W czerwcu 2000 roku Sony dość niespodziewanie zapowiedziało zupełnie nowy model konsoli PlayStation, który w porównaniu do poprzedników miał być wyraźnie mniejszy, smuklejszy i oferować zupełnie nowe możliwości. Tak doszło do powstania konsoli PS one, która w lipcu tego samego roku trafiła do sklepów w Japonii, a w kolejnych miesiącach również do Europy oraz do Ameryki.

Z lewej klasyczny model PlayStation, z prawej ostatni model PS one z 2000 roku.

Wraz z PS one do sprzedaży trafiło szereg odświeżonych akcesoriów, wizualnie pasujących do nowego modelu konsoli, w tym m.in. kontroler DualShock, dedykowany ekran, zasilacz samochodowy, karta pamięci, a nawet dość zapomniany już w tamtym czasie Muli Tap.

akcesoria psone

Wszystkie te akcesoria ukazały się globalnie w różnym odstępie czasu. Wszystkie, poza jednym, który obecnie stanowi nie lada gratkę dla kolekcjonerów, a mowa o klasycznym padzie SCPH-108 do PS one, któremu poświęcony jest ten materiał.

Kontroler SCPH-108 PS one ukazał się pod koniec 2001 roku jedynie w kontynentalnej Azji, a więc tam gdzie swoją premierę miało PlayStation Video CD SCPH-5903. Wraz z niebieskim padem deweloperskim DTL-H1010 jest to jeden z najrzadszych wariantów kolorystycznych klasycznego pada do PlayStation.

psone pad pa01

W tamtym regionie konsola PS one dopiero zaczynała podbijać rynek, a z racji tego, że bijatyki na nią wciąż cieszyły się dużą popularnością to azjatycki oddział Sony postanowił wypuścić reedycję klasycznego pada do konsoli, tyle że wizualnie pasującą do PS one. Było to dość logiczne, gdyż na rynku zaczynało już pomału brakować klasycznych padów, które w 1997 roku zostały wyparte przez DualShocka.

Technicznie kontroler SCPH-108 do PS one nie różni się niczym od swojego szarego pierwowzoru. Zmianie uległa jedynie jego kolorystyka, kolory przycisków, jak i logo. Podobnie jak w przypadku konsoli, ekranu, zasilacza samochodowego czy DualShocka, zamiast logo PlayStation, na padzie pojawiło się odświeżone logo PS one. Pad wyglądał w zasadzie identycznie jak DualShock do PS one tylko był pozbawiony analogów.

Klasyczny pad do PS one pakowano w standardowe wówczas opakowanie w postaci plastikowego blistra, kolorystyką nawiązujące do wyglądu pudełka od konsoli. Niestety z racji dostępności pada jedynie w Azji, a konkretnie w takich krajach jak Malezja, czy Indonezja oraz m.in. w Hong Kongu, trudno o szczegółowe zdjęcia tego pada i jego opakowania.

psone07

Szczegółowy opis pada oraz jego galeria znajduje się jedynie na oficjalnej stronie azjatyckiego oddziału Sony Computer Interactive tutaj. Miłego oglądania 🙂

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Sprzęt
Subskrybuj
Powiadom o
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze