W grudniu minie równe 20 lat od dnia premiery pierwszego modelu PlayStation w Kraju Kwitnącej Wiśni. Już od lipca na forum zastanawiamy się z innymi użytkownikami strefyPSX nad tym jak Sony może uczcić to wydarzenie. Jednym marzy się jakaś okazyjna wersja szaraka ala „10 million model”, innym specjalna PSXowa wersja PlayStation 4, a innym jeszcze Dual Shock 4 w stosownej obudowie. Pomarzyć można, ale wypada zejść na ziemię, gdyż nic nie zapowiada tego żeby Sony pokusiło się o spełnienie któregoś z tych marzeń. Z pierwszych informacji, które można wyczytać w newsach wychodzi, że 4 grudnia nie będzie jedynie świętem PSXa, ale całej marki PlayStation i to głównie w Japonii. Z jednej strony to zrozumiałe, z drugiej trochę szkoda, że Sony prawdopodobnie nada bardzo lokalny charakter temu wydarzeniu. Niemniej miejmy nadzieję, że także gracze w Europie i USA będą mieli okazję kupić pamiątkowe gadżety jakie z tej okazji planuje się wydać, a już mniej więcej wiadomo co to będzie.

ps1_20_anniversary (33)

Tak się składa, że w tym roku swoje okrągłe urodziny ma też marka Transformers, która jest z nami już 30 lat. Sony postanowiło wykorzystać ten fakt i tak na 20 lecie marki PlayStation dostaniemy specjalną figurkę Optimusa z transfomersów, stworzoną przez Takara Tomy Arts, który po złożeniu przybierze kształt nie samochodu, ale poczciwego szaraka.

 Nie powiem pomysł oryginalny choć ma też jeden minus. Owa figurka nie będzie wyjątkowa gdyż Takara Tomy jako pierwszą wyda figurkę Megatrona, który po złożeniu przybierze formę pierwszego modelu konsoli Sega Mega Drive. Może to i nawet lepiej, przynajmniej będzie z kim powalczyć. Póki co wspomniana figurka Megatrona ma trafić do sklepów już w październiku i będzie kosztować ok. 85$. Cena według mnie grubo przesadzona i zapewne w podobnej ukarze się szaraczkowy Optimus, a  szkoda bo bym może się skusił na pamiątkowy egzemplarz. Figurka Optimusa trafi do sklepów prawdopodobnie pod koniec 2014 lub na początku 2015 roku, choć mam nadzieję, że jednak na rocznicę zdążą.

ps1_20_anniversary (34)

To nie jedyny gadżet jaki ma uczcić 20lecie PlayStation. W sprzedaży mają się też pojawić miniaturowe egzemplarze wszystkich stacjonarnych konsol Sony wraz z charakterystycznymi akcesoriami i tutaj są pewne rozbieżności co do ich przeznaczenia. W zasadzie znalazłem informację, że mają to być miniaturki konsol i tyle, choć na jednej stronie była też informacja, że również i one będą ulegały przeobrażeniu w transformersy. Na chwilę obecną jednak to pierwsze zastosowanie, a właściwie jego brak, wydaje się być bardziej realne. Ot, mini konsolka do postawienia na półce. Tak wyglądają ich projekty.

Ostatnim jubileuszowym gadżetem mają być wydane już w październiku mini kontrolery Dual Shock, które z tego co wyczytałem mają pełnić funkcję smyczy lub innego ustrojstwa do smartfonów. Za ich stworzenie odpowiada firma Union Creative, a cena jednego mini kontrolera ma wynieść 300 jenów.

ps1_20_anniversary (29)

Póki co tyle wieści rocznicowych. Mam nadzieję coś jeszcze się pojawi bo takie odpustowe zabaweczki to chyba stanowczo za mało jak na tak okrągłą rocznicę, nawet jeśli są licencjonowane. Pewnie do tego dojdą jakieś obniżki cen gier z PSXa w PS Store i jakaś konferencja na targach odnośnie rozwoju marki przez te 20 lat, ale po cichu liczę na to, że jednak Sony się jakoś bardziej wysili. Czy tak będzie pokaże jednak czas.

Źródło: http://commu.jp.playstation.com/blog/details/20140725_ps_lisence.html

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Bodzio
Załaduj więcej w Aktualności

4 komentarze

 1. Bodzio

  Wawrzino

  29 września 2014 o 22:32

  300 jenów za te minikontrolerki nie jest złe, to jakieś ~10zł. Za breloczek można tyle dać 😉

  Odpowiedz

 2. Bodzio

  Bodzio

  29 września 2014 o 22:35

  Wolałbym robota, ale tyle kasy nie dam 😉

  Odpowiedz

 3. Bodzio

  3z

  29 września 2014 o 22:46

  To breloczki z funkcją zatyczki na gniazdo słuchawkowe, żeby się wewnątrz nie kurzyło 🙂

  Zobaczę jak przebiegną sprawy niezależne ode mnie, ale może uda mi się zakupić transformersa 😉

  Odpowiedz

 4. Bodzio

  Bodzio

  29 września 2014 o 22:51

  A widzisz, tak kombinowałem jak te breloczki odpowiednio przetłumaczyć na nasze, a jako że na smartfonach się nie znam, ani na gadżetach do nich to musiałem jakoś wybrnąć.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.