Reklamacja media expert mario wonder

Zaczęty przez janfm, Maj 13, 2024, 11:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

janfm

Cześć,
Zakupiłem grę internetowo na promocji, odbiór w paczkomacie, w domu rozpakowałem, no i zdziwienie bo pudełko połamane, nowa w folii spakowana w kopertę bąbelkową - sama koperta nie nosi śladów dewastacji. Reklamuję, i kolejne zdziwnienie, Pani proponuje bon 50zł, ponieważ nie są w stanie wymienić grę na nową. To nową forma oszukiwania klienta? Wchodzę do sklepu internetowego, oczywiście gra dostępna. Odpisałem w stanowczym tonie, że żądam wymiany na nową, powołując się na Ustawę praw konsumenta. Czy ktoś miał z Was takie przeboje? Czy sklep może odmówić wymiany, skoro gra jest dostępna w sprzedaży? Oczywiście kolejny krokiem jest kontakt z Rzecznikiem Konsumenckim, gdyby mnie spławiali dalej?

Megadeth

Pewnie chodzi o ograniczenia w zwrotach oprogramowania.

Ja bym brał bon 5 dyszek z uśmiechem na twarzy

Wawrzino

Pokaż zdjęcie, ocenimy. Ale jeśli oryginalna folia nie jest uszkodzona, to bym im odesłał jako zwrot towaru

janfm

Otwierać nie otwierałem, nawet nie wiem czy katridż cały. Zależy mi też na samym pudełku z etykietą.

Wawrzino

no to odeślij im, zazwyczaj sklepy zezwalają w swoim regulaminie na zwrot oprogramowania jeśli oryginalne opakowanie nie zostało usunięte, a w tym wypadku wyraźnie widać, że folia z etykietą Nintendo nie została zdjęta.


Edit: wygląda jakby w transporcie na paczkę spadło jakieś ciężkie pudło

Megadeth

U dość duże uszkodzenie. Myślałem, że pęknięcie czy coś. Odesłać.

SALADYN

Proponują bon bo nie chcą się bawić w zwrot i sprzedaż tego w outlecie. Jak koledzy piszą wyżej, odesłać jak zwrot i kup drugi raz skoro nie chcą wymienić.

animare

To nie jedyny sklep w którym są przeboje z uszkodzonym towarem lub towarem widmo. Osobiście najbardziej zniesmaczył mnie w tamtym miesiącu Neonet (nie pierwszy raz). Zamówiłem od nich przez internet bluzę w promo z odbiorem i płatnością w sklepie. Okazało się, że bluza jest za mała - sklep nie przyjmie mi towaru bo rozpakowałem oryginalne opakowanie (zwykła folia), więc towar jest używany. Jak inaczej miałem sprawdzić rozmiar bluzy? Normalna rzecz w sklepach odzieżowych ale nie w neonecie... Sklep internetowy nie przyjmie mi zwrotu bo minęło 14dni, po mimo, że odbierałem i płaciłem w sklepie stacjonarnym - więc chyba w tym wypadku umowa obowiązuje przy dokonaniu płatności. No nic, bluzę zostawiłem bo nie będę się kłócił o 25zł...

Ale wracając do tematu, odsyłaj jako zwrot. Te 50zł nie jest warte uszkodzonej okładki (i nie wiadomo czy kartridża) w takim wypadku.

killy9999

Cytat: animare w Maj 13, 2024, 15:35Sklep internetowy nie przyjmie mi zwrotu bo minęło 14dni, po mimo, że odbierałem i płaciłem w sklepie stacjonarnym - więc chyba w tym wypadku umowa obowiązuje przy dokonaniu płatności.
Tutaj niestety prawo jest po stronie sprzedawcy. Jeśli odbierasz coś osobiście w sklepie, to nie przysługuje prawo do zwrotu w ciągu 14 dni, bo miałeś okazję obejrzeć towar i ewentualnie zrezygnować z zakupu - sprzedawca powinien był ci umożliwić zweryfikowanie rozmiaru przy odbiorze i ewentualną rezygnację, ale jeśli już wziąłeś bluzę to znaczy, że zaakceptowałeś towar. Zgadzam się, że to słaby ruch ze strony Neonetu, ale tak jak napisałem zgodny z prawem. Pozostaje głosować portfelem w przyszłości.

Stall

Jeśli chodzi o elektronikę, to wielokrotnie zamawiałem online i odbierałem płacąc stacjonarnie w X-Kom czy MediaExpert, po czym zwracałem w ciągu 14 dni. W Komputroniku po rejestracji jest to nawet 30 dni.

killy9999

Ale to jest wyłącznie dobra wola sprzedawcy. Tak samo jak wiele stacjonarnych sklepów z ubraniami pozwala na zwrot do 30 dni od daty zakupu, pod warunkiem że są metki. Jak widać w przypadku Neonetu tej dobrej woli brakuje.

Stall

Dlatego trzeba sprawdzać jaki jest regulamin sklepu w którym się kupuje, albo płacić przy zamówieniu online przed odbiorem w sklepie (jeśli nie chcemy paczkomatu albo kuriera). Ez

Megadeth

Dlatego najlepiej kupować na allegro że smartem, zamówisz, nie podoba się to jednym kliknięciem robisz zwrot. Bez pytania.

A jak sprzedawca fika to robisz spór z nim i allegro zawsze jest po Twojej stronie.

janfm

Zatem odsyłam, ale jestem zniesmaczony i mega zawiedziony.

Pawelec_93

#14
Daj znać, czy wszystko w porządku ze zwrotem. Ja sam mam złe doświadczenia z Media Expert i od dawna raczej niczego tam nie kupuję (przynajmniej w tematach growo - konsolowych). Dobrych parę lat temu skuszony promocją kupiłem jedną z gier na Playstation 4. Wtedy jeszcze byłem w temacie kompletnie zielony i nie zauważyłem, że folia na pudełku nie ma tego paska z symbolami "PS4". Po otwarciu folii zauważyłem, że zarówno pudełko, jak i płyta nosiły ewidentnie ślady użytkowania. Niby nic, bo gierka była sprawna i mogłem machnąć rękę, ale wkurzyło mnie takie traktowanie. Chciałem gierkę zwrócić w tym samym sklepie w którym ją kupiłem, ale oczywiście niczego nie wskórałem, bo "fabryczna folia", była zdjęta. Oszuści oczywiście wciskali mi kit, że nic nie wiedzą o żadnych foliach z tymi paskami PS4 itd i sugerowali, że pewnie gra mi się nie spodobała i dlatego chce ją zwrócić....

Co do twojej sytuacji, to kurczę kiedyś myślałem, że tylko kompletni laicy z allegro, czy olx (prywatne osoby - casuale, czy jak tam ich nazwać, bez urazy dla kogokolwiek) ładują pudełko z grą do zwykłej koperty bąbelkowej bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Szkoda, że te sklepy nie mają szacunku dla klienta i robią podobnie (w RTV Euro niestety pakują podobnie z tego co pamiętam). Ale w sumie może nie ma się co dziwić, bo słyszałem, że edycje kolekcjonerskie gier za kilkaset złotych też potrafili wysłać bez żadnego kartonu z nalepioną naklejką od kuriera na obwolucie...