o stronie - O stronie

Witajcie na stronie strefapsx.pl!

Strefa powstała dokładnie 2 stycznia 2014 roku i stosunkowo szybko stała się największym źródłem informacji na temat pierwszej konsoli Sony i to nie tylko w Polsce, ale być może na całym świecie. Na stronie możecie znaleźć kilkaset różnych materiałów poświęconych PlayStation, jej historii, a także losów konsoli w Polsce. Strefa to również bogato ilustrowana baza sprzętowa, w której znajdziesz podstawowe oraz limitowane modele PSX, oficjalne oraz licencjonowane akcesoria dedykowane tej konsoli, a także różnego rodzaju sprzętowe zestawienia, ułatwiające szybkie zapoznanie się z tym systemem, kolekcjonerom i nie tylko.

logo dark cut - O stronie

Na Strefie szczególnie duży nacisk kładziemy na tematy historyczne i w tym elemencie trudno o lepsze źródło informacji. Szczególnie bliskie jest nam odkrywanie historii początków PlayStation w Polsce. Temat wcześniej przemilczany w Internecie, dzięki powstaniu Strefy nareszcie wypłynął na szersze wody. Oczywiście to nie wszystko. Na stronie możecie znaleźć dziesiątki materiałów poświęconych losom PlayStation w Europie oraz Ameryce, ciekawostkom sprzętowym, jak i growym, prasie oraz publikacjom związanym z PSX, czy wreszcie ciekawe wywiady. Fani gier z Szaraka znajdą tutaj również pełną i wygodną w przeszukiwaniu bazę wszystkich gier PAL wraz z ocenami jakie poszczególne tytuły otrzymały w polskiej prasie. Całość wieńczy sekcja poradników, związanych nie tylko z pierwszym PlayStation, ale również z pozostałymi konsolami Sony, innymi sprzętami, a także zagadnieniami typowo kolekcjonerskimi.

logo ikona - O stronieNasza społeczność skupiona jest nie tylko wokół strony głównej Strefy, ale przede wszystkim wokół powstałego w czerwcu 2014 roku forum, które nie daje się obecnym trendom i wciąż tętni życiem. Nasze forum skupia przede wszystkim dojrzałych graczy oraz kolekcjonerów, najróżniejszych platform, nie tylko retro, którzy dzielą się swoimi przemyśleniami na temat naszego hobby, a także bieżących wydarzeń ze świata gier. Większość z nas doskonale pamięta czasy pierwszego PlayStation i ma duże doświadczenie w temacie konsol oraz gier, dzięki czemu udaje się nam tworzyć zgraną ekipę, zawsze chętną do wymiany opinii i pomocy innym.

Mimo iż to forum stanowi centrum życia Strefy, to możecie nas również znaleźć zarówno na Facebooku, YouTube, jak i na Instagramie. Ciągle się rozwijamy i mamy nadzieję, że z roku na rok odbiorców naszej twórczości będzie przybywać. Jeżeli chciałbyś się z nami skontaktować, to skorzystaj z formularza kontaktowego lub po prostu napisz na forum. Póki co zachęcamy do zapoznania się z bazą materiałów na stronie oraz rejestracji na naszym forum. Miłego „strefowania”!