Wycena sprzętu i gier

Mareczek720 · 93485

Offline alf

• Strefowy Maniak
    • Reputacja: 30
  • Odznaczenia Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości.
  • PSN ID: Sir_Donaldez
Odpowiedź #975 dnia: Wrzesień 27, 2020, 22:10:37
Panowie ile trzeba dać za nowego DualShocka 4 ? W media expert i innych tego typu sklepach ceny są kosmiczne bo wciąż jest to około 250 PLN.

Potrzebowałbym jeszcze jednego pada dla synka by też trzymał w łapach - może być nawet używany byleby był działający i w dobrej kondycji. Możecie polecić jakiś sklep lub inne pewne źródło padów ? (nowych lub używanych ?)

Używek się troche boje bo wiem, że wiele sklepów sprzedaje zajechane pady w sporych cenach. Dlatego najpierw zapytałem o nówke. Wiadomo, że pad u mnie zostanie i na pewno się przyda dla drugiego gracza.

Offline Bodzio

• Administrator
  • Strefowy Maniak
    • Reputacja: 77
  • Odznaczenia Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości.
    • strefaPSX
  • PSN ID: Bodzio_PSX
Odpowiedź #976 dnia: Wrzesień 27, 2020, 22:30:43
Panowie ile trzeba dać za nowego DualShocka 4 ? W media expert i innych tego typu sklepach ceny są kosmiczne bo wciąż jest to około 250 PLN.

Chyba jutro w ramach Smart Week jak masz Smarta na allegro kupisz nowego pada za 179zł i to pewnie najniższa cena na tę chwilę za nówkę: https://allegro.pl/oferta/wkrotce/pad-sony-dual-shock-do-ps4-9722322864

Ogólnie teraz wchodzimy w okres okazji - Smart Week, Amazon Prime Day czy Black Friday, więc pewnie ceny padów i konsol znów zejdą do tych niższych pułapów, choć chyba mniej niż 179zł (10-20zł różnicy) nie będą kosztować, więc myślę promka z allegro dobra.

Potrzebowałbym jeszcze jednego pada dla synka by też trzymał w łapach - może być nawet używany byleby był działający i w dobrej kondycji.

Ile ma synek? Nie lepiej mu będzie takim Hori Mini padem grać?
https://www.euro.com.pl/kontrolery-do-gier/hori-hori-czarny.bhtml

Offline alf

• Strefowy Maniak
  • Odznaczenia Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości.
Odpowiedź #977 dnia: Wrzesień 27, 2020, 22:36:49
Synek ma 1,5 roku i dziś ogarnął na Sega Mega Drive jak sie chodzi w prawo i skacze Sonic'iem  O0
Ide teraz na troche urlopu i chciałem zrobić synkowi intro do ps4 (bedzie to dla niego szok bo dotychczas widział głównie gry na NES, Sega Mega Drive i PSX).

Ogólnie wiadomo, że synek jeszcze raczkuje w gamingu, ale chodzi o to bym ja mógł trochę pograć a on żeby trzymał podobnego pada co ja  O0 Już nie daje się chłop oszukać na niesprawnego pada od innej konsoli podłączonego do szafy.

Fajny ten mini pad dla dzieciaczków - szkoda tylko, że jest przewodowy. Ciekawe jaką długość ma kabel. Obawiam się, że jak synek pociągnie za mocno to konsola spadnie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2020, 22:38:36 wysłana przez alf »

Offline SALADYN

• Zasłużony
  • Strefowy Maniak
    • Reputacja: 46
  • Odznaczenia Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości. Odznaka za wsparcie Strefy w serwisie Patronite w 2020 roku. Najwyższe odznaczenie na forum. Odznaka za wkład w rozwój Strefy na różnych polach. Odznaka za wsparcie Strefy w serwisie Patronite w 2019 roku. Odznaka za wsparcie Strefy w serwisie Patronite w 2018 roku.
  • PSN ID: saladyn_zl
Odpowiedź #978 dnia: Wrzesień 27, 2020, 22:39:20
Cena 250zł za nowego pada to praktycznie standard, promocje to jedyne źródło 100% oryginalnych i tanich nówek. Łap promo od bodzia i nie wybrzydzaj, potem będzie tylko drożej i z biegiem czasu coraz trudniej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2020, 22:42:37 wysłana przez SALADYN »

Offline alf

• Strefowy Maniak
Odpowiedź #979 dnia: Wrzesień 27, 2020, 22:44:02
Kurka nie wiedziałem że to tak trzyma cenę. Konsola tyle lat już na rynku, padów naprodukowali pewnie miliony a tu wciąz 250 PLN a za 179 PLN mam brać z pocałowaniem w rączkę. Cóż, chyba nie mam wyjścia  :-\

Offline SALADYN

• Zasłużony
  • Strefowy Maniak
  • Odznaczenia Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości. Odznaka za wsparcie Strefy w serwisie Patronite w 2020 roku. Najwyższe odznaczenie na forum. Odznaka za wkład w rozwój Strefy na różnych polach. Odznaka za wsparcie Strefy w serwisie Patronite w 2019 roku. Odznaka za wsparcie Strefy w serwisie Patronite w 2018 roku.
Odpowiedź #980 dnia: Wrzesień 27, 2020, 23:02:06
Tak, nie masz wyjścia. Pady się po prostu z czasem zużywają więc jest stały popyt na nowe sztuki a podaż kończy się wraz z zbliżającą się premierą nowej generacji konsol. Lada moment nowy dualshock 4 będzie rzadkością.

Offline alf

• Strefowy Maniak
Odpowiedź #981 dnia: Wrzesień 27, 2020, 23:19:41
No to jeszcze pytanko: jak długo może wytrzymać rozładowana bateria w ps4 ? Ciekaw jestem a co by było gdybym trafił na leżak magazynowy który spędził ostatnie 2 - 3 lata rozładowany. Bateria straciłaby na pojemności ? Czy to jest generalnie problem czy nie ?

Offline SALADYN

• Zasłużony
  • Strefowy Maniak
Odpowiedź #982 dnia: Wrzesień 28, 2020, 13:36:37
Czy to jest generalnie problem czy nie ?
Nie w przypadkach nowych padów z legitnego źródła, sony raczej nie trzaska milionów kontrolerów na zapas żeby sobie leżały na magazynie nie wiadomo jak długo. Produkcja jest raczej optymalizowana żeby zaspokoić aktualne zapotrzebowanie rynku. W teorii możesz trafić więc na pierwszy model pada który leżąc x lat zdechł w pudełku ale jest to mało prawdopodobne i musiałbyś się nawet postarać żeby takiego kupić.
Nie wiadomo tak naprawdę ile taka bateria może leżeć nieużywana, ile wytrzyma cyklów ładowania i ile straci pojemności przez zużycie czy leżakowanie. Wiadomo tylko że takie coś może nastąpić w odpowiednich warunkach ale komu by się chciało to sprawdzać z stoperem i miernikiem w ręku, toż to eksperyment na lata którego wyniki i tak nikogo nie będą obchodzić. Tak naprawdę większość padów nie dożywa nawet momentu gdy ich bateria zdycha ze starości bo jest większe prawdopodobieństwo że kontroler znacznie wcześniej ulegnie normalnemu zużyciu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2020, 13:41:49 wysłana przez SALADYN »

Offline ojciec-gracz

• Strefowy Entuzjasta
    • Reputacja: 117
    • moja strona na facebooku
  • PSN ID: forest122
Odpowiedź #983 dnia: Wrzesień 28, 2020, 15:04:01
Czy to jest generalnie problem czy nie ?
Nie w przypadkach nowych padów z legitnego źródła, sony raczej nie trzaska milionów kontrolerów na zapas żeby sobie leżały na magazynie nie wiadomo jak długo. Produkcja jest raczej optymalizowana żeby zaspokoić aktualne zapotrzebowanie rynku. W teorii możesz trafić więc na pierwszy model pada który leżąc x lat zdechł w pudełku ale jest to mało prawdopodobne i musiałbyś się nawet postarać żeby takiego kupić.
Nie wiadomo tak naprawdę ile taka bateria może leżeć nieużywana, ile wytrzyma cyklów ładowania i ile straci pojemności przez zużycie czy leżakowanie. Wiadomo tylko że takie coś może nastąpić w odpowiednich warunkach ale komu by się chciało to sprawdzać z stoperem i miernikiem w ręku, toż to eksperyment na lata którego wyniki i tak nikogo nie będą obchodzić. Tak naprawdę większość padów nie dożywa nawet momentu gdy ich bateria zdycha ze starości bo jest większe prawdopodobieństwo że kontroler znacznie wcześniej ulegnie normalnemu zużyciu.

Gdzieś przeczytałem na blogach, że bateria litowo jonowa wytrzymuje około 500 cykli ładowań a potem żywotność spada. Co moim zdaniem jest prawdą bo jak ładujesz pada co drugi dzień to teoretycznie po trzech latach powinieneś zauważyć, że krócej działa. Oczywiście jeśli masz dwa pady i jednego ładujesz co 4-5 dni to teoretycznie na całą generację wystarczy. Wiele padów mam jeszcze w żadnym bateria nie padła.

Offline SALADYN

• Zasłużony
  • Strefowy Maniak
Odpowiedź #984 dnia: Wrzesień 28, 2020, 15:46:50
teoretycznie po trzech latach powinieneś zauważyć, że krócej działa.
Rożnica musiałaby być znacząca żeby była zauważalna bez sprawdzania z zegarkiem/stoperem w ręku. Ja na przykład nie widzę żadnej różnicy w działaniu mojego najstarszego, sprawnego pada ale też nie zdarza mi się grać na tyle długo żeby pad mi się rozładował, poza tym używam stacji dokującej dzięki której nawet nie myślę o ładowaniu baterii, pada odkładam na stacje po skończonej sesji i tyle.

Offline pawloosw

• Strefowy Nałogowiec
    • Reputacja: 24
  • W co masz zagrać jutro, graj dzisiaj...
Odpowiedź #985 dnia: Wrzesień 28, 2020, 19:09:25
Panowie, na ile wycenilibyście nową, zafoliowaną grę God of War na ps4, wydanie angielskie (na aledrogo same pl wiec niemam punktu odniesienia)? Kupiłem w zestawie z pspro a ze juz kiedys grałem i nie zaiskrzyło, nie ma sensu żeby leżakowała.

Offline SALADYN

• Zasłużony
  • Strefowy Maniak
Odpowiedź #986 dnia: Wrzesień 28, 2020, 19:17:22
Z tego co widziałem na fotce to masz polską wersję językową, zobacz kod CUSA na grzbiecie pudełka, jeżeli masz 07412 to w grze jest dubbing i napisy.

Offline ojciec-gracz

• Strefowy Entuzjasta
    • Reputacja: 117
    • moja strona na facebooku
  • PSN ID: forest122
Odpowiedź #987 dnia: Wrzesień 28, 2020, 19:22:28
Panowie, na ile wycenilibyście nową, zafoliowaną grę God of War na ps4, wydanie angielskie (na aledrogo same pl wiec niemam punktu odniesienia)? Kupiłem w zestawie z pspro a ze juz kiedys grałem i nie zaiskrzyło, nie ma sensu żeby leżakowała.

nowy God of war na ps4 w folii chodzi w przedziale od 50 do 60 zł plus wysyłka. Co do języka angielskiego to są ludzie, nietolerujący dubbingu i grający tylko w oryginale. Także z tym różnie. Wystawiłbym na allegro za 50 plus wysyłka (najtaniej polskie wydanie widziałem za 55 zł).

Offline pawloosw

• Strefowy Nałogowiec
    • Reputacja: 24
  • W co masz zagrać jutro, graj dzisiaj...
Odpowiedź #988 dnia: Wrzesień 28, 2020, 19:30:23
Z tego co widziałem na fotce to masz polską wersję językową, zobacz kod CUSA na grzbiecie pudełka, jeżeli masz 07412 to w grze jest dubbing i napisy.

Sprawdziłem jest dokładnie taki kod jak podałeś. Czyli grę mogę w ciemno ogłosić jako polskojęzyczną (posiada dubbing oraz napisy pl)? Pomimo, że na pudełku w całości opis po angielsku?

Offline SALADYN

• Zasłużony
  • Strefowy Maniak
Odpowiedź #989 dnia: Wrzesień 28, 2020, 19:35:10
Tak, masz wersję z rynku brytyjskiego która posiada pełny dubbing i napisy. Możesz ją pchać jak ojciec przykazał za 50-60zł.

https://strefapsx.pl/forum/ps4-gry/polska-wersja-jezykowa-w-pudelkowych-wydaniach-ps4ps3/