Po ponad 25 latach z rynku wydawniczego w Wielkiej Brytanii znika oficjalny magazyn PlayStation – Official PlayStation Magazine UK. Ten sam, którego polską edycję mogliśmy kupować również w naszym kraju za czasów PlayStation oraz PlayStation 2 ;/ Nie jest to definitywny koniec samego pisma, gdyż będzie się ono dalej ukazywać, tyle że już pod zupełnie inną nazwą. Wydawnictwo Future Publishing, które od 1995 roku posiadało licencję na wydawanie „oficjalnego” magazynu od Sony, zdecydowało się na jej porzucenie.

Kolejny numer pisma, który ma się pojawić w sprzedaży 4 maja, będzie nosił już zupełnie nowy tytuł Play i nie będzie kontynuował numeracji poprzednika, zatem możemy mówić chyba o końcu cyklu wydawniczego Oficjalnego PlayStation Magazynu nie tylko w kontekście samej nazwy.

play magazine

Jest to o tyle istotna zmiana, że tak naprawdę rebranding ten kończy pewną epokę na rynku wydawniczym prasy. Official PlayStation Magazine UK był ostatnim magazynem poświęconym konsolom, który dumnie nosił tytuł tego „oficjalnego”. Wcześniej, bo w 2014 i w 2020 roku, zamknięto inne tego typu magazyny, poświęcone Nintendo oraz Xboxowi. Warto odnotować, że pierwszym tego typu pismem było Nintendo Power, które wydawano w latach 1988-2012. Zmiana wydaje się kosmetyczna, jednak czytelnikom i fanom pisma na pewno nie będzie się łatwo przyzwyczaić do braku charakterystycznej czcionki oraz nazwy PlayStation na okładce pisma, która towarzyszyła mu z niewielkimi zmianami od listopada 1995 roku.

Nowy magazyn Play ma tworzyć ta sama ekipa, która tworzyła Official PlayStation Magazine UK. Pismo dalej ma być poświęcone wyłącznie konsolom Sony, a jego redaktorem naczelnym pozostaje Ian Dean. Niestety na tę chwilę nie wiadomo dlaczego wydawnictwo Future Publishing zdecydowało się na zmianę nazwy, choć nie trudno się domyślać, że może chodzić o sprawy licencyjne i koszty z tym związane. Prasa drukowana przeżywa teraz szczególnie trudny okres, który i bez pandemii nie był lekki. Jak widać nawet najwięksi muszą się jakoś do tej rzeczywistości dostosowywać i podejmować radykalne kroki, zobaczymy z jakim skutkiem.

 

play uk magazine

play uk magazine 2

Źródło: https://www.gamesradar.com/play-magazine-faq/

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Newsy
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze
ojciec-gracz
ojciec-gracz
3 lat temu

Szkoda, że nie dają już demek jak na ps1 i ps2. Gazeta jak dla mnie ma zerową wartość bo jest to po prostu reklama konsoli Sony. Już za czasów ps1 w oficjalnym Polskim ps magazine były teksty pochwalne ku czci Sony i grom. Jedyne co się tam liczyło to płytka z demkami.

zenq
zenq
Odpowiedz  ojciec-gracz
2 lat temu

dokładnie jak napisał ojciec – ten magazyn kiedyś był fajny, bo dawał demka, a w czasach psx to było coś 🙂 niestety, przy cenach bazarowych kopii, nawet i to w naszych realiach było za drogie.