Do październikowej premiery Medievil na PS4 pozostało już niewiele czasu. Przypomnijmy, że gra trafi na sklepowe półki i będzie dostępna do pobrania w PlayStation Store dokładnie 25 października. Z tej okazji warto przypomnieć, że oprócz standardowego wydania gry, do sprzedaży trafi również jej specjalna edycja – Medievil Digital Deluxe Edition, której zakup fani Sir Dana Fortesque na pewno powinni rozważyć, ze względu na jej dodatkową zawartość.

medievil cover ps4
Standardowe wydanie gry Medievil na PS4.

Niestety Medievil Digital Deluxe Edition pojawi się w sprzedaży tylko cyfrowo. Będzie to zatem wydanie ekskluzywne dla PS Store i choć zwykle takowe omijam, to w tym przypadku kto wie czy się nie skuszę. Wersja Digital Deluxe jest o 45zł droższa od standardowej i kosztuje dokładnie 169zł. Za tę dopłatę otrzymujemy dostęp do dodatkowej zawartości gry na którą składają się następujące elementy:

  • Cyfrowe wydanie gry Medievil
  • Dynamiczny motyw
  • Specjalna, złota zbroja dla Sir Dana Fortesque
  • Oryginalna ścieżka dźwiękowa
  • Cyfrowy artbook „The Art of Medievil”
  • Cyfrowy komiks

Dodatkowo, jeżeli złożymy przedpremierowe zamówienie to otrzymamy zestaw dziesięciu awatarów z gry.

Cyfrowa edycja Medievil Digital Deluxe Edition.

O ile dynamiczny motyw, zbroja i awatary to klasyczne zapychacze, o tyle dostęp do oryginalnej ścieżki dźwiękowej, cyfrowego albumu i przede wszystkim komiksu jest na pewno wart dopłaty tych 45zł, przynajmniej pod warunkiem, że ktoś jest w stanie strawić posiadanie tego wszystkiego tylko w cyfrowym wydaniu, a nie fizycznym.

Póki co Sony nie zdradza zbyt wiele szczegółów na temat dodatkowej zawartości i w ogóle mam wrażenie, że marketingowo kompletnie nie radzi sobie z promocją Medievil, co może się niestety źle odbić na sprzedaży tej gry, szczególnie wśród graczy nie mających z nią wcześniej styczności, choć obym się mylił. Nie myślałem, że to kiedyś napiszę, ale dobrze, że to Activision, a nie Sony posiada prawa do Crasha czy Spyro. Sony ewidentnie nie potrafi wykorzystywać „sentymentu” do wzmacniania swojej marki, czego doskonałym przykładem jest choćby historia PlayStation Classic. Pomijam marketing, ale co stało na przeszkodzie, by zapowiadany na październik Medievil na PS4 był remakiem nie jednej, a dwóch części przygód Sir Dana Fortesque z PSX? Co stało na przeszkodzie by wspomnianą edycję Medievil Digital Deluxe wydać nie tylko cyfrowo, ale przede wszystkim fizycznie i uszczęśliwić w ten sposób graczy na cały świecie? W mojej ocenie nic poza pazernością i stosowaniem tych samych biznesowych strategii przez Sony co w przypadku nowych gier, które niekoniecznie pasują do pozycji obarczonych aż tak duża dawką sentymentu. Wróćmy jednak do tematu i skupmy się na tym co ciekawego Medievil Digital Deluxe Edition oferuje graczom.

medievil ps4
Sir Dan Fortesque powróci do nas 25 października 2019 roku.

Na pewno dwoma najciekawszymi elementami tego zestawu będą cyfrowe edycje artbooka oraz komiksu. W sieci nie znalazłem póki co żadnych szczegółowych informacji na ich temat, ale uderzając do źródła, udało mi się coś więcej ustalić. Tak jak wspomniałem przy okazji niedawnego newsa o powstającym komiksie Medievil: Fate’s Arrow, który ma przybliżyć czytelnikom losy Sir Dana sprzed wydarzeń z części pierwszej gry, a więc z pamiętnej bitwy o Gallowmere, do prac nad Medievil zaangażowano jej oryginalnego projektanta Jay Gunna, który ma zadbać o ty by nowa odsłona tego klasyka nie straciła swojego niepowtarzalnego klimatu. Zakładam więc, że to właśnie on będzie odpowiedzialny również za artbook „The Art Of Medievil” i to jego grafiki będą tutaj dominować. Część z nich możecie już teraz zobaczyć na YouTube.

W przypadku cyfrowego komiksu mam bardzo dobre wiadomości. Udało mi się skontaktować z Jay Gunnem, który poinformował mnie, że ma on być cyfrową kopią opisywanego przeze mnie niedawno na Strefie komiksu Medievil: Fate’s Arrow. Jeśli więc jeszcze nie złożyliście zamówienia na jego fizyczny wariant, to może warto rozważyć zakup wydania cyfrowego? W porównaniu do klasycznej wersji ma ono być częściowo animowane oraz wzbogacone o ścieżkę dźwiękową, więc w sumie wychodzi na to, że najlepiej będzie chyba posiadać jego obie wersje. Cyfrowa wersja komiksu daje również jakąś szansę na powstanie jego polskiej wersji, oczywiście pod warunkiem, że sama gra się takowej doczeka. Na pewno jest to bardziej realne niż tłumaczenie samego komiksu w wersji papierowej.

medievil komiks
Komiks Medievil: Fate’s Arrow.

Na koniec pozostaje jedynie ponarzekać jeszcze trochę na Sony, które nie zaplanowało wydania Medievil Digital Deluxe Edition w fizycznym wariancie. Trudno to zrozumieć, skoro w zasadzie grę i komiks już mają, zbroję i motyw mogliby dodać w formie kodu, a więc w zasadzie bez kosztowo i wystarczyłoby tylko stworzyć do tego artbook i wytłoczyć płytkę ze ścieżką dźwiękową gry by mieć gotowe i kolekcjonerskie jej wydanie.

Póki co nie ma na to szans, a fanom serii, którzy chcieliby przy okazji postawić obok gry, jakiś gadżet związany z Medievil, przypominam, że w niektórych sieciach sprzedaży, niestety póki co nie w Polsce, do wersji pudełkowej gry zamówionej w przedsprzedaży dołączane są okolicznościowe steelbooki.

medievil ps4 steelbook
Standardowe wydanie gry Medievil + dedykowany jej steelbook.
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Newsy
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze