Karta pamięci to bez wątpienia najbardziej różnorodne akcesorium jeśli chodzi o pierwsze PlayStation, które na przestrzeni kilku lat pojawiło się w grubo ponad dwudziestu różnych wersjach kolorystycznych. Różnorodność ta sprawia, że czasami nawet kolekcjonerzy mają problem z fachowym sklasyfikowaniem niektórych memorek, a wszystko przez to, że Sony zamiast umieścić odpowiedni dla danego koloru kod na obudowie karty pamięci, np. SCPH-1020L, który oznaczał kolor Island Blue, postanowiło to zrobić jedynie na opakowaniu karty pamięci, które jak wiadomo po otwarciu wędrowało zwykle do kosza. W ten sposób każda karta pamięci do PlayStation zamiast posiadać z tyłu swój kod SCPH-1020 z dodatkową literą, która od razu ułatwiłaby rozpoznanie wersji kolorystycznej danej memorki, ma sam symbol SCPH-1020.

W sieci ciężko znaleźć jasną klasyfikację kart pamięci do PlayStation ze względu na kolor, dlatego mam nadzieję zaktualizowany wpis poświęcony temu akcesorium okaże się bardzo przydatny. Został on uzupełniony o wszystkie wydane oficjalnie kolorowe wersje karty pamięci zilustrowane kilkudziesięcioma fotografiami. Zachęcam do lektury i przeglądania wpisu tutaj.

memory_card_schp_1020_playstation1 memory_card_schp_1020_playstation2

Zobacz więcej podobnych artykułów
Zobacz więcej tekstów napisanych przez Bodzio
Zobacz więcej z kategorii Newsy

2 komentarze

 1. Bodzio

  Manifesto

  31 marca 2015 o 14:20

  Przegapiłem wcześniej ten wpis. Fajna rzecz. Sam posiadam głównie tradycyjne, białe memorki, jednak najbardziej podoba mi się kolor Emerald. Mam jedną taką memorkę i to moja ulubiona karta pamięci 🙂

  Odpowiedz

 2. Bodzio

  Bodzio

  31 marca 2015 o 15:26

  Wcześniej był on dość skromny i pozbawiony sekcji o kolorowych memorkach. Mi się najbardziej podoba Island Blue i Emerald ten z 2001 roku.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *