Ekipa Dawne Komputery i Gry w sierpniu otwiera swoje własne muzeum, którego powstanie od niedawna można wesprzeć w specjalnej zbiórce. Większość fanów retro w Polsce powinna kojarzyć chłopaków z DKiG z różnego rodzaju interaktywnych imprez organizowanych na terenie całej Polski, na których wystawiają oni komputery i konsole sprzed kilkunastu i kilkudziesięciu lat. Imprezom towarzyszą również różnego rodzaju spotkania, a także ciekawe prelekcje. Grupa działa już od prawie dziesięciu lat i w tym czasie udało się jej zorganizować ponad setkę tego typu imprez. Teraz przyszedł czas na kolejny krok i stworzenie stałej ekspozycji w postaci muzeum z siedzibą w Pabianicach.

Ekipa już ma do tego odpowiednie kadry, sprzęt, doświadczenie i lokal – wszystko czego trzeba, by działało Muzeum Dawnych Komputerów i Gier. Planowane jest uruchomienie dwóch w pełni interaktywnych sal, gdzie do swobodnego grania będzie udostępnione kilkadziesiąt konsol i komputerów sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat (od PONGów, poprzez Atari 2600, Commodore 64 aż po Nintendo GameCube i PlayStation 2).

Po co zatem zbiórka? Chłopaki potrzebują wsparcia aby wyremontować główną salę ekspozycyjną, umeblować ją, a także stworzyć ekspozycję z 25 interaktywnymi stanowiskami. W dalszej kolejności planowane jest zakupienie profesjonalnych witryn do ekspozycji, a także sprzętu audiowizualnego na potrzeby konferencji i pokazów. DKiG nie potrzebuje na ten cel majątku i wydaje mi się, że kto jak kto, ale akurat Ci ludzie zasługują na dodatkowe wsparcie, zwłaszcza że od wielu lat robią swoją robotę z czystej pasji.

Strefa z miłą chęcią obejmuje tę inicjatywę swoim patronatem oraz wsparciem i zachęcam wszystkich do zaangażowania się w tę zbiórkę. Wystarczy 25zł lub więcej by dołożyć swoją cegiełkę do tego projektu.

Aby tego dokonać wystarczy przejść tutaj na stronę zrzutki, gdzie można znaleźć również dodatkowe informacje o projekcie i muzeum.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Newsy
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze