Zakupy "na spółkę"

Zaczęty przez jakubb, Październik 18, 2014, 18:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

jakubb

Hej hej.

Interesuje mnie aukcja na allegro, w której jest zestaw konsola+joystick+gra. Jako, że kolekcjonuję ciekawe kontrolery do PSX'a to interesuje mnie sam joystick, lecz sprzedawca nie chce rozkompletowywać zestawu. Czy może w takim razie byłby ktoś z forumowiczów chętny kupić to na spółkę tzn. ja wziąłbym sam joystick, a druga osoba konsolę, grę i okablowanie. Proponuję podział kosztów 50/50.
Jest ktoś zainteresowany?

Link do aukcji:
http://allegro.pl/playstation-scph-5552-analog-joystick-i4700759727.html

Pozdrawiam


Janusz

Sam miałem ochotę na tego Flightsticka, ale z racji braku boxa odpuściłem choć indywidualny zakup warty rozparzenia. Jeżeli ten Medievil jest kompletny to dostaniesz za niego ok 50zł. Do konsoli dorzucisz jakiegoś zwykłego pada i zestaw pogonisz za 40zł ;) Ale może ktoś się znajdzie do spółki, w sumie korzystny układ.

Trzyzet

Nooo, chyba bym się skusił na układzik :) Medievil piechotą chodzi, ale nie na allegro :)

jakubb

To jak Trzyzet, składamy się?  ;)

jakubb

Już nieaktualne, ktoś kupił  >:(

Janusz

Niefajnie, ale tak to już jest jak się człowiek długo zastanawia. Może się sam kontroler jeszcze pojawi za mniejszą kwotę.

next THE flex

Mam nadzieję, że to dobry temat by zadać takie pytanie. Czy robicie zamówienia grupowe z eBay ?
....so....
...who's....
NEXT
       .THE.
               FLEX

Yuki

Na Ebay sa swietne pakiety gier od 10 tysiakow w gore. Chetnie bym sie z paroma osobami zlozyl, jesli nie byloby klopotow z podzialem pozniej gier i kosztow :)

Janusz

Cytat: next THE flex w Sierpień 17, 2016, 03:17
Mam nadzieję, że to dobry temat by zadać takie pytanie. Czy robicie zamówienia grupowe z eBay ?

Do tej pory robiliśmy jedno, dzięki @loompy100 udało nam się doposażyć w nowe pudełka na gry. Jeżeli chodzi o zamówienia sprzętu i gier to raczej ciężko będzie to dobrze ogarnąć.


next THE flex

Cytat: Bodzio w Sierpień 17, 2016, 11:05
Cytat: next THE flex w Sierpień 17, 2016, 03:17
Mam nadzieję, że to dobry temat by zadać takie pytanie. Czy robicie zamówienia grupowe z eBay ?

Do tej pory robiliśmy jedno, dzięki @loompy100 udało nam się doposażyć w nowe pudełka na gry. Jeżeli chodzi o zamówienia sprzętu i gier to raczej ciężko będzie to dobrze ogarnąć.

Zauważyłem ten temat i to właśnie on mnie natchnął by zadać pytanie :) Rozglądałem się pobieżnie na eBay i jest masa sklepów, które mają wielkie zbiory. Jeżeli byłoby dużo chętnych, to faktycznie wyszło by jak za darmo, bo wysyłka rozłożona byłaby na wiele osób. Jestem za, jeżeli ktokolwiek chciałby zacząć myśleć o takiej operacji.
....so....
...who's....
NEXT
       .THE.
               FLEX

loompy100

A mi się wydaję, że będzie z tym ciężko. Co innego nowa gra w folii, a co innego kupować używki, dzielić ceny przez różne gry i koszta wysyłki. Choćby nie wiem co robił, to jeden będzie zadowolony, a inny pokrzywdzony, bo chciał inną grę, albo myślał, że będzie taniej itp itd :)

next THE flex

Cytat: loompy100 w Sierpień 17, 2016, 15:48
A mi się wydaję, że będzie z tym ciężko. Co innego nowa gra w folii, a co innego kupować używki, dzielić ceny przez różne gry i koszta wysyłki. Choćby nie wiem co robił, to jeden będzie zadowolony, a inny pokrzywdzony, bo chciał inną grę, albo myślał, że będzie taniej itp itd :)

