Drugi stycznia to data szczególna w historii Strefy. To właśnie tego dnia, roku Pańskiego 2014, opublikowałem na stronie swój pierwszy materiał poświęcony konsoli PlayStation. Zatem dokładnie dzisiaj strona obchodzi swoje 9 urodziny!

Kto by pomyślał lata temu, że uda się przetrwać różne zawieje losu i przez tyle lat być obecnym w sieci, a jednak się udało. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez Was, zarówno bez tych bezimiennych, którzy trafiają tutaj z wujka Google lub czytują nie udzielając się za wiele, jak i bez tych najwierniejszych Strefowiczów, którzy budują naszą małą społeczność choćby wokół forum. Wszystkim serdecznie dziękuję za ten wspólnie spędzony czas!

Jak minął kolejny rok na Strefie?

Chciałbym napisać, że owocnie, ale osobiście nie był to dla mnie łatwy czas, co miało swoje przełożenie na liczbę nowych materiałów na stronie głównej. Czasu i energii wystarczyło przede wszystkim na doglądanie tego wszystkiego co już jest na stronie, udoskonalanie, zbieranie pomysłów oraz aktywność na forum. Mam nadzieję, że za rok uda się tutaj napisać coś więcej.

Z najważniejszych zmian w mijającym roku udało mi się dopracować wygląd i funkcjonalność strony głównej. Pojawiło się – a jakże – nowe logo, ciemna szata graficzna strony głównej, nowy system komentarzy, mnóstwo większych lub mniejszych poprawek w temacie prezentacji treści, lepszej jakości miniatury zdjęć, a także kilka nowości na forum, jak np. nowy system rang.

prostokat

 

Strefa w liczbach

Te jak wiecie nie były dla mnie nigdy szczególnie ważne. Mimo to i mimo mojej aktywności Strefa wciąż stanowi kopalnię wiedzy o pierwszym PlayStation, i nie tylko, i wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem, oczywiście biorąc pod uwagę, że czas stron tego typu czy for dyskusyjnych niestety już chyba bezpowrotnie minął.

Przez tę rok strona główna zaliczyła 112 tysięcy odwiedzin i w sumie przebiła ich już milion. Na forum pojawiło się 10294 (11645) nowych wiadomości, co na pewno cieszy i świadczy o tym, że jeszcze żyjemy 🙂 Liczby w social mediach też się nieznacznie zwiększyły i tak na Facebooku jest nas 2991 (2912) i dokładnie 3056 obserwujących. Strefowy Instagram doczekał się 430 (399) obserwujących, mój profil na Twitterze 292 (201), a kanały strony na YT odpowiednio 649 (628) oraz 343 (328). Zwyżka może niewielka, ale większość z nich uzupełnia jedynie stronę główną i forum. Szczególnie w to ostatnie przez lata zainwestowałem mnóstwo czasu i energii, kosztem innych form komunikacji i choć to sieciowy dinozaur to mam nadzieję szybko nie podzieli losu swoich odpowiedników na innych portalach.

strefa tapeta2

 

Co dalej? 

Niestety nie wszystko zależy ode mnie – albo inaczej – zależy, ale na ten moment trudno mi coś planować. Zobaczymy co czas i zdrowie pokarzą. Tradycyjnie dziękuję Wam @VectroV, @hankie i @Manifesto za pomoc w doglądaniu forum i jeszcze raz wszystkim przyjaciołom Strefy, czytelnikom, forumowiczom i gościom za wszystkie miłe słowa, głosy wsparcia i wspólne tworzenie tego miejsca.

Można już otwierać szampany. U mnie na półce zabawa już trwa 🙂

urodziny

 

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Newsy
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze
zenq
zenq
1 rok temu

100 lat!!

Manifesto
Manifesto
1 rok temu

Gratulacje i oby tak dalej. Cieszę się, że mogłem dołożyć coś od siebie w istnienie tego magicznego miejsca 🙂