak nie najlepszy dokument tego typu jaki widziałem. Przede wszystkim jasno pokazuje to, że Sony swój sukces zawdzięcza przede wszystkim zdrowemu rozsądkowi i świetnemu marketingowi. Skupienie się wokół 19latków i dojrzała kampania były strzałem w dziesiątkę. Szczególnie podoba mi się fragment, jak ktoś tam mówi, że co z tego, że mają sprzęt, że mają konsolę, jak bez gier nic to nie znaczy. Poszli w gry i wsparcie deweloperów i to poskutkowało.

   Za życzenia dziękuję, w zasadzie to i tak to samo co robię na stronie, tylko w trochę innej formie i tylko po to by ściągnąć tutaj jeszcze więcej fanów PlayStation 😉

   Odpowiedz

 2. Bodzio

  mariusz391

  28 lutego 2017 o 16:04

  No i pięknie, na pewno jeszcze znajdzie się masa materiałów które warto by było przetłumaczyć. Ale mam pytanko. Czy wszystkie materiały które wstawisz na YT będą miały też odnośnik tutaj czy tylko początkowe a kanał zacznie żyć ,,własnym życiem”?

  Odpowiedz

  • Bodzio

   Bodzio

   28 lutego 2017 o 20:34

   Akurat z tą serią nie będzie problemu 🙂 Mam materiałów na długi czas. Jeżeli chodzi o drugą kwestię to chyba nie do końca rozumiem. Na pewno każdy filmik i info o nim będę wrzucał też na stronę bo to moje “centrum dowodzenia”, a i filmiki będą się wiązać z profilem strony. Poza tym w opisie tutaj mogę je jakoś wzbogacić. Wielu na YT nie ma swojej strony, ale jak ktoś ma to zwykle wrzuca info o nowym materiale również na stronę. Strefa to przede wszystkim strona, a więc kanał jest gałęzią strony, a nie odwrotnie.

   Odpowiedz

   • Bodzio

    mariusz391

    28 lutego 2017 o 20:48

    O to mi chodziło. Po prostu zastanawiałem się czy nie pójdziesz drogą niektórych Youtuberów którzy stosują zasadę ,,daj suba by nie przegapić żadnych filmików”. Ale jeśli wszystkie trafią i na stronę to nie muszę się stresować i w takim razie czekam na kolejne materiały

    Odpowiedz

    • Bodzio

     Bodzio

     28 lutego 2017 o 22:47

     Tego możesz być raczej pewny 😉 Nie mam parcia na suby, łapki, komentarze czy co tam jeszcze można zostawić.

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.