Nie no... taki tryb działa od wielu lat na wielu plaszczyznach :) Na forum o butach, robia grupowe zamowienia butow, na muzycznym zamawiaja winyle a gdzie indziej co innego. Czy uzywki czy folie to zalezy od upodoban i dostepnosci, ale to przeciez nie problem.
Wybieramy sprzedawce->wybieramy tytuły->przeliczamy zakupy na zlotowki->
Jak każdy wykona te operacje to sumujemy liczbe przedmiotow/koszt wysylki i to wszystko :)
Jedna osoba zamawia na eBay i odbiera przesylke. Pózniej wysyla poczta, badz ci bardziej towarzyscy przyjezdzaja i odbieraja osobiscie
....so....
...who's....
NEXT
       .THE.
               FLEX

SALADYN

Ma to sens przy zamawianiu z jakiejś dalszej zagranicy czegoś co na pewno będzie miało spore koszty wysyłki. W przypadku gier z UK, w które z pewnością celuje sporo forumowiczów, raczej traci ten sens. Za dużo zachodu i ewentualnych problemów żeby rozkręcać taką akcję.

Proponowałbym bardziej jakąś listę dla zainteresowanych, taki koncert życzeń. Często jak coś kupuje na portalach aukcyjnych to przeglądam co dany sprzedający ma jeszcze w ofercie. Rzut oka na koncert życzeń i widzę że ktoś szuka gry którą mój sprzedawca ma w ofercie więc można zapytać chętnego czy nie chce dorzucić się do wysyłki.

next THE flex

#13
Cytat: SALADYN w Sierpień 17, 2016, 19:26
Ma to sens przy zamawianiu z jakiejś dalszej zagranicy czegoś co na pewno będzie miało spore koszty wysyłki. W przypadku gier z UK, w które z pewnością celuje sporo forumowiczów, raczej traci ten sens. Za dużo zachodu i ewentualnych problemów żeby rozkręcać taką akcję.

Proponowałbym bardziej jakąś listę dla zainteresowanych, taki koncert życzeń. Często jak coś kupuje na portalach aukcyjnych to przeglądam co dany sprzedający ma jeszcze w ofercie. Rzut oka na koncert życzeń i widzę że ktoś szuka gry którą mój sprzedawca ma w ofercie więc można zapytać chętnego czy nie chce dorzucić się do wysyłki.

To jest troche inna opcja, ale tez zawsze jakas forma wspolpracy wiec prawie zamowienie grupowe ;) Bralem udzial swego czasu w zamowieniach grupowych z eBay wlasnie z butami i plytami z calego swiata. To raczej nie ma wiekszego znaczenia skad, bo wszedzie wysylka bedzie drozsza niz cennik Marka z Poczty. Dzisiaj poszukam sprzedawcow i podesle linki, moze ktos cos..+ byc moze Administrator (Bodzio?) sie zgodzi operowac transakcjami.
P.S ogladalem dzisiaj recenzje gier na PSX wykonane przez rodakow. Jak to ktos z Was to juz wiem, ze sie uda :)

edit: sprawdziłem mocno pobieżnie sklepy na eBay i znalazłem dwa pierwsze
http://stores.ebay.co.uk/Videogames-and-Toys/Playstation-/_i.html?rt=nc&_fsub=6649864015&_sid=203362635&_trksid=p4634.c0.m14&_sop=2&_sc=1 191 tytułow na stanie
http://stores.ebay.co.uk/eldoradodujeu/Playstation-1-/_i.html?rt=nc&_fsub=2875680013&_sid=984779073&_trksid=p4634.c0.m14&_sop=2&_sc=1 474 tytułow na stanie

Zbieramy się w kilka osób przypuśćmy 5, każdy wybiera po przypuśćmy 5 tytułów i zaczynamy działać
....so....
...who's....
NEXT
       .THE.
               FLEX

Beier

I jak udało się wam złożyć jakieś wieksze zamówienie. Jak cos to jestem chętny:)