W tym miesiącu straciliśmy kolejną uznaną na rynku gier markę, która przez lata dostarczała nam świetne gry na różne platformy, a jest nią studio Neversoft, które praktycznie równo w 20 rocznicę powstania oficjalnie przestało istnieć.  Studio powstało w 1994 roku i od razu zajęło się tworzeniem gier na piątą generację konsol – Sega Saturn oraz PlayStation. W 1999 roku firma została wykupiona przez Activision, jednak aż do tego roku (2014) działała pod własnym szyldem. W maju 2014 zdecydowano o połączeniu studia z innym oddziałem Activision, a mianowicie Infinity Ward, by wreszcie w lipcu ostatecznie zakończyć żywot studia, którego charakterystyczne logo myślę kojarzy wielu.

neversoft_logo
Logo studia

Dlaczego o tym wspominam? Ano dlatego, że studiu temu zawdzięczamy kilka świetnych gier na PlayStation, w które myślę grał każdy posiadacz szaraka, a nawet jeśli nie to powinien w nie zagrać. Pierwsze gry studia na PlayStation, a mianowicie Skeleton Warriors, port MDK oraz Apocalypse być może nie są jakimiś wielkimi hitami, ale są to na pewno solidne tytuły. Na hity nie trzeba było wcale długo czekać. To właśnie studiu Neversoft zawdzięczamy powstanie serii gier o najsłynniejszym skaterze świata – Tonym Hawku, a także pierwszą część przygód Spidermana na PSXa. Jeżeli chodzi o Tony Hawk Pro Skater to Neversoft odpowiadał za stworzenie pierwszych dwóch części gry na PlayStation, by potem kontynuować tworzenie kolejnych części na inne platformy. Myślę, że każdy kto grał w te gry kojarzy wspominane logo firmy z intra, którego już niestety nie zobaczymy w żadnej z gier. Pracownicy studia postanowili „uczcić” to wydarzenie w dość oryginalny sposób, a mianowicie paląc charakterystyczne oko z loga, które znajdowało się w najbardziej zaszczytnym miejscu w siedzibie firmy.

neversoft_plonace_oko
Źródło: http://www.eteknix.com/neversoft-go-out-in-style-by-burning-a-replica-of-their-logo/

Ciekaw jestem jak wy wspominacie gry tego studia bo ja zarówno Tony Hawk’s Pro Skater 2, jak i pierwszą część Spidermana, uważam za jedne z lepszych gier na szaraka, w które obowiązkowo trzeba zagrać. Swoją drogą obie te gry mają ze sobą wiele wspólnego i działają na tym samym silniku. Pracownikom studia życzę powodzenia pod nowym szyldem, a sam chyba zaraz odświeżę sobie którąś z ich gier bo tak się składa, że mam je praktycznie wszystkie. Zresztą nie ma ich wcale wiele.

Wiem, że ten news nie jest może jakiś „świeży”, ale to właśnie nim pragnę rozpocząć nowy dział na stronie, właśnie z newsami, które choćby w luźny sposób są związane z pierwszym PlayStation. Mam nadzieję, że będzie ich więcej.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Newsy
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze