Jak dobrze wiecie od początku tego roku każdy chętny może wesprzeć Strefę za pośrednictwem serwisu Patronite. O tym dlaczego zdecydowałem się na taki krok pisałem już na stronie i może nie będę się powtarzał. Po tych kilku miesiącach muszę przyznać, że wbrew moim początkowym obawom i wątpliwościom był to dobry krok. Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią ze stycznia postanowiłem przygotować ogólnodostępne podsumowanie tego co udało się dzięki temu wsparciu do tej pory osiągnąć. Patroni na takie podsumowanie mogli liczyć po każdym miesiącu. Zanim jednak do niego przejdziemy chciałem jeszcze raz podziękować wszystkim dotychczasowym Patronom Strefy, którzy w pierwszych trzech miesiącach tego roku wsparli w ten sposób stronę, a mowa o następujących osobach:

podsumowanie kwartal - Podsumowanie Patronite #1

Zgodnie z zapowiedzią wszyscy Patroni, którzy wspierają Strefę wybierając minimum trzeci próg trafili do specjalnej Strefy Patronów na stronie głównej. Dodatkowo każdy wspierający bez względu na wybrany próg co miesiąc mógł i może liczyć na dodatkowe podziękowanie na profilu Strefy na FB, a także na specjalną rangę na forum. Wcześniej tego nie planowałem, ale choć tak poza codzienną pracą nad stroną i jej rozwijaniem mogę się odwdzięczyć wszystkim za wsparcie. W zasadzie pozostało mi jeszcze jedno, a więc ogarnięcie tematu drobnej pamiątki związanej ze Strefą, dla wszystkich tych którzy wybrali ostatni próg, co do końca tego miesiąca mam nadzieję dopiąć, a co przeciągnęło się z różnych względów, głównie technicznych.

Cała kwota wsparcia z Patronite została przeze mnie zainwestowana zgodnie z zapowiedzą w rozwój serwisu. I tak oto wsparcie ze stycznia zostało w całości wykorzystane na zakup dwóch rzeczy. Po pierwsze pełnej wersji motywu na którym działa strona główna Strefy, dzięki czemu strona zyskała kilka nowych bajerów, ale przede wszystkim tak ważne aktualizacje, które zabezpieczają ją na przyszłość i pozwalają wciąż rozwijać. Po drugie udało mi się w promocji zakupić również program Vegas Pro 14, który znacznie ułatwił mi pracę nad materiałami wideo na potrzeby Strefy. Dzięki niemu zarówno kanał Strefy nareszcie się ożywił, jak i z powodzeniem wykorzystuje go do prac nad Muzeum Wideo PlayStation. W lutym wsparcie z Patronite postanowiłem wykorzystać na zakup profesjonalnego mikrofonu krawatowego SmartLav+ wraz z adapterem, który mimo niemałej ceny nareszcie uwolnił mnie od stacjonarnego mikrofonu. Dokupiłem do niego już z własnych funduszy specjalny rejestrator, dzięki czemu pod względem audio mam już wszystko to co sobie kiedyś założyłem. W tym temacie pozostał jeszcze jeden element, ale o tym na końcu. Marzec to standardowo czas opłat za domenę i serwer, które wynoszą ok. 200zł. Niewielka reszta z tego miesiąca została przeze mnie przeznaczona na testową promocję strony na Facebooku. Dzięki niej, wzmożonej aktywności na głównej, czy promocji w innych serwisach marzec był najaktywniejszym miesiącem w historii forum.

Jak widać całkiem sporo się tego nazbierało i ani złotówka nie została przeze mnie wykorzystana do typowo prywatnych zakupów, czy rozbudowywania kolekcji. Dodatkowo, odciążenie w tych zakupach sprawiło, że zdecydowałem się nareszcie na zakup kilku przedmiotów, które już dawno chciałem opisać na Strefie. Miałem z takimi zakupami przystopować, ale skoro nie muszę już tyle ze swoich dokładać do samej strony, to tego typu zakupy powinny mi łatwiej przychodzić, a co za tym idzie będę miał o czym tworzyć materiały, bo ostatnio trochę się wystrzelałem z takich przedmiotów i niewiele z tego co posiadam mi zostało do opisania.

Kwiecień już jest w pełni, więc wypadałoby od razu napisać o planach na wykorzystanie środków z tego i kolejnych miesięcy. Tutaj długo się wahałem, ale postanowiłem wykorzystać okazję i zakupić nareszcie jakiś lepszy sprzęt do fotografowania i nagrywania filmów na potrzeby Strefy. Aparat to moje główne narzędzie pracy poza komputerem i na pewno bogato ilustrowane materiały na Strefie, w tym baza sprzętowa, to jeden z najważniejszych atutów strony. Obecnie korzystam z najzwyklejszego kompaktu, który kilka lat temu również kupiłem specjalnie na potrzeby Strefy. Nie jest to zły aparat i na pewno spisuje się lepiej niż mój pierwszy sprzęt, o którym pewnie niewielu pamięta bo zdążyłem już wymienić prawie wszystkie zdjęcia na Strefie zrobione przy jego pomocy. Problem w tym, że ten aktualny aparat zaczyna się już trochę sypać. Swoje już zrobił, teraz przyszła kolej na zmianę. Nowy sprzęt to spory wydatek, zakładam w okolicach 2000zł i na pewno wsparcie z jednego miesiąca z Patronite tutaj niewiele pomoże, ale z kilku, plus już odłożone przeze mnie na ten cel środki, plus sprzedaż kilku przedmiotów z mojej kolekcji, powinny sprawić, że będę w stanie coś takiego kupić. Cóż mam nadzieję ta inwestycja się kiedyś zwróci, zresztą kto nie ryzykuje ten nie traci, a myślę strona na tym zyska i będzie jeszcze bardziej profesjonalna. Nowy aparat w zasadzie sprzętowo domknie temat rozwoju Strefy i pozwoli ruszyć z innymi projektami związanymi ze stroną jakie mam w planach. Bez niego ciężko będzie o kolejny krok. Aparat pewnie wezmę w ratach lub szarpnę się na jednorazowy zakup, zobaczymy. Na ten moment to priorytetowy zakup, na który mam nadzieję wykorzystać środki z Patronite z kolejnych miesięcy. Nie chcę czekać na zakup do momentu aż uzbiera się na ten cel pełna kwota bo trwałoby to zbyt długo, a już i tak przez to zwlekam z częścią nowych materiałów.

Póki co to by było na tyle jeżeli chodzi o Patronite. Ostatnio mnie nie było w Polsce, więc czas się zabrać za bieżącą robotę. Jeszcze raz wszystkim dotychczasowym i ewentualnym przyszłym Patronom dziękuję za wsparcie. Kolejne ogólnodostępne podsumowanie w tym temacie trafi na Strefę zapewne za trzy miesiące, więc do usłyszenia, a właściwe przeczytania.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Bodzio
Załaduj więcej w Aktualności

2 komentarze

 1. Bodzio

  Manifesto

  22 kwietnia 2018 o 17:27

  Cieszę się, że mogę pomóc, mam nadzieję, że użytkowników wspomagających Strefę będzie nieco więcej, do czego zachęcam, bo nie sądzę, aby wsparcie w kwocie 10 czy choćby 20 zł miesięcznie (niekoniecznie przez cały rok) było tak sporym wydatkiem dla Wielu z Was.

  Odpowiedz

 2. Bodzio

  VectroV

  22 kwietnia 2018 o 21:02

  Najważniejsze że można było jakoś pomóc i to, że pieniądze nie poszły w las. Byle do przodu 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.