Problem z zakupem na ebay - uszkodzona konsola Wii U

Zaczęty przez bistro, Listopad 24, 2019, 11:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

bistro

Mam problem z zakupem, który dokonałem jakiś czas temu na ebay. Wylicytowałem używaną konsolę Wii U z Wielkiej Brytanii, wg opisu miała być jak nowa i w pełni sprawna. Konsola kupiona u prywatnego sprzedawcy, który ma 100% pozytywów z 1777 komentarzy.

Sprzęt odebrałem w ubiegły czwartek i nieco zdziwił mnie sposób zapakowania. Karton od konsoli zawinięty w papier i plastikową torbę. Trochę kiepsko jak na podróż przez pół Europy, ale paczka nie miała jakichś szczególnych oznak zniszczenia. Niestety w oryginalnym pudełku wszystko było "luzem" bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Po oględzinach konsoli stwierdziłem że stan sprzętu jest dobry - takie 7/10, ale na pewno nie wygląda ona jak nowa. Gorzej z działaniem. Konsola nie czyta żadnej płyty. Po załadowaniu płyty do napędu słychać dziwne stukanie, czasem konsola myśli, że ma płytę w napędzie, a jej tam nie ma. Ewidentnie jest fizycznie uszkodzona.

Nagrałem filmiki, wysłałem sprzedawcy, no i tak jak się spodziewałem jest wielce zdziwiony, że mam problem z konsolą bo u niego działała. Napisał mi, że w poniedziałek będzie się kontaktował z firmą kurierską w sprawie uszkodzenia sprzętu w trakcie transportu, lecz za bardzo nie mam pomysłu w jaki sposób chce on coś od nich uzyskać. Płaciłem oczywiście przez PayPal, więc tak jakby mam od nich ochronę, ale jeszcze nie wiem co ten sprzedawca wymyśli i jak się ustosunkuje.

Mieliście kiedyś podobną sytuację? Może niepotrzebnie w ogóle z nim dyskutuję i od razu powinienem zakładać sprawę na PayPal? Zwracać mu ten sprzęt czy próbować naprawiać?
Proszę o rady :)

PSX93

#1
Oni praktycznie chyba wszyscy pakują byle jak, jak nawet gry w big boxach jak nie poprosisz o porządne zapakowanie, to zapakują w zwykłą torebke bez żadnej folii bąbelkowej. No i weź teraz wygraj licytację bardzo rzadkiej gry, kolekcjonerki w kartonowym pudelku, a i tak przyjdzie poobijana we wszystkich rogach. Najgorzej w tym wszystkim, że zawsze znajdzie się  idiota, który obklei pudełko samą taśmą i później weź to zrywaj bez uszkodzenia oryginalnego nadruku.

Rocho

#2
Skoro płaciłeś przez PayPal to raczej o kasę możesz być spokojny. A co do pakowania to raczej standard niestety. Dlatego zawsze piszę sprzedawcy jak chciałbym by zapakował.
Fociam i  pitolę o gierkach:
https://www.instagram.com/m.aszta/

pawloosw

W batalii mailowej udalo mi sie wywalczyc czesciowy zwrot jak kupilem gier za tysia i gosc wszystko w karton wlozyl bez zadnych zabezpieczen i wyslal z uk. 30% pudełek do kosza. Drugi raz zglaszalbym od razu do paypala bo zmarudzilem pare ladnych godzin na udawadnianir swoich racji, przez paypal byloby pewnie raz dwa i po sprawie i zapewne kwota adekwatna do strat. Po szkodzie kazdy polak madry. :)

Hoipolloi

Na Twoim miejscu bym nie czekał, aż sprzedajacy coś 'zdziała' z firma kurierska bo nic nie zdziała. Rób spór na ebay, jak płaciłeś przez paypal to odzyskasz pieniadze, za de facto nie działajacy sprzęt. W sporze, piszesz komentarz dlaczego chcesz odzyskać kasę, a skoro masz dowody na nie działajacy sprzet to nie czekaj. Szkoda czasu.
Szukam Konsolowe Kompendium 1, 2, 3 wydane przez Neo+.
Szukam gier na PS1 i PS2:
https://bit.ly/2y3FN7b

Leniwy

#5
Załóż spór poprzez paypala i po sprawie. Paypal super to ubezpiecza tylko musisz pamiętać aby spór po chyba minimum tygodniu czekania na odpowiedź przekształcić w roszczenie jeśli się nie dogadacie i zwrócą kasę. Możesz też zażądać pełnego zwrotu i kosztów nadania zwrotu przesyłki. Ważne abyś miał wysyłkę z potwierdzeniem nadania. Przy zakładaniu sporu od razu możesz określić czy chcesz zwrot całości lub części i zatrzymania towaru. Oczywiście jeśli płatność była robiona poprzez paypala

Deathcoil

Też proponuję otworzyć spór i następnie przekształcić w roszczenie. Z kurierem na pewno nic się nie wyjaśni, typowa gra na zwłokę. Jak odeślesz cały towar (koniecznie przewoźnikiem z numerem do śledzenia) to bez łaski dostaniesz zwrot pieniędzy. Tyle, że paczkę zwrotną pokrywasz z własnej kieszeni. Nie wiem czy jest sens zatrzymywać niedziałającą konsolę (kwestia co było w zestawie) i walczyć tylko częściowy zwrot kosztów.

bistro

Dzięki za rady. Właśnie obawiam się, że w przypadku odesłania konsoli do nadawcy po sporze na PayPal otrzymam zwrot jedynie za konsolę (400 zł z groszami), a przesyłka do mnie (100 zl z groszami) i przesyłka zwrotna (też pewnie ok 100 zł) nie będą zrefundowane i wówczas dla mnie to żaden interes stracić 200 zł, żeby odzyskać 400. Dlatego myślę o częściowym zwrocie np. 50% wartości przedmiotu i za to spróbować ją naprawić. Poczekam na jego odzew jutro. I jak nie zaproponuje nic konkretnego to otwieram spór na PayPal.
BTW. czy w sporze na PayPal opisuję sprawę po polsku czy po angielsku?

