Historia PlayStation jest długa i bogata w spektakularne zwroty akcji, ale mimo to na rynku wciąż brakuje publikacji poświęconych pierwszej konsoli Sony. Jest jednak szansa, że jeszcze w tym roku się to zmieni. Wszystko dzięki francuskiemu wydawnictwu Geeks-Line, które już we wrześniu planuje wydać Antologię PlayStation, w całości poświęconą historii konsoli, która rozpoczęła marsz Sony po pozycję niekwestionowanego lidera w branży konsol. Wydawnictwo ma już doświadczenie w tego typu publikacjach i może się pochwalić wydaniem podobnego kompendium wiedzy tyle, że o konsoli Nintendo 64.

Antologia PlayStation ma zostać wydana w dwóch wersjach – zwykłej i tańszej, zawierającej 360 stron oraz kolekcjonerskiej i poszerzonej, zarezerwowanej dla wszystkich tych osób, które wesprą jej wydanie na kickstarterze. Zbiórka trwa od 2 kwietnia i niedługo się zakończy, więc projekt wciąż można wesprzeć. Pojawienie się książki jest raczej nie zagrożone, tym bardziej, że ma ona zostać oparta na trzytomowej i już wydanej przez Geeks-Line w języku francuskim publikacji, o tym samym tytule. Jej anglojęzyczna i jednotomowa edycja ma być opracowana z bardziej globalnej perspektywy, uwzględniającej specyfikę brytyjskiego, jak i amerykańskiego rynku.

We wnętrzu Antologii PlayStation znajdziemy sekcje poświęcone historii Sony i to od samego początku, a więc od zakończenia drugiej wojny światowej, aż do ostatnich lat obecności na rynku pierwszego PlayStation, a więc mniej więcej do roku 2005.

Pages010 011 HistoirePSX1 VOL1 Pages016 017 HistoirePSX1 VOL1 Pages030 031 HistoirePSX1 VOL1 Pages032 033 HistoirePSX1 VOL1 Pages038 039 HistoirePSX VOL1 Pages040 041 HistoirePSX VOL1 Pages042 043 ITW.Harada Katsuhiro PSX1 VOL3

Znajdziemy w niej również specjalny dział poświęcony wywiadom z różnymi twórcami gier z tamtych czasów, pośród których znajdziemy osoby pracujące przy takich hitach jak Tekken, Crash Bandicoot, Final Fantasy czy choćby PaRappa the Rapper. Łącznie wywiadów ma być aż 26!

 Pages044 045 ITW.JasonRubin PSX1 VOL2 Pages054 055 ITW.HideakiItsuno PSX1 VOL2 Pages054 055 ITW.LorneLanningPSX1 VOL1 Pages056 057 ITW.LorneLanningPSX1 VOL1 Pages064 065 ITW.CharlesCecil PSX1 VOL1 Pages078 079 ITW.YujiHorii PSX1 VOL1

Kolejne działy mają być poświęcone sprzętowym tematom związanym z PlayStation, rzadkim i kolekcjonerskim wydaniom gier i akcesoriów, a także anulowanym grom.

Pages122 123 HardwarePSX1 VOL1 Pages390 391 CollectorPSX1 VOL2 Pages394 395 CollectorPSX1 VOL2

Całość ma zwieńczyć alfabetyczna lista wszystkich gier wydanych na pierwszą konsolę Sony, obejmująca tytuły ze wszystkich regionów, a więc Japonii, Ameryki i Europy.

antologia

Zapowiada się zatem bardzo solidna publikacja, oczywiście dla osób, które znają język angielski. Póki co nie ma niestety planów jej wydania w innych językach, ale kto wie być może kiedyś to nastąpi. Antologia PlayStation jest już gotowa podobno w 95%, co zresztą widać na powyższych screenach i jej wysyłka do osób, które wsparły zbiórkę ma nastąpić we wrześniu tego roku. Być może w tym samym czasie będzie ją można kupić również poprzez internet w normalnej sprzedaży. Aktualnie twórcy wycenili ją na kwotę 40 euro, a przynajmniej tyle trzeba wyłożyć by otrzymać ją w ramach zbiórki i pewnie za podobną cenę będzie ją można kupić później, tyle że bez dostępu do edycji poszerzonej. Mam nadzieję, że ksiązka trafi w moje ręce i będę mógł ją dla Was zrecenzować. Na czas oczekiwania polecam za to recenzje dwóch książek poświęconych PSXowi, które już możecie znaleźć na Strefie, a więc „Rewolucjonistom z Sony” oraz przewodnikowi PSX: The Guide to the Sony PlayStation. Przypomnę, że tą drugą publikację możecie pobrać zupełnie za darmo.

Projekt można wesprzeć tutaj.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Szarak
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze
VectroV
VectroV
6 lat temu

Z chęcią bym się zaopatrzył w kolekcjonerską wersje książki, ale niestety nie mam takiego budżetu w takiej chwili. Trudno, mam nadzieję że książka trafi w twoje łapki 😉

foxe
foxe
6 lat temu

Dzieki Bodzio za inforamcje.
Zamowilem sobie kolekjonerke wiec jakbys chcial do recenzji to ci moge podeslac jak juz do mnie dotrze.
Ale powiem szczeze ze z kosztami wysyki przegieli do kilku panst w europie po 15e. USa 20e ale reszta po 50e czyli wiecej niz jedna kopia kolekjonerki