Zamawianie gier spoza UE

Zaczęty przez Desdinova, Styczeń 05, 2021, 19:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

alf

Cytat: zenq w Czerwiec 15, 2021, 08:51
u mnie chcieli po prostu mailem potwierdzenie przelewu i screena z aliexpress z widoczna cena zakupu i od tego naliczyli oplaty

U mnie również to chcieli na początek. Jak im to wysłałem to się okazało że z moich screenów wynika że zapłaciłem 3x więcej niż kwota która żółty zadeklarował na paczce + opis na ali był inny niż opis na paczce i wtedy się zaczęły problemy  C:-)

Manifesto

Cytat: zenq w Czerwiec 15, 2021, 08:51
To dziwnie troche z tymi celnikami, u mnie chcieli po prostu mailem potwierdzenie przelewu i screena z aliexpress z widoczna cena zakupu i od tego naliczyli oplaty. A paczka byla duza.

Dlaczego dziwne? Na jakiejś podstawie muszą naliczyć ten VAT. Kwota przelewu i screeny z aukcji to podstawowe źródło, przecież nie każdy sprzedawca wystawia fakturę. Oczywiście nie zwalnia to funkcjonariusza od weryfikacji, gdybyś kupił przykładowo nowy telewizor 70 cali za 100 zł 8)

zenq

Dziwne jest to, ze zarzadali pelnej faktury od chinczyka albo odsylaja paczke. Przelew i screeney powinny im wystarczyc...

Manifesto

Widocznie funkcjonariusz miał podejrzenie, że wartość towaru została zaniżona. Może i te chińskie faktury to lipa, ale jakiś dokument w takim przypadku celnik musi podłączyć, aby chronić własny tyłek. W dzisiejszych czasach niestety praca funkcjonariusza celno-skarbowego do łatwych i przyjemnych nie należy, bo ma on nad sobą widmo kilku nadrzędnych służb, które mogą różnie zinterpretować jego działania. Ale to temat na całkiem inną rozmowę.

alf

Cytat: zenq w Czerwiec 15, 2021, 09:08
Przelew i screeney powinny im wystarczyc...

Było dokładnie tak jak powiedział Mani -

Cytat: Manifesto w Czerwiec 15, 2021, 09:14
Widocznie funkcjonariusz miał podejrzenie, że wartość towaru została zaniżona.

Na screenach z ali była większa wartość niż to co wpisano na fakturze dołączonej do paczki.

Mnie najbardziej ciekawi taki scenariusz - co by się stało, gdybym odmówił jakiegokolwiek wyjasniania sprawy i powiedział "odeślijcie to spowrotem do Chin". Kogo obciążyliby kosztami zwrotu? A może wcale nie odsyłaliby tego tylko zostałoby to zniszczone?

Manifesto

Chciałem dziś zamówić dwie gry na base.com i niestety pojawa sie komunikat, że nie wysyłają do Polski. Próbowałem z innymi grami i jest podobnie, mam nadzieję, że to tylko przejściowe problemy. Nigdy wcześniej nie miałem takiej sytuacji, a chwilę już u nich kupuję.

Dajz

#66


Wygląda, że niestety na stałe. Przedtem, ze względu na COVID; TheGameCollection  przestało wysyłać poza UK, a teraz base.com.
Ciekawe co  z shop4pl.

Widzę, że przez ich sklep na ebay jeszcze można zamawiać

https://www.ebay.pl/sch/Gry-komputerowe-i-na-konsole/139973/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=&_ssn=basecomshop

Manifesto

#67
To byłaby wielka strata dla kolekcjonerów japońskich gier w Polsce. Base.com było ostatnio chyba najlepszym źródłem nowych tytułów na PS4&Switch, które w Polsce były znacznie droższe lub nie można ich było dostać. Sam zamawiałem tam niedawno Root Film (wliczając przesyłkę - w Polsce droższe o jakieś 50 zł), World End Club czy choćby Kowloon High-School Chronicle (20-30 zł różnicy). Oby to się zmieniło, bo 365games nie kwapi się do odliczania angielskiego vatu przy zamówieniach (choć nie wiem czy w końcu nie bedą musieli tego zrobić).

JAPONIEC

Większość gier z EU dystrybucji kupowałem na Base właśnie. Wielka strata. Trzeba będzie łaskawszym okiem spojrzeć na wydania z niemieckimi okładkami - oni też mają raj jeśli chodzi o niszowe tytuły.

