PlayStation Classic w sklepowym wydaniu oferuje sterowanie jedynie za pomocą dołączanych do zestawu padów cyfrowych. Sony z wiadomych tylko sobie względów nie dało graczom alternatywny dla tego rozwiązania, choć mogło tego dokonać na wiele różnych sposobów. Najprostszym było po prostu dodanie wsparcia w PlayStation Classic dla bezprzewodowych kontrolerów Sony, takich jak DualShock 3 oraz DualShock 4. Do końca byłem święcie przekonany, że pierwsza mini-konsolka Sony sobie z tym bez problemów poradzi, choćby po kablu. Niestety tak się nie stało i było to moje osobiste, największe rozczarowanie związane z tym system, choć nie jedyne.

Na szczęście potrzeba jest matką wynalazków i to czego nie dokonało Sony, zostało wykorzystane przez zewnętrzne firmy, takie jak m.in. 8BitDo, które przygotowało specjalny, adapter umożliwiający podłączenie do konsoli bezprzewodowych kontrolerów i to nie tylko tych od Sony, ale w zasadzie wszystkich standardowych padów, wykorzystujących do komunikacji technologię Bluetooth.

Miło mi poinformować, że także firma Brook, której świetny adapter PS3/PS4 to PS2 Converter mieliście już okazję poznać jakiś czas temu na Strefie, wydała dwa dni temu aktualizację jego oprogramowania, dzięki której od teraz bez problemów można podłączyć bezprzewodowo kontrolery DualShock 3 oraz DualShock 4 z PlayStation Classic.

PS3/PS4 to PS2 Converter Adapter

Aby tego dokonać wystarczy pobrać najnowszą aktualizację urządzenia ze strony Brook na dysk komputera i ją uruchomić. Następnie należy ustawić adapter w trybie XID i trzymając przycisk adaptera cały czas wciśnięty podłączyć go do komputera kablem USB i w okienku aktualizacji wcisnąć przycisk Start. W ten sposób nasze urządzenie będzie można wykorzystać nie tylko do podłączenia DualShock 3 oraz DualShock 4 do konsol PlayStation 2 oraz PlayStation, ale również do PlayStation Classic. Wystarczy tylko sparować wybrany przez siebie kontroler z adapterem i gotowe.

Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie musimy już być „przywiązani” do pada dołączanego do zestawu z PlayStation Classic, którego przewód nie jest zbyt długi. Mamy też możliwość sterowania analogiem. Niestety, adapter podobnie jak ten od 8BitDo nie oferuje wsparcia dla analogowego sterowania w grach. Analog emuluje tutaj po prostu zachowanie d-pada. Nie doświadczymy też za jego pośrednictwem wibracji. Sony skutecznie zablokowało te funkcje w swojej mini-konsolce. Mimo to warto pochwalić firmę Brook za to, że udostępniła posiadaczom swoich adapterów możliwość bezprzewodowej rozgrywki oraz emulację d-pada w analogu. Jak wiecie sam posiadam ich adapter i teraz bez ponoszenia dodatkowych kosztów, mogę wykorzystać go nie tylko do zabawy z PS2 i PSX, ale również z PlayStation Classic. Być może w przyszłości pojawi się kolejny update, który rozszerzy jeszcze jakoś to wparcie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Newsy
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze