Nazwa PlayStation Store kojarzy się wszystkim współczesnym graczom z jednym, a mianowicie z cyfrową sprzedażą gier na konsole Sony. Usługa ta została stworzona w 2006 roku z myślą o PlayStation 3 i z roku na rok zyskuje coraz większe grono wiernych kupujących. Wbrew pozorom nazwa ta ma jednak dużo bogatszą historię. Już w czasach pierwszego PlayStation, Sony Computer Entertainment America z powodzeniem prowadziło swój sklep internetowy PlayStation Store, tyle że w tamtych czasach za jego pośrednictwem nie kupowało się gier, ale licencjonowane akcesoria, poradniki, a nawet ubrania związane z marką PlayStation oraz z czołowymi grami na tę platformę. Dzisiaj postanowiłem zabrać Was na krótką wycieczkę w przeszłość, a konkretnie do 2000 roku by zobaczyć co oferował ówczesny PS Store swoim klientom w Ameryce. Dzięki WaybackMachine w ograniczony sposób możemy poczuć się jak amerykańscy gracze wtedy. W Polsce niestety o takiej usłudze mogliśmy jedynie pomarzyć, a i Europa nie mogła się w tym względzie niczym szczególnym pochwalić. Aby wraz z Larą Croft wsiąść do wehikułu czasu i cofnąć się w czasie do 2000 roku wystarczy kliknąć tutaj.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Historia PlayStation
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze
Stary Szarak
Stary Szarak
9 lat temu

Świetnie! Każdy twój artykuł jest bardzo przemyślany i dobrze napisany a wszystko czyta się bardzo fajnie. Gdyby nie ty to nigdy bym się o tym nie dowiedział dzięki!

philipo
philipo
9 lat temu

Świetna robota, szkoda że w tamtych czasach zakupy za granica to było jakiś kosmos, dziś z przyjemnością nabyłbym niektóre z tych rzeczy.