Digital Foundry postanowiło gruntownie przeanalizować działanie PlayStation Classic i zestawić je z innymi dostępnymi na rynku sposobami na grę w klasyki z pierwszej konsoli Sony. Niestety analiza ta nie wypadła za dobrze dla PS Classic. W skrócie, w zasadzie każda z gier działa tutaj gorzej niż na oryginalnej konsoli. Co więcej jakość emulacji wyraźnie ustępuje także tej zastosowanej w innych sprzętach Sony, a więc PS2, PSP, PS Vita czy wreszcie PS3. Różnice w płynności są na tyle duże, że zdaniem DF mogą mylnie przedstawiać obraz jakości gier z oryginalnego PlayStation, a to już dość mocny zarzut. Ogólnie większość skupiła się na nieumiejętnym doborze tytułów, a tu wychodzi na to, że największą wadą tego sprzętu (w tej postaci) może okazać się właśnie jakość wykorzystanej tutaj emulacji.

Zobacz więcej podobnych artykułów
Zobacz więcej tekstów napisanych przez Bodzio
Zobacz więcej z kategorii Aktualności

3 komentarze

 1. Bodzio

  Angrama

  2 grudnia 2018 o 22:12

  Absolutnie nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Przecież mówimy o emulowaniu pierwszego Playstation… trochę brak mi słów. Sondowałem możliwość kupna, ale raczej licząc na korzystniejszą cenę. Jeśli ma ciąć to jednak i dwóch stów byłoby na to szkoda przeznaczyć.

  Odpowiedz

 2. Bodzio

  Y2K

  3 grudnia 2018 o 00:25

  Sony obrosło w piórka dzięki PS4 – konsoli, która nie posiada choćby Blu-Ray 4K czy wstecznej kompatybilności (“bo ludzie nie chcą retro”), a została z palcem w nosie zwycięzcą tej generacji. I chyba to ich utwierdziło w przekonaniu, że co tylko nie wypuszczą z logo ‘PS’ i tak się mega sprzeda. Do tego Nintendo im narobiło dobrego PR’u swoimi retro konsolkami, natomiast tu mamy trochę retro konsolkę od AT Games z wyjściem HDMI i obudowę (i chyba też pady) z lepszych materiałów.

  Czuję się trochę frajerem bo mój kurier jest już w drodze, a szczerze to po tym wszystkim niespecjalnie chce mi się wyciągać sprzęt z opakowania jutro, tym bardziej, że pod tv mam PS3 i moją ulubioną bibliotekę PS1 obok.

  Natomiast się mega wk..ię jak sprzęt będzie zalegał na półkach i cena spadnie do np. 149 zł jak za Vita TV.

  Aha – recenzja DF ma się nijak do recenzji ppe.pl, choćby: “Final Fantasy VII, Metal Gear Solid, Grand Theft Auto, Oddworld: Abe’s Oddysee, Rayman, Resident Evil Director’s Cut, Super Puzzle Fighter II Turbo, Wild Arms czy też niezawodny Tekken 3 działają kapitalnie”.
  Jeżeli nie mają sprzętu do obiektywnej oceny działania gier (w co nie wierzę), to niech chociaż porównają z oryginałem na PS1. Mi się jednak wydaje, że Sony PL “pomogło sobie” w ocenie końcowej, co niestety czyni ten portal nie do końca wiarygodny.

  Odpowiedz

  • Bodzio

   mariusz391

   3 grudnia 2018 o 20:00

   PPE i ,,wiarygodny” to są całkowite przeciwieństwa. To strona która Star Wars Battlefront 2 dała 8/10 i zawsze oceniają sprzęt i gry tak jak im się zapłaci. A co do tego że PS Classic może kosztować te 149 zł to wcale się nie zdziwię. Masa osób już po pełnej liście gier anulowała preordery, a z każdą kolejną wiadomością o tym sprzecie było tylko gorzej. Teraz nawet okazuje się że PSP ma lepszy emulator PSone i kosztuje 150 zł + można wgrać WSZELKIE gry a nie ograniczać się do 20 z czego 10 to smieci i zapychacze. Sony po prostu dała plaskacza w twarz wszystkim fanom tej konsoli. I tak jak wspomniałeś bardzo słusznie o AtGames, właśnie gdy wychodziły pierwsze konsolki tej firmy to marzyło mi się żeby Sony coś podobnego zrobiło tylko DOBRZE, a tu mamy jakość AtGames za cenę 3-krotnie wyższą. Oby to się właśnie fatalnie sprzedawało jak PS TV, by uświadomić tym zachłannym dziadom że gracze mają swój honor i nie pozwalają sprzedawać byle czego za niedorzeczne pieniądze

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.