Nazwa PlayStation Store kojarzy się wszystkim współczesnym graczom z jednym, a mianowicie z cyfrową sprzedażą gier na konsole Sony. Usługa ta została stworzona w 2006 roku z myślą o PlayStation 3 i z roku na rok zyskuje coraz większe grono wiernych kupujących. Wbrew pozorom nazwa ta ma jednak dużo bogatszą historię. Już w czasach pierwszego PlayStation, Sony Computer Entertainment America z powodzeniem prowadziło swój sklep internetowy PlayStation Store, tyle że w tamtych czasach za jego pośrednictwem nie kupowało się gier, ale licencjonowane akcesoria, poradniki, a nawet ubrania związane z marką PlayStation oraz z czołowymi grami na tę platformę. Dzisiaj postanowiłem zabrać Was na krótką wycieczkę w przeszłość, a konkretnie do 2000 roku by zobaczyć co oferował ówczesny PS Store swoim klientom w Ameryce. Dzięki WaybackMachine w ograniczony sposób możemy poczuć się jak amerykańscy gracze wtedy. W Polsce niestety o takiej usłudze mogliśmy jedynie pomarzyć, a i Europa nie mogła się w tym względzie niczym szczególnym pochwalić. Aby wraz z Larą Croft wsiąść do wehikułu czasu i cofnąć się w czasie do 2000 roku wystarczy kliknąć tutaj.

Zobacz więcej podobnych artykułów
Zobacz więcej tekstów napisanych przez Bodzio
Zobacz więcej z kategorii Publicystyka

2 komentarze

 1. Bodzio

  Stary Szarak

  15 kwietnia 2015 o 21:20

  Świetnie! Każdy twój artykuł jest bardzo przemyślany i dobrze napisany a wszystko czyta się bardzo fajnie. Gdyby nie ty to nigdy bym się o tym nie dowiedział dzięki!

  Odpowiedz

 2. Bodzio

  philipo

  17 kwietnia 2015 o 15:43

  Świetna robota, szkoda że w tamtych czasach zakupy za granica to było jakiś kosmos, dziś z przyjemnością nabyłbym niektóre z tych rzeczy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *