Dokładnie dzisiaj mija 25 lat od debiutu pierwszej konsoli Sony na Starym Kontynencie. Z jednej strony to doskonała okazja do wspominek, takich jak choćby moja gościnna wizyta na CrossPlay. Z drugiej strony trudno jakoś szczególnie celebrować tę datę, skoro nawet samo Sony nie wykazuje na tym polu większej aktywności. Oczywiście “prawdziwe” 25lecie miało miejsce w grudniu ubiegłego roku, przy okazji rocznicy japońskiej premiery PlayStation, tyle że i wówczas firma ograniczyła się w zasadzie jedynie do kilku okolicznościowych wystąpień i wrzucenia do sieci jakiś nieznaczących tapet. Można odnieść wrażenie, że sukces w obecnej generacji, bardzo zamydlił oczy Sony, które najwidoczniej uważa, że nie musi już robić zbyt wiele, by wciąż być na szczycie. Trudno takie podejście zrozumieć, zwłaszcza gdy popatrzymy na konkurencję i choćby takie Nintendo, które w tym samym czasie celebruje “na bogato” 35lecie Super Mario.

Jako, że ciekawych newsów związanych z dzisiejszą rocznicą nie ma zbyt wiele, to postanowiłem zaprosić was na zaplecze Strefy do powstającego od jakiegoś czasu “magazynu”, który docelowo chciałbym, żeby stanowił pełną bazę gier na PSX wydanych w Europie, wraz z wydaniami regionalnymi, która będzie zawierać wszystkie najważniejsze fakty i informacje na ich temat.

PSMagazyn już istnieje i póki co jest w bardzo wczesnej fazie BETA. Na tę chwilę można w nim znaleźć ponad 3200 gier na pierwsze PlayStation. Póki co wpis o każdej z gier zawiera same suche fakty, jednak  chciałbym dodać do każdej gry pozostałe informacje na ich temat, okładki, reklamy, czy wreszcie oceny z prasy, tak by w jednym miejscu zebrać najpełniejszą bazę gier na PlayStation i nie tylko. W przyszłości chciałbym w magazynie umieścić suche fakty na temat konsol, akcesoriów, prasy, a kto wie może coś jeszcze. Zobaczymy czy starczy sił i zapału by domknąć ten projekt.

Aby przejść do bazy wystarczy kliknąć w baner:

psmagazyn strefapsx logo dark - PSMagazyn BETA v0.1 na 25lecie PlayStation w Europie

 

Dane w bazie pochodzą na ten czas przede wszystkim z nieistniejącej już strony defconsoft. Na pewno będą jeszcze weryfikowane i uzupełniane w oparciu o inne wiarygodne źródła.

 

 

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Bodzio
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.