W sierpniu obiecałem, że jak tylko uda mi się zebrać odpowiednie materiały to przygotuję trzecią i chyba już ostatnią bazę recenzji i ocen gier wydanych na pierwsze PlayStation, jakie ukazały się na łamach najpopularniejszych, konsolowych miesięczników w Polsce. Po PSX Extreme oraz Neo Plus, przyszła wreszcie pora na recenzje i oceny z Oficjalnego Polskiego PlayStation Magazynu. W sumie w bazie znajduje się 827 gier co daje naprawdę świetny wynik, zważywszy na to, że pismo zaprzestano wydawać w 2001 roku. Mimo to liczba zrecenzowanych lub ocenionych pozycji jest prawie równa tej, z jaką spotkamy się w przypadku Neo Plus, które ukazywało się znacznie dłużej. Z drugiej strony magazyn przez większość czasu poświęcony był jedynie PSXowi, więc liczba ta nie powinna aż tak dziwić.

Niektóre tytuły w bazie się powielają, a to za sprawą dość nietypowego podejścia PSM do oceniania gier i powracania do wybranych pozycji po latach. Tego typu gry zostały oznaczone w bazie przy ocenie literami „p” (dział Platinum) oraz „w” (dział Replay). Prace nad bazą trwały zdecydowanie najdłużej, a wszystko przez fakt, że nie posiadam wszystkich numerów magazynu, a jedynie wybrane roczniki. Przy tej okazji dziękuję Piotrowi, Rafałowi, Wojtkowi oraz Marcinowi za podesłanie ocen z brakujących mi numerów, dzięki czemu mogłem wszystko zebrać w całość.

Bazę możecie przeglądać od teraz korzystając z menu lub też przejść do niej klikając tutaj.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Newsy
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze
Wonder_Boy
Wonder_Boy
7 lat temu

Piękny zbiór.
A co oznacza skrót k?

mariusz391
mariusz391
7 lat temu

Świetna robota jak zwykle, choć jak zawsze muszę być marudny i podnieść parę nieistotnych szczegółów
Po pierwsze niepotrzebna ta dwójka przy grze Vagrant Story
A drugą sprawą moim zdaniem trochę niepotrzebnie skomplikowałeś 2 tytuły. Czyli Soul Reaver: Legacy Of Kain, którą jedną podpisałeś jako Legacy Of Kain: Soul Reaver a drugą tylko Soul Reaver, przez co nie dość że są w zupełnie innych końcach listy, to jeszcze niektórzy mogą pomyśleć że to inne gry
A drugim jest Toca Touring Car Championship, którą też raz podpisałeś prawidłowo, a w drugiej tylko Toca, co też może nieścisłości wywoływać (choć akurat tu wiszą na liście koło siebie, więc aż tak nie razi)

sylwester6969
sylwester6969
7 lat temu

Super spis.Szacun za to co tworzysz tutaj na stronce 😉
A pamiętacie jeszcze takie czasopismo jak PSX Fan.Kupowałem też ale nie pamiętam ile numerów tego pisma się ukazało.

Rafał Szymkiewicz
Rafał Szymkiewicz
6 lat temu

Miło, że mogłem pomóc ziścić Twój plan.