Rocho

Ja zawsze pisałem po angielsku. Ale raz lekko zrobiony napisałem po polsku i też przeszło xD 
Fociam i  pitolę o gierkach:
https://www.instagram.com/m.aszta/

Leniwy

#9
Ja jak wygrałem roszczenie, że towar niezgodny z ogłoszeniem to paypal zrefundował mi koszt przesyłki zwrotnej ponieważ odesłałem ją sprzedającemu. Wysłałem im skan nadania z poczty na którym była również kwota za wysyłkę do Usa i mi zwrócili. Oddali również cło które było automatycznie naliczone.  Może gdybym wysłał kurierem to by nie chcieli ze względu na koszty. Najlepiej zadzwoń na infolinię bo mają w Polsce i Ci wszystko dokładnie powiedzą. Spór możesz pisać po polsku bo zakładając go od razu masz do wyboru kilka powodów w tym, że towar nie jest zgodny i też uszkodzony i możesz załączyć zdjęcia od razu. Całe szczęście, że kupiłeś płacąc przez paypala bo oni dbają o kupującego. Ty nie zwracasz konsoli bo zmieniłeś zdanie tylko towar nie jest zgodny z opisem wiec koszta przesyłki powinieneś mieć zwrócone

psmaniac

#10
Cytat: bistro w Listopad 24, 2019, 11:59Mieliście kiedyś podobną sytuację? Może niepotrzebnie w ogóle z nim dyskutuję i od razu powinienem zakładać sprawę na PayPal? Zwracać mu ten sprzęt czy próbować naprawiać?
Proszę o rady
Zakładaj Paypal, dostaniesz zwrot za towar i wysyłkę . Nie takich cwaniaków już zgłaszałem. Jeden gostek mi przysłał telefon, miał być TOP, cały porysowany jakby cyrklem. Pojechali z nim jak ze świnią. Na nich nie ma bata. Paypal takich łatwi bez mydełka. Możesz też zaproponować częsciowy zwrot i zostaniesz z towarem. Kiedyś zaproponowałem 30 % tego co zabuliłem, tak na odpi///dol i gostek się zgodził. Wymieniłem parę pierdół w elektronice i byłem sporo do przodu. Paypal to nie nędza PaU, co serwuje alle-szit krajowy.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


bistro

#11
Oczywiście było tak jak sądziliśmy. Sprzedawca nic nie zdziałał u firmy kurierskiej, zaproponował mi zwrot 80 funtów (wylicytowana kwota) i odsyłam konsolę. Hah, chyba zgłupiał. Dostałem źle zapakowany bubel i mam stracić na transakcji 40 funtów (2x wysyłka - do i z Polski). Poszedł spór na PayPal. Chcę od niego połowę tego co zapłaciłem czyli 50 funtów i na własną rękę podejmę się naprawy. Na ebayu znalazłem refubowane napędy za 30 funtów z wysyłką do Polski, dodatkowo dowiadywałem się w serwisie konsol ile sobie życzą za wymianę napędu i powiedzieli mi "jakieś 100 zł"....

Szkoda tylko, że trzeba jakiś czas odczekać żeby spór przekształcić w roszczenie. Spór to ja z nim prowadziłem wiadomościami na eBay. Heh chyba mam za miękką dupę i nie trzeba się było patyczkować tylko od razy gadać przez PayPal. Myślałem, że dotrze do niego, że kijowo zapakował sprzęt i się rozwalił w transporcie z jego winy.

Leniwy

Dlatego najlepiej od razu zakładać i nie czekać bo szkoda czasu. Całe szczęście, że kupiłeś poprzez paypal bo ebay już potrafi zlewać sprawę jak nasze rodzime allegro. Ja dlatego robie zakupy tylko u sprzedawców którzy mają opcje płatności paypal mimo, że przewalutowanie wychodzi trochę drożej ale jesteś dobrze ubezpieczony i służą dobrą ochroną

psmaniac

#13
NIie dyskutuj z gostkiem przez
paypala. Jest taka opcja, żeby papal się tym zajął. Klikasz ponownie wpisujesz problem i czekasz. Nic więcej nie robisz. Wtedy konwersacje są zablokowane i paypal łatwi wszystko. Ważne, jak odeślesz towar to tylko rejestrowany z numerem do wglądu!
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


foxe

i do PP pisz po polsku.

ja miałem takiego gostka z UK co brałem od niego trochę gierek na PSX i w każdej paczce czegoś brakowało albo było nie do końca w takim stanie jak pisał. zgłaszałem go chyba z 5-6 razy i za każdym razem dostawałem częściową refundacje aż w końcu go olałem chociaż ceny miał mega okazyjne.

xbox
7xPSX(~1050 gier) 5xPS2(~300) 5xPS3(~170) 5xPS4(112) 5xPSP(~160) 2xPSV(18) 3xXBOX(~20) 2xX360(~20) 3xXONE(~10) NES SNESx2 GC Wii(5) WiiU(14) SMSII 2xSMD(4) SMDII