W czasach pierwszego PlayStation płyta CD jako nośnik do gier dopiero wkraczała do świata konsol i wciąż musiała mierzyć się z uznawanym przez wielu za lepsze rozwiązanie kartridżem. Sony początkowo planowało umieścić krążek z grą w specjalnej obudowie, która miała zabezpieczyć go przed uszkodzeniem. Planowano coś na wzór obudowy dysku, jaką wykorzystano w przypadku gier do PlayStation Portable. Z pomysłu finalnie zrezygnowano, ale i bez tego płyta CD udowodniła, że w tamtym czasie być może nie było to trwalsze, ale na pewno lepsze rozwiązanie.

Aby ułatwić graczom dbanie o czystość płyt Sony postanowiło wydać specjalne chusteczki, sygnowane swoim logo, które miały to ułatwić. Chusteczki te należą do oficjalnych, licencjonowanych akcesoriów związanych z pierwszym PlayStation, tyle że najprawdopodobniej nie posiadają swojego oznaczenia SCEH. Jest to nawet zrozumiałe, gdyż był to raczej dodatek, który można było dość łatwo zastąpić. Chusteczki sprzedawano w specjalnym tekturowym opakowaniu przypominającym kopertę otwartą z prawej i z lewej strony. W środku można było znaleźć dwie zwilżone i szczelnie opakowane chusteczki. Według informacji z pudełka chusteczki te zostały specjalnie zaprojektowane właśnie do pielęgnacji nośników z grami do PlayStation. Najprawdopodobniej nie różniły się jednak od innych tego rodzaju produktów, przeznaczonych choćby do czyszczenia soczewek okularów. Z racji tego, że chusteczki były raczej jednorazowego użytku, przynajmniej do wyschnięcia, to ich cena nie była wygórowana. Za komplet dwóch chusteczek trzeba było zapłacić niecałe 2 funty.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Akcesoria SLEH
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze
hankie
hankie
6 lat temu

Kuuuurka, level szukania PSXowych gadżetów coraz wyższy, normalnie jestem w szoku, że nawet takie drobiazgi wyszukujesz 🙂

VectroV
VectroV
6 lat temu

No takiego wynalazku to ja się nie spodziewałem z logiem PlayStation 😀

Fuutrzak
Fuutrzak
Odpowiedz  VectroV
6 lat temu

Komentarz jest do tego zbyteczny 😀

Albin
Albin
6 lat temu

Spotkał się ktoś kiedyś z tym gadżetem na jakimś portalu aukcyjnym?