Na ten i kolejny rok wyznaczyłem sobie ambitny cel zbudowania sprzętowej bazy wszystkich konsol i akcesoriów, które wyszły ze stajni Sony i stworzenia w ten sposób unikatowego miejsca dla kolekcjonerów i fanów PlayStation. Od lat coś takiego już tworzę z myślą o pierwszym PlayStation, teraz przyszła kolej również na pozostałe systemy Sony. Na początek postanowiłem skupić się na PlayStation 4 i pierwszy etap prac możecie zobaczyć już na Strefie. Jest to chyba najambitniejszy projekt na jaki się zdecydowałem przez te lata, który będzie wymagał mnóstwa czasu i cierpliwości, ale mam nadzieję uda mi się go doprowadzić do końca.

Budowanie bazy rozpocząłem od samego początku, a więc od 2013 roku i debiutu PlayStation. Pierwszy etap postanowiłem, że obejmie wszystkie konsole PS4 FAT jakie pojawiły się na świecie przez te lata. Ostatnie tygodnie i szczególnie dni poświęciłem na gromadzeniu informacji na ich temat oraz budowaniu i obróbce zdjęć potrzebnych do zilustrowania bazy. Tę możecie już znaleźć w menu strony i póki co jest ona podzielona na trzy działy:

PS4 FAT – skupiający podstawowe modele konsoli

baza ps4 fat

PS4 FAT Limited Edition – skupiający limitowane edycje konsoli

FAT Limited1

PS4 FAT HDD Cover Limited Edition – skupiający limitowane edycje konsoli, wydane w Japonii, ze zmienioną pokrywą dysku HDD

baza ps4 fat 2

Dzięki intensywnym i bardzo czasochłonnym pracom udało mi się skatalogować, wszystkie edycje PS4 FAT wydane w oficjalnej dystrybucji na całym świecie, które od teraz możecie wygodnie przeglądać na Strefie. W sumie dodałem aż 45 konsol do bazy i nawet nie chcę liczyć ile mi to zajęło. Nie jest to zwykła wyliczanka, ale o każdej z konsol możecie się dowiedzieć podstawowych informacji na ich temat, jak i zobaczyć je w pełnej okazałości. Każda z konsol jest bogato ilustrowana i pod tym względem nie ma konkurencji w sieci, a przynajmniej takiej nie znam. Nie powiem po ilu stronach musiałem nieraz latać, żeby znaleźć pewne informacje czy zdjęcia, ale jestem szczęśliwy, że udało się to zarchiwizować. Sony niestety nie dba o takie rzeczy i większość danych czy grafik jakie wrzucają, szybko znika z ich stron, dlatego tak ważne jest zebranie tego co się da, póki można to gdzieś odnaleźć. Nie ograniczyłem się tylko do Europy, czy Ameryki, ale ambitnie włączyłem w to również rynek japoński, tu było najtrudniej i najwięcej pracy mnie to kosztowało, ale póki co udało się wytropić wszystko.

W zasadzie baza PS4 FAT jest już ukończona. Można ją jeszcze kiedyś rozbudować o konsole oferowane w konkursach lub zestawy z grami, ale póki co postanowiłem się skupić na typowej, sklepowej dystrybucji i konkretnych modelach konsol. Teraz potrzebuję trochę czasu na regenerację i spróbuję w podobny sposób zająć się wszystkimi wariantami kontrolerów DualShock 4 oraz konsolami PS4 Slim i FAT. W dalszej kolejności zajmę się pewnie oficjalnymi akcesoriami, a następnie przejdę do PS3. Będzie to wymagać ogromu czasu, ale mam nadzieję baza wpłynie pozytywnie na zasięg Strefy i dla wielu strona stanie się głównym źródłem informacji, nie tylko w  temacie PSX, ale również innych konsol Sony.

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Newsy
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze