Miło mi poinformować, że od dzisiaj każdy chętny może wesprzeć Strefę w serwisie Patronite. Powodów dla których zdecydowałem się na ten krok jest wiele i choć niektóre wątpliwości pozostały do końca, to dzięki rozmowom z bliskimi mi osobami i Strefowiczami na forum, postanowiłem że warto choćby spróbować. Praktycznie wszyscy z tych mniejszych i większych twórców, których sam szanuję, czytam i oglądam, korzystają z różnych form wsparcia, w tym  przede wszystkim z Patronite, więc postanowiłem spróbować samemu. Po tych czterech latach mam więcej odwagi by to zrobić, bo wiem też co przez ten czas zrobiłem i ile mnie to kosztowało. Aby wesprzeć Strefę wystarczy zajrzeć na jej profil w serwisie Patronite i wybrać jeden z progów. Nawet drobna, regularna wpłata, na pewno przyczyni się do rozwoju tego miejsca.

strefapsx patronite - Strefa w serwisie Patronite

Temat Patronite chodził mi po głowie od jakiegoś czasu. Przełomowa okazała się druga połowa ubiegłego roku, kiedy zdałem sobie sprawę, że w pojedynkę i bez wsparcia ciężko będzie wciąż rozwijać Strefę na takim poziomie, jaki sobie założyłem od samego początku. Nie chcę się za bardzo rozpisywać w tym temacie, żeby nie wyszło, że czegoś żałuję, ale w skrócie to po prostu w pewnym momencie koszty związane z prowadzeniem strony i dbaniem o to by wciąż pozostawała na swoim poziomie mnie przerosły, do tego stopnia, że zamiast kupować coś dla siebie, ograniczyłem się tylko do zakupów “dla Strefy”. Na szczęście w miarę szybko zdałem sobie z tego sprawę i trochę odżyłem jako gracz i jako kolekcjoner. Sprawę utrudnia również fakt, że większość przedmiotów z mojej kolekcji została już na Strefie opisana i teraz każdy materiał, w zasadzie generuje jakieś dodatkowe koszty, a pomysłów na materiały mam w głowie jeszcze całkiem sporo. Inna kwestia to koszty związane z rozwojem technicznym strony, chcąc by cały czas szło to do przodu, trzeba niestety ciągle w coś inwestować i dokładać. Aktualnie nie jestem już w  stanie sam w to wkładać tyle ile na wcześniejszym etapie. Wsparcie z zewnątrz na pewno mogłoby mnie odciążyć trochę w tym temacie. Nie ukrywam, że Patronite to dla mnie też pewna forma weryfikacji tych cały czterech lat mojej działalności tutaj. Nie liczę nawet na promil tego co popularni YouTuberzy, ale ciekaw jestem, czy tego typu medium, czyli prosta strona z artykułami, ma jeszcze jakąś rację bytu w tych czasach i może konkurować w pewnym stopniu z YT. Cały czas wierzę, że tak, choć mam różne pomysły, więc na pewno taka weryfikacja ułatwi mi trochę sprawę w ich realizacji.

black - Strefa w serwisie Patronite

Cała reszta została opisana już na profilu Strefy w serwisie Patronite. Oczywiście strona narzuca pewną formę jeżeli chodzi o prezentację swoich celów czy sposobów wsparcia, która nie każdemu może się podobać, ale jest za to bardzo transparentna i przede wszystkim zapewnia formę wsparcia przez jakiś okres czasu. W zasadzie wystarczy tylko założyć konto w serwisie i dokonać wpłaty, wybierając jeden z kilku progów. Wpłat można dokonać za pomocą PayPal oraz normalnego przelewu za pośrednictwem tPay, wybierając minimum trzymiesięczną subskrypcję. W przypadku PayPal wybrana kwota będzie pobierana co miesiąc, a w przypadku przelewu, wpłaca się od razu całość za wybrany okres i ma się to z głowy. Przy standardowym przelewie jest też mniejsza prowizja i to tyle jeżeli chodzi o technikalia.

Każda z osób wspierających może liczyć przede wszystkim na moją wdzięczność i mieć pewność, że postaram się to wsparcie wykorzystać jak najlepiej. Dodatkowe benefity z każdego z progów to tylko dodatek, który musiałem niejako wymyślić na potrzeby Patronite, choć także ważny. O wszystkich wspierających wspomnę w specjalnych wpisach co 3 miesiące, w których postaram się dać znać, w czym pomogło mi to wsparcie, a ponadto osoby wspierające z progów 20zł i 40zł trafią również tutaj,  a więc do Strefy Patronów. Pisemne podziękowania dla ostatniego progu będę wysyłał mniej więcej w podobnym czasie co wspomniany wpis, a więc po trzech miesiącach. To właśnie wtedy dokonam też ewaluacji działania samego serwisu i tego czy na nim pozostanę, dużo też zależy od odzewu, ale to dopiero w marcu.

Już teraz dziękuję pierwszym Patronom z forum, a są nimi CyborgDE, Deathcoil, fixxxer1, Stall oraz VectroV za zaufanie i wsparcie oraz z góry dziękuję kolejnym, jeśli jeszcze ktoś się zdecyduje. Dziękuję i pozdrawiam.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Bodzio
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.