Jeden z artystów biorących udział w pracach nad takim grami jak Republic, Halo 5: Guardians oraz Halo Wars 2 postanowił w ramach ćwiczeń zaprojektować na nowo i uwspółcześnić okładki kilku kultowych hitów z czasów pierwszego PlayStation. Ben Nicholas, bo o nim mowa, podjął się dużego wyzwania, gdyż akurat na warsztat wziął moim zdaniem wiele gier, których oryginalne okładki to prawdziwe dzieła sztuki, ale efekty jego pracy możecie ocenić zresztą sami.

Powyższe prace autora mają dość specyficzny styl, który wpisuje się jednak w jego twórczość, którą możecie zobaczyć na jego profilu na ArtStation. Mimo to z zaprezentowanych dotychczas okładek w zasadzie tylko ta od Gran Turismo mi się jakoś bardziej podoba, a i tak w mojej ocenie nie dorównuje oryginałowi. Tak jak wspomniałem akurat w przypadku tych gier, oryginalnym okładkom nic nie brakuje. Autor musi też dopracować samą symbolikę konsoli PlayStation, gdyż niestety ale jej logo na okładce ma inną kolorystykę niż oryginał, a do tego napis PlayStation pochodzi z czasów PlayStation 2. Poniżej możecie przypomnieć sobie jak wyglądały oryginalne okładki tych gier w Europie.

Profil autora na ArtStation: https://www.artstation.com/belgianboolean

Źródło newsa i grafik: http://kotaku.com/artist-gives-ps1-jewel-case-art-a-modern-makeover-1798062159

Źródło oryginalnych okładek: psxdatacenter.com

 • okladki baner 320x220 - Reklamy akcesoriów w grach Sony

  Reklamy akcesoriów w grach Sony

  Posiadanie oryginalnej gry w latach świetności pierwszego PlayStation dla wielu …
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Bodzio
Załaduj więcej w Aktualności

4 komentarze

 1. Bodzio

  mariusz391

  20 sierpnia 2017 o 14:43

  I jeszcze powinien się dokształcić że w pierwszej części Gran Turismo nie było aut Lancii, więc trochę głupio je dawać na okładkę 😛 Choć mi nie wiem dlaczego w pierwszym momencie ta Delta przypominała Poloneza Borewicza
  A z tych okładek jedynie ta od Resident Evil i Wipeouta wyglądają może lepiej, reszta taka sobie…

  Odpowiedz

  • Bodzio

   Bodzio

   20 sierpnia 2017 o 16:17

   Faktycznie ta z GT trochę wygląda jak tak teraz patrzę jak okładka jakieś starej książki naprawczej Poloneza z czasów PRL 😀 RE ujdzie, choć z poziomym paskiem jak w PAL by lepiej chyba wyglądała, Wipeout ciekawy bo minimalistyczny, ale nie moje kolory.

   Odpowiedz

 2. Bodzio

  szczupi26

  21 sierpnia 2017 o 05:16

  Nie moje klimaty, nie powiem że covery są kiepskie ale absolutnie żadna ze stworzonych przez niego okładek nie przypadła mi do gustu …… a o gustach się nie dyskutuje.

  Odpowiedz

 3. Bodzio

  hankie

  24 sierpnia 2017 o 21:47

  Oprórcz ww Lancii przez Kolegę wyżej to okładka GT bardzo mi się podoba. Chłodna, techniczna, bez upstrzeń – taka właśnie jak Gran Turismo! Dodałbym WipeOuta do ładnych, tylko podkręciłbym jeszcze psychodelę na tej okładce, jak na futurystyczne wyścigi z wypłem oczu przystało 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.