Dzisiaj Strefa obchodzi swoje 8 urodziny! Niewiele inicjatyw tego typu, nie zarabiających na siebie, może pochwalić się takim stażem, więc na pewno jest to powód do dumy. To właśnie 2 stycznia 2014 roku opublikowałem na Strefie pierwszy artykuł i potem z każdym tygodniem dokładałem kolejne. Od tego czasu sporo się zmieniło, bywały lepsze i gorsze okresy, ale najważniejsze myślę jest to, że na stronie, mimo różnych przeciwności losu, pojawiają się wciąż nowe treści, a te starsze stanowią kopalnię wiedzy dla wielu osób zainteresowanych historią PlayStation z kraju i ze świata.

strefa 2014
Początki Strefy w 2014 roku.

Jaki był to rok?

Podobnie jak poprzedni, na pewno, niełatwy. Mam wrażenie, że trochę wyczerpałem pewne pokłady motywacji i mimo, że pomysłów mam mnóstwo, źródeł coraz więcej, to ostatecznie gdzieś w tyle ciąży mi ta myśl, że co bym nie robił i jak się nie starał to pewnego sufitu już nie przebiję.

Najważniejszą zmianą w mijającym roku było gruntowne odświeżenie Strefy na wielu polach. Przede wszystkim liftingowi została poddana strona główna, a prace objęły m.in.

  • ostateczne dopracowanie logo Strefy
  • zmianę wyglądu wyświetlania newsów na głównej
  • uporządkowanie i przebudowę menu
  • zlikwidowanie bazy „PSMagazyn” i zintegrowanie jej ze Strefą na tej samej domenie
  • przeniesienie całej bazy gier PAL w wersji beta na stronę
  • wiele zmian w wyglądzie motywu Strefy
  • drobne poprawki na forum

Więcej o tych zmianach mogliście zresztą przeczytać tutaj.

Pod względem treści na Strefie pojawiło się trochę nowości. Najbardziej dumny jestem z kolejnej odsłony historii targów E3, tym razem z 1997 roku, która kosztowała mnie mnóstwo czasu, energii i pracy.

Strefa w liczbach

Pod względem odsłon sama strona główna (bez forum) została odwiedzona ponad 130 tysięcy razy, a więc podobnie jak w latach ubiegłych. Liczba wiadomości na forum spadła z ponad 13 tysięcy do dokładnie 11645. Strefa zanotowała za to wzrosty w social mediach i to bez jakiejś mojej intensywnej działalności w tym temacie i tak na Facebooku jest nas już  2912 (2801), na Instagramie 399 (327), a na Twitterze 201 (68). Strefowe kanały na YT subskrybuje za to 628 osób (581) oraz 333 (328). Cieszy mnie zwłaszcza wyraźny wzrost na Twitterze, na którym poznałem również wiele ciekawych osób.

Co w planach?

Szczerze to nie wiem. Może macie jakieś pomysły?

Na tę chwilę z nowych projektów, planuję w 2022 wrzucić na Strefę kompletną bazę wszystkich gier po polsku na PSP (skupowanie ich już rozpocząłem, także dzięki pomocy kilku Strefowiczów) i przynajmniej jedną bazę kolejnego magazynu związanego z PlayStation. Nad resztą muszę się zastanowić. Może czas na YT? 🙂

Podziękowania

Wszystkim Strefowiczom serdecznie dziękuję za te wszystkie lata spędzone razem. @VectroV, @hankie i @Manifesto dzięki za pomoc w ogarnianiu forum. @Leniwy, @For The Players i @Paweł za dołożenie swojej cegiełki do projektu bazy gier po polsku na PSP. Wreszcie dzięki wszystkim tym, którzy wspierają Strefą na różnych polach, czy to podczas promocji serwisu, jak @Schizo, czy podczas pomocy czasem z zakupami/wysyłką jak @Don i wielu, wielu innym, dzięki którym to się wciąż jakoś kręci. Dzięki!

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Newsy
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze
Menaszka
Menaszka
2 lat temu

Gratulacje, dobra robota. Bardzo ciekawe, wyczerpujące
artykuły i to po Polsku. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 🙂

repip
2 lat temu

Gratuluję i dziękuję za te wszystkie wartościowe wpisy oraz forum!

Wiem jak to jest gdy pomysłów łeb pełny, strona gotowa, a chęci i czasu coraz mniej, czasem chce się to wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady…

Manifesto
Manifesto
2 lat temu

8 lat minęło jak z bicza strzelił. Dobrze, że jest takie miejsce i nawet, jeśli kiedyś Bodzio opadnie z sił (oby się to nie stało prędko!) to jego spuścizna w postaci fachowych tekstów pozostanie. Gratuluję wytrwałości, do pełnej dekady już niedaleko 🙂

hankie
hankie
2 lat temu

Te 8 niech idzie w wielokrotność! Strona to tony dobrej zawartości zauważanej nie tylko w naszym kraju. Forum żyje – bo ekipa sympatyczna – i uwaga – otwarta na pomoc, wspominki i dzielenie się słowem (w sumie nie tylko, bo firmowe targowisko też żywe 🙂 ) Wciąż cała naprzód!
I dzięki Ci Bodzio, że 8 lat temu wpadłeś na tak zacny pomysł! Strefa to bardzo przyjazna i wartościowa przystań. Ave!

Czarny Wilk
2 lat temu

Gratulacje porządnego wyniku, dziękuję za dotychczasową pracę i mam szczerą nadzieję że za 8 lat też się tu zobaczymy. Tworzysz bezcenne kompendium wiedzy, oby tak dalej 🙂

zenq
zenq
2 lat temu

juuuhuuu ! 🙂