Witajcie po urlopowej przerwie, którą zapowiedziałem w sierpniu, a która pomału dobiega końca. Miałem ją wykorzystać na odpoczynek, ale zamiast tego, jak to ja, wziąłem się za ogarnianie spraw technicznych na stronie i forum. Zresztą jak zwykle mogliście te zmiany obserwować na żywo. Pochłonęło to sporo czasu i niestety nie wszystko udało mi się dopiąć do końca, ale pomału będę kończył to co sobie założyłem. Taka przerwa dla strony nigdy nie jest dobra, więc mimo iż nie skończyłem wszystkiego to postanowiłem wznowić prace nad nowymi materiałami i w międzyczasie pracować nad usprawnieniami na stronie głównej oraz forum. Niestety praca zawodowa mnie w tym roku bardzo ogranicza, ale robię co mogę by to jakoś łączyć.

W ostatnim czasie, także dzięki Waszemu wsparciu sporo się działo na Strefie. Przede wszystkim na prośbę niektórych użytkowników postanowiłem przygotować ciemny motyw dla forum i dostosować go do Waszych potrzeb. Wymagało to sporo poprawek, ale bardzo jestem zadowolony z efektu, na tyle że postanowiłem przygotować również jego jasną wersję, którą większość z Was może zobaczyć na forum. To wymagało jeszcze więcej pracy i w sumie było nieplanowane. Na zmianę zdecydowałem się z przyczyn technicznych. Nowy motyw jest dużo bardziej czytelny, praktyczny i oferuje znacznie więcej możliwości. Przede wszystkim dzięki dodatkowym pracom udało się go idealnie dostosować do działania na urządzeniach mobilnych i to zarówno w pozycji wertykalnej, jak i horyzontalnej. Nie znam zbyt wielu for, które tak dobrze wyglądają na telefonach, więc uważam to za duży plus. Podstawowe zmiany wykonałem sam i jak zwykle zajęło mi to sporo czasu, bo większość rzeczy robiłem metodą prób i błędów. Wasze bardziej skomplikowane życzenia pomógł mi ogarnąć sam autor tego nowego motywu, któremu dziękuję za pomoc, a któremu mogłem się choć symbolicznie odwdzięczyć finansowo dzięki Waszym wpłatom z Patronite.

podsumowanie 2 - Podsumowanie Patronite #2
Aktualni Patroni Strefy, którym jeszcze raz dziękuję za wsparcie

Forum brakuje jedynie ostatniego szlifu graficznego, ale nad tym jeszcze myślę. Cała reszta jest gotowa i jestem z tego bardzo dumny. Forum na samym początku nie było dla mnie priorytetem, ale po tym jak się rozrosło i jakich fajnych ludzi tu poznałem, stało się dla mnie równie ważne co strona główna, a w ostatnich działaniach było nawet priorytetem. Za zmianami technicznymi poszły również zmiany graficzne. Niestety znów musiałem to ogarniać sam, a że grafikiem jestem słabym to efekt jest jaki jest. Oczywiście chodzi przede wszystkim o logo strony, które od dawna chciałem przerobić, ponieważ poprzednie od samego początku było raczej tym tymczasowym. Z przyczyn czysto technicznych, ale i znaczeniowych nie do końca oddawało ono to czym jest Strefa, szczególnie w oderwaniu od strony i forum. Nowe logo jest moim zdaniem czytelniejsze i przede wszystkim łatwiej je wykorzystywać na banerach, avatarach, itp. Jest to mój projekt, choć byłem bliski zlecenia tego jakiemuś profesjonaliście, jednak wiązałoby się znów z kosztami i to niemałymi. Logo dla strony jest najważniejsze, a częste jego zmiany nie pomagają. Z tego jestem zadowolony na powiedzmy 80% i jeszcze nad nim wciąż pracuję. Mam nadzieję uda mi się w tym temacie dobić do pełnej satysfakcji.

W najbliższym czasie poza bieżącą działalnością chciałbym uporządkować stronę główną i na nowo skatalogować poszczególne wpisy. Przez te lata zrobił się trochę bałagan i czasami trudno odnaleźć na szybko co potrzeba. Doszły tez materiały poświęcone innym konsolom Sony, sprawom związanym z obrazem itp. To wszystko trzeba poukładać na nowo, tak by było czytelne i proste w nawigacji. Nieznacznej zmianie ulegnie też układ treści, żeby wyeksponować różnorodność Strefy. Tyle, że jak wspominałem będę to teraz robił między tworzeniem kolejnych materiałów, głównie w weekendy, żeby strona cały cza przyciągała nowymi treściami. To tylko skrót tego co się działo niedawno na Strefie, od kuchni to niestety dużo więcej pracy niż się wydaje. Docelowo zmierzam do poszerzenia profilu strony o inne konsole Sony, choć z ukierunkowanie na PSX oczywiście. Miejmy nadzieję, że się uda, a jak nie to mam też jeszcze jeden pomysł w zanadrzu, o którym poinformuję niebawem.

Na koniec postanowiłem zrobić podsumowanie tego na co zostały przeznaczone środki z Patronite w tym roku, żeby pokazać jak wiele dzięki temu wsparciu udało się już osiągnąć. Tak jak wspominałem, w tym roku skupiam się przede wszystkim na doinwestowaniu Strefy, a pełne tego efekty mam nadzieję będą widoczne już w kolejnym, choć większość z nich już widzicie na stronie. W sumie do tej pory wydatki związane z tym celem pochłonęły od początku roku blisko 3000zł. Oczywiście gro tej kwoty to koszt nowego aparatu, który po awarii poprzedniego musiałem zmienić, a chcąc iść o krok do przodu zdecydowałem się na jakiś półprofesjonalny sprzęt. Tak więc póki co środki z Patronite tego nawet w całości nie pokrywają, ale do końca roku uzbiera się już taka kwota i wówczas dam znać co dalej. Tak więc jeżeli ktoś by jeszcze chciał dołączyć do Patronów to ma taką szansę, a wszystkim osobom, które skorzystały z tej formy wsparcia lub dalej korzystają DZIĘKUJĘ. Oto w czym macie swój udział i na co przeznaczyłem to wsparcie:

– zakup motywu strony głównej Strefy;

– zakup programu do nagrywania i edycji materiałów wideo;

– zakup profesjonalnego mikrofonu krawatowego;

– przedłużenie ważności domeny strony;

– opłacenie serwera;

– produkcja i zakup materiałów promocyjnych;

– zakup półprofesjonalnego aparatu cyfrowego;

– zakup licencji na czcionkę;

– zakup certyfikatu SSL;

– dostosowanie forum do potrzeb użytkowników;

Jak widzicie uzbierało się tego całkiem sporo i bez Waszego wsparcia, na większość z tych rzeczy nie mógłbym sobie pozwolić. Tyle jeżeli chodzi o to otwarte podsumowanie. Kolejne pojawi się na Strefie zapewne w grudniu w piątą rocznicę strony i wtedy dam znać co dalej. Częściej będą je mogli przeczytać Patroni albo w serwisie, albo w specjalnym dziale na forum. Do usłyszenia.

  • patronite podsumowanie baner 320x220 - Podsumowanie Patronite #1

    Podsumowanie Patronite #1

    Jak dobrze wiecie od początku tego roku każdy chętny może wesprzeć…
  • patronite news2 320x220 - Strefa w serwisie Patronite

    Strefa w serwisie Patronite

    Miło mi poinformować, że od dzisiaj każdy chętny może wesprz…
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Bodzio
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.