Zobacz więcej podobnych artykułów
Zobacz więcej tekstów napisanych przez Bodzio
Zobacz więcej z kategorii Publicystyka

5 komentarzy

 1. Bodzio

  Morden

  9 marca 2014 o 23:54

  Moim zdaniem polowa z zaprojektowanych logosow PlayStation zdalaby egzamin rownie dobrze, co trojwymiarowe PS, ktore przez te wszystkie lata wrylo sie nam w pamiec.

  Przy promowaniu marki najwazniejsze jest bycie konsekwentnym, o czym nie maja pojecia ludzie z Pepsi. Co prawda grafika ta podchodzi do ewolucji logo Coca-Cola z przymruzeniem oka, ale ma do tego prawo.

  Jesli jest cos, czego bardzo nie lubie, to zmian dokonywanych za zycia danej konsoli. Sony zdecydowalo sie uzyc czcionki z filmu Spider-Man przy projektowaniu logo PlayStation 3, ale po latach wycofalo sie z tej decyzji, tworzac balagan na mojej polce. Teraz czesc gier ma zupelnie inne grzbiety. Podobnie zrobil Microsoft w przypadku Xbox 360, ale zmiana ta nie byla az tak drastyczna.

  Mala ciekawostka. Logo PS wyswietlane na czarnym tle, pojawiajace sie po pomaranczowym logo Sony Computer Entertainment przy starcie konsoli z plyta w napedzie, to obiekt 3D ladowany z krazka wraz z tekstem licencyjnym. Prostota geometria sprawia, ze brzuzek litery “P” i zolta czesc litery “S” sa kanciate. Scenowi kombinatorzy udokumentowali zasade dzialania tego ekranu, co sprawilo, ze sam pokusilem sie o stworzenie wlasnego wariantu, ktorego uzylem w kilku projektach homebrew.

  Na koniec, ciekaw jestemco zainspirowalo wyglad pierwszej, pajeczej czcionki PlayStation 3. Czyzby ktos podczas projektowania sluchal Smashing Pumpkins?

  Odpowiedz

 2. Bodzio

  Bodzio

  10 marca 2014 o 14:45

  Lubię czytać Twoje ciekawostki i proszę o więcej. Dawno temu, kojarzę właśnie że parę tytułów miało zmienione to logo, raz tam pojawiła się nawet trupia czaszka i zawsze się zastanawiałem jak to możliwe bo myślałem, że to jest generowane przez konsolę.

  Co do tej konsekwencji w przypadku choćby PS3 to mam podobne zdanie. Jak tak przeglądałem parę stron i popatrzyłem jak kombinowali z tymi czcionkami to byłem w szoku, że tyle zmian wprowadzali o czym co nie co było tu napisane http://logoblink.com/playstation-3-new-logo-design/ Akurat PS3 mam od tygodnia, więc nie jestem obyty. Bardziej mnie wkurzają gry od PSP. Już pomijam, że na brzegach niektóre mają powiedzmy “dedykowaną” czcionkę, a inne swoją charakterystyczną dla danego tytułu (podobnie jest w przypadku Wii). Bardziej denerwuje mnie wygląd i niekonsekwencja jeśli chodzi o logo na tym brzegu. Raz w premierowym wydaniu jest krótsze bez kolorowego logo PSXa, raz jest samo czarne. Potem to na półce wygląda to jakbym miał gry z innych platform.

  Odpowiedz

 3. Bodzio

  Frito

  4 grudnia 2016 o 17:03

  Dzięki za ciekawostkę. Jednak należy zwrócić uwagę na to że obecne logo PS w kolorze białym było już stosowane w instrukcji obsługi szaraka.

  Odpowiedz

  • Bodzio

   Bodzio

   4 grudnia 2016 o 17:29

   Nie ma za co, a jeśli chodzi o białe logo to ciężko było zrobić to inaczej w czarno-białej instrukcji 😉

   Odpowiedz

   • Bodzio

    Frito

    6 grudnia 2016 o 00:43

    Bardziej chodziło mi o kształt (p oddzielone margenisami od s) a nie kolorystykę 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *