Zakupy przez internet - jaką formę wysyłki najczęściej wybieracie?

Zaczęty przez Janusz, Czerwiec 09, 2016, 15:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

Janusz

Z jakiej formy wysyłki najczęściej korzystacie przy growych i konsolowych zakupach? U mnie zwykle cena odgrywa rolę choć nie zawsze. Coś większego zwykle wybieram jako wysyłkę w paczce, natomiast gry jako list priorytetowy polecony, nigdy nie ryzykuję zwykłego. Natomiast jeżeli jest możliwość to często wybieram paczkomat zamiast powyższych bo jest taniej i mogę odebrać sobie bez kolejek kiedy chcę. W przypadku zagranicznych wysyłek gier, przyznaję się bez bicia, że zawsze wybieram najtańszą opcję, nieraz nawet proszę sprzedających o zmianę na coś taniego, nierejestrowanego. Powiedziałem sobie, że jedną wtopę w tej kwestii mogę zaliczyć, ale póki co wszystko do mnie docierało i to niedługo.

Tak czy siak uważam, że koszty wysyłki małych raczy u nas są przesadzone. Powinna być jakaś opcja wysyłki ala list polecony z odbiorem na poczcie za góra 4-5zł. Nieraz coś takiego jest, choć nie wiem jak to działa. W sumie jestem w szoku bo wczoraj kupiłem w jakiejś małej księgarni internetowej 15 książeczek takich małych do pracy i jedną z opcji wyboru była wysyłka pocztą z odbiorem na poczcie. Zamówiłem o 17:00, wysłali to pocztexem po 18 chyba, a ja to już dziś miałem do odebrania, jeszcze dostając sms i mail o wysyłce. Co ciekawe była to wysyłka pobraniowa i to w cenie 3,99zł. Na pewno mają jakąś umowę z pocztą, ale szkoda, że więcej sklepów czegoś takiego nie oferuje. 

AdrianKonin

Ja najczęściej wybieram list priorytetowy, tylko że szkoda że najczęściej sprzedawcy krzyczą sobie 10 zł za wysyłkę takiego listu ;/

Janusz

Ale zwykły czy polecony? Jak ten drugi to 10zł raczej norma.

Hycuś

Tyle polecaony kosztuje. W dodatku kilka miesięcy wzrosły ceny na poczcie :/. Ja zawsze biorę zwykły polecony i jest to najlepsza opcja. Chyba, że jest opcja paczkomat albo allegro inpost. Te ostatni tylko z powodu ceny bo zazwyczaj idzie tydzień.

SALADYN

No ostatnio poczta podrożała. Kiedyś paczka do jednego kilograma kosztowała zawsze 11zł i wyższe kwoty naliczali dopiero po przekroczeniu tego limitu. Teraz wszystko znajdujące się w kopercie i nie będące listem trafia na wagę. Inna sprawa że sprzedawcy często świadomie zawyżają koszty wysyłki, tłumaczą to jakością usługi a tak naprawdę szukają dodatkowego zarobku a już na pewno całkowitego przerzucenia kosztów na kupującego co jest problemem zwłaszcza w przypadku paczek. Ja zawsze zostawiam sobie kartony, folie bąbelkową czy wypełnienia bo sam często coś wysyłam i taki recykling to korzyść dla wszystkich.
Oczywiście zawsze biorę przesyłki polecone, licho nie śpi i wole mieć możliwość reklamacji usługi. Paczkomaty z kolei uwielbiam, wybieram je nawet wtedy gdy sprzedawca oferuje darmową wysyłkę listem. Po prostu są mega wygodne w odbiorze i wysyłce a dodatkowo bardzo tanie jak na wysyłany towar.

mattek

Po zagubieniu mojej przesyłki jakiś czas temu przez Pocztę Polską, od tamtej pory zawsze polecone. Czy ekonomiczny czy priorytetowy, to już zależy od stanu posiadanej gotówki oraz czasu, jednak częściej wybieram tę drugą opcję.

Deathcoil

Jeśli da się listem to zawsze wybieram polecony, priorytet :) Chyba każdy chciałby dostać np. upragnione gry jak najszybciej. Inna sprawa, że czasem mija kilka dni zanim sprzedający ruszy cztery litery na pocztę i wtedy pojawia się pytanie o sens całej operacji. Wiem z własnych doświadczeń, że jak wyślę taki list przed 15 (Białystok) to na drugi dzień dotrze bez problemu do Krakowa czy w inną część Polski. Paczka to oczywiście paczkomat. Tak jak wspomnieli poprzednicy; szybkość i możliwość odbioru o dogodnej porze w ustalonym miejscu jest nie do pobicia. Właściwie od czasu wprowadzenia paczkomatów mam gdzieś kurierów... a to nie może poczekać, a to miał być przed południem a jest o 14 bo dużo przesyłek, innego dnia u sąsiadów zostawia pakunek bez informacji dla mnie. Bez sensu. No chyba, że gabaryty nie pozwalają na paczkomat wtedy trzeba to przeboleć.

loompy100

Ja ostatnio zawsze kupuje tam gdzie jest możliwość wysyłki do paczkomatu. Przykładowo: w środe wysłano do mnie pudełka do gier paczka wysłana o 12:15, a następnego dnia koło 13, może wcześniej że jest do odebrania. Dla mnie to najszybszy, najtańszy i najwygodniejszy sposób. Gdy kupuje coś małego to zwykle list polecony, zależy czy mi się spieszy, czy nie to biorę priorytet lub nie. Poczta Polska ma też odbiór w punkcie , kupiłem wentylator i też przyszedł szybko, cena koło 9-10 zł za całkiem sporą paczkę, wada tylko taka, że w mojej miejscowości poczta jest do 15, także ciężko liczyć na przesyłkę 24h po nadaniu :)

mattek

Ah, właśnie, Paczkomaty! Też korzystam, ale nie wszyscy sprzedawcy to oferują. Często zdarza się, że jest on tańszy niż polecony, a dodatkowo można w jednej paczce zmieścić wiele sztuk przedmiotu (w przeciwieństwie do listu, gdzie musisz dopłacać). Szybkość dostarczenia to z reguły dwa dni, no i możliwość odebrania w dowolnym momencie ;)

Qdi

ZAWSZE Polceny! Bo wtedy masz możliwość śledzenia przesyłki. Priorytet biorę też, bo mi zależy na szybszym odpaleniu gry :)

ODRADZAM Paczki :P Ja niestety mam tak beznadziejnego paczkowego, że nigdy nie zostawia awizo. Muszę wtedy kontaktować się ze sprzedawcą żeby mi dał numer przesyłki, na stronie się wtedy dowiaduję że paczka czeka do odbioru od tygodnia, albo dwóch... Raz mi nawet paczka wróciła do sprzedawcy, który ten już drugi raz jej nie wysłał i tak straciłem przedmiot, a allegro nic z tego nie zrobiła.

Polecam Wam też inPost (paczkomaty). Osobiście uwielbiam tę formę bo paczkomaty mam pod pracą oraz na trasie dom-praca, więc jest to BARDZO WYGODNE... Dla mnie :)

SALADYN

Cytat: Qdi w Lipiec 01, 2016, 09:59ODRADZAM Paczki :P Ja niestety mam tak beznadziejnego paczkowego, że nigdy nie zostawia awizo. Muszę wtedy kontaktować się ze sprzedawcą żeby mi dał numer przesyłki, na stronie się wtedy dowiaduję że paczka czeka do odbioru od tygodnia, albo dwóch... Raz mi nawet paczka wróciła do sprzedawcy, który ten już drugi raz jej nie wysłał i tak straciłem przedmiot, a allegro nic z tego nie zrobiła.
Polecam w razie takich kłopotów pofatygować się na pocztę i złożyć oficjalną skargę. Dwa razy interweniowałem w podobnym przypadku (paczka z stanów czeka na poczcie od dwóch tygodni a ja nic nie wiem) i chyba trafiłem na jakąś listę "trudnych klientów" bo nawet zwykli paczkowi dzwonią czy jestem w domu, czy można zostawić przesyłkę u sąsiada, a brak awizo nawet nie wchodzi w rachubę.
Ktoś może powiedzieć że jestem wredny, że zatruwam biednym pracownikom poczty życie, ale wychodzę z założenia że swoją pracę trzeba wykonać najlepiej jak się potrafi a już przynajmniej spełnić wymagane minimum.

loompy100

Otóż to :P Nie ma że wredny, listonosz ma zostawić awizo i kropka, a przez taką oficjalną skargę mają problemy i muszą uważać, więc czasami trzeba być wrednym :)

hankie

Domyślnie o ile jest - paczkomat - serio. Nawet grę na N64 jako można proszę o paczkomat. Wysyłane listami często powodują szybsze bicie serca (rozerwana koperta). A tak - paczkomat mam 5 minut od bloku, szybko, kiedy chce (a nie do 18).
Jeśli sprzedawca wstydzi się paczkomatów albo się ich boi - tylko polecone, zazwyczaj nawet bez priorytetu. Chodzi o tracking wysyłki.

SALADYN

Największą wadą paczkomatów jest ich ilość, sporo sprzedawców nie wysyła nimi przesyłek nie dlatego że nie chce tylko że nie ma w pobliżu nich takiego urządzenia z możliwością wysyłki na miejscu. Boje się jednak że z czasem poziom jakości tej usługi może znacząco spaść, inpost nie bierze niskiej ceny wysyłki znikąd i nie ma najlepszej opinii jako pracodawca. Pozostaje trzymać kciuki.

Janusz

Też się obawiam o losy paczkomatów. inPost ostatnio sporo traci finansowo i się ciągle restrukturyzuje. Wszystko przez to, że weszli w listy i próbowali zagrozić Poczcie Polskiej. Było dobrze jak wygrali przetarg na przesyłki sądowe i urzędowe, ale nie do końca temu podołali i rozwiązano umowę, którą znowu zgarnęła poczta. To są wielomilionowe straty dla firmy. Mam nadzieję wtopa w tej kwestii nie odbije się na paczkomatach, które są genialnym posunięciem. Przed każdą pocztą powinny być. Ja mam dopiero od niedawna takowy i też korzystam jak jest opcja.