Manifesto

#69
Ciekawi mnie czy base.com wyśle mi moje zamówienie przedpremierowe na Vampire the Masquarade (Cotteries + Shadows), póki co nie anulowali.

Ja na niemieckie okładki się nie przerzucę (co innego mieć kilka takich w kolekcji, a kupować nagminnie). Najwyżej będę kupował mniej gier. Liczę na to, że 365games będzie odliczał VAT. A jeśli nie trzeba będzie kupować na amazon.co.uk. Chyba, że taniej wyjdzie u polskich sprzedawców (w co wątpię), którzy już zapewne zacierają ręcę. Niestety nie wszystkie gry w Polsce, które mnie interesują są dostępne.

Bardziej jednak się martwię o to, że od teraz, za gry kupione na Play-Asia bedę płacił dużo więcej, to w zasadzie jedyne źródło  niektórych gier visual novel na Switch. Trudno, na pewno już nie będę kupował tyle ile wcześniej, lecz ja nigdy nie szedłem w ilość.

Manifesto

#70
Cytat: JAPONIEC w Czerwiec 12, 2021, 11:16Te raptem 3% się przeżyje. Przy cenach japońszczyzny i jej dostępności w Polsce, nadal się bardziej opłaca targać paczki z UK.

To nie jest jednak takie proste. Dziś przykładowo chciałem zakupić The Last Day of June na Super Rare Games i dla mnie to ich odliczanie brytyjskiego VAT to jedna wielka lipa: gra kosztuje 32 funty, odliczają 5 funtów brytyjskiego VAT i doliczają prawie 10 funtów VAT unijnego. Niestety, robią to w ten sposób, że do kwoty całkowitej liczą również koszty wysyłki (13 funtów) i dopiero od tej ceny naliczany jest VAT unijny. Owszem, tak się nalicza podatek (uwzględniając koszty przesyłki), jednak przy wysokich shipping cost (a SRG taki właśnie ma), sens zakupów u nich mocno spada. Przed brexitem zapłaciłbym za grę 5 funtów mniej. Zrezygnowałem, nie zapłacę za indyka ponad 260 zł. Za podobną kwotę mogę mieć choćby The Legend of Mana na Switch.

Na Play Asia jest już obowiązek zapłaty VAT przy zakupie. Od dziś będę tam kupował niestety rzadziej. Lecz całkowicie nie zrezygnuję z zakupów, mają wydania japońskich gier pudełkowych niedostepne nigdzie indziej.

edit - właśnie dostałem maila od base.com o anulowaniu zamówienia na pakiet Vampire the Masquarade

animare

Cytat: Manifesto w Czerwiec 30, 2021, 20:07Na Play Asia jest już obowiązek zapłaty VAT przy zakupie. Od dziś będę tam kupował niestety rzadziej. Lecz całkowicie nie zrezygnuję z zakupów, mają wydania japońskich gier pudełkowych niedostepne nigdzie indziej.

edit - właśnie dostałem maila od base.com o anulowaniu zamówienia na pakiet Vampire the Masquarade

To jest jakaś parodia z tego co piszesz. A jak jest z prywatnymi przesyłkami np z UK? Czy też z góry jest narzucony VAT? Kojarzę że ktoś wcześniej o tym pisał ale nie umiem teraz połączyć faktów. Myślę bardziej w tym kierunku, że np siostra mieszka w UK i zastanawiam się czy jest jakiś prostszy i tańszy sposób na wysyłanie przesyłek

Janusz

Na Aliexpress od dzisiaj naliczają VAT i jak się okazuje nie tylkodla  produktów wysyłanych z Chin, ale również tych ściąganych z europejskich magazynów. ;/

alf

W przypadku ali może to i dobrze? Ludzie może wstrzymają się trochę z zamawianiem masy śmiecia od żółtych.

mariusz391

Cytat: alf w Lipiec 01, 2021, 07:41W przypadku ali może to i dobrze?
Komu dobrze, temu dobrze. Ja już wiem że dla mnie zakupy u chińczyka są skończone. Gdy mogłem tam kupić to co mnie interesuje 30% taniej miało to dla mnie sens nawet gdy musiałem na to czekać miesiąc czy więcej. A teraz równie dobrze mogę kupić i z alledrogo, bo różnica w cenie będzie pewnie niewielka.
Liczę jednak że pan chińczyk wytrenowany w cwaniactwie jak polak znajdzie jakiś sposób na wyruchanie systemu, a jak nie to trudno, aż tak dużo rzeczy z chin nie kupowałem