Square Millennium Collection to chyba najładniejsza znana mi kolekcjonerska edycja gier na pierwsze PlayStation. Wspominałem o niej na Strefie kilka lat temu i dzisiaj postanowiłem zaprezentować wam jedną z gier, wydanych w jej ramach, a mowa o Brave Fence Musashiden. Wydaje mi się, że tego typu prezentacja powinna wystarczyć, aby móc docenić urok tej szczególnej edycji gier Squaresoftu na PSX.

Więcej informacji na jej temat znajdziecie w najnowszym filmiku na kanale Strefy na YouTube, a jeżeli kogoś interesuje pełna historia Square Millennium Collection oraz pozostałe komponenty tej kolekcjonerki to zapraszam do lektury tego artykułu.

 

 

Zobacz więcej podobnych artykułów
Zobacz więcej tekstów napisanych przez Bodzio
Zobacz więcej z kategorii Kanał Strefy

4 komentarze

 1. Bodzio

  mariusz391

  5 lutego 2018 o 17:09

  No to teraz pytanie za 100 punktów, skoro średnio kosztują 50 dolarów, to za ile tobie udało się taką kolekcjonerkę kupić?

  Odpowiedz

  • Bodzio

   Bodzio

   5 lutego 2018 o 17:32

   Zależy od tytułu i stanu, ale za 50$ idzie złapać komplet. Mi co ciekawe ten tytuł udało się dorwać na allegro 3 lata temu, za niewiele mniej niż 100zł z wysyłką, ale nie ma co liczyć, że na allegro będzie się pojawiać tego więcej 😉

   Odpowiedz

 2. Bodzio

  szczupi26

  5 lutego 2018 o 23:17

  Fajny art, jestem szczerze zaskoczony bo nie zdawałem sobie sprawy z istnienia takich wersji klasyki jrpg-ów na szaraczka. Szkoda że zostały wydane tylko w KKW.
  Co do dostępności i ceny to ebayu jest raptem kilka sztuk (CC, Parasite Eve 2) przekraczających 450PLN-ów więc …….

  Odpowiedz

 3. Bodzio

  Manifesto

  20 lutego 2018 o 13:48

  Kolekcjonerka świetnie wydana. Ogromnie żałuję, że nie wyszła poza Japonię. Niestety za czasów Szaraka, anglojęzyczne kolekcjonerki pudełkowe były czymś niezwykle rzadkim, na zachodzie jedynie Working Designs wydało parę gier RPG w artboxach, a w PALu było tego jeszcze mniej.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *