W czasach pierwszego PlayStation płyta CD jako nośnik do gier dopiero wkraczała do świata konsol i wciąż musiała mierzyć się z uznawanym przez wielu za lepsze rozwiązanie kartridżem. Sony początkowo planowało umieścić krążek z grą w specjalnej obudowie, która miała zabezpieczyć go przed uszkodzeniem. Planowano coś na wzór obudowy dysku, jaką wykorzystano w przypadku gier do PlayStation Portable. Z pomysłu finalnie zrezygnowano, ale i bez tego płyta CD udowodniła, że w tamtym czasie być może nie było to trwalsze, ale na pewno lepsze rozwiązanie.

Aby ułatwić graczom dbanie o czystość płyt Sony postanowiło wydać specjalne chusteczki, sygnowane swoim logo, które miały to ułatwić. Chusteczki te należą do oficjalnych, licencjonowanych akcesoriów związanych z pierwszym PlayStation, tyle że najprawdopodobniej nie posiadają swojego oznaczenia SCEH. Jest to nawet zrozumiałe, gdyż był to raczej dodatek, który można było dość łatwo zastąpić. Chusteczki sprzedawano w specjalnym tekturowym opakowaniu przypominającym kopertę otwartą z prawej i z lewej strony. W środku można było znaleźć dwie zwilżone i szczelnie opakowane chusteczki. Według informacji z pudełka chusteczki te zostały specjalnie zaprojektowane właśnie do pielęgnacji nośników z grami do PlayStation. Najprawdopodobniej nie różniły się jednak od innych tego rodzaju produktów, przeznaczonych choćby do czyszczenia soczewek okularów. Z racji tego, że chusteczki były raczej jednorazowego użytku, przynajmniej do wyschnięcia, to ich cena nie była wygórowana. Za komplet dwóch chusteczek trzeba było zapłacić niecałe 2 funty.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Bodzio
Załaduj więcej w Akcesoria SLEH

5 komentarzy

 1. Bodzio

  hankie

  22 grudnia 2016 o 18:40

  Kuuuurka, level szukania PSXowych gadżetów coraz wyższy, normalnie jestem w szoku, że nawet takie drobiazgi wyszukujesz 🙂

  Odpowiedz

 2. Bodzio

  VectroV

  22 grudnia 2016 o 19:52

  No takiego wynalazku to ja się nie spodziewałem z logiem PlayStation 😀

  Odpowiedz

  • Bodzio

   Fuutrzak

   23 grudnia 2016 o 00:26

   Komentarz jest do tego zbyteczny 😀

   Odpowiedz

 3. Bodzio

  Albin

  18 lutego 2017 o 20:08

  Spotkał się ktoś kiedyś z tym gadżetem na jakimś portalu aukcyjnym?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.