OSZUŚCI - CZARNA LISTA - Olx, Facebook, Allegro itp.

Zaczęty przez pawloosw, Sierpień 10, 2019, 21:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

pawloosw

Temat jako przestroga dla kupujących. Na razie w formie jaką zaproponował Saladyn, ale to kwestia dogadania. Jakby były jakieś uwagi wyedytuję post.
W temacie opisujemy po krótce czym sobie delikwent zasłużył na zaszczytne miejsce tej listy ze wskazaniem:

1. Login, pseudonim, imię itp pod jakimi się ukrywa
2. Na jakim/jakich portalach naciąga ludzi
3. Konta OLX, Allegro, Facebook itp. - linki 
4. Charakterystyczne aukcje, przedmioty itp po których można się domyśleć że mamy doczynienia z tym typem,
5. Krótki opis jak oszust nas przekręcił/próbował przekręcić.


To tylko taki wstępny szkic, jak macie jakieś pomysły jak to inaczej rozpisać czytelnie albo co dodać to dajcie znać, poprawimy.

To na początek:
1. maksiu, mariusz, max,  franaszek, 
2. OLX, Facebook (różne grupy tematyczne związane z retro gamingiem)
3  OLX:  1 konto: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/th1fp/,  drugie konto: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/kpWI6/
    Facebook: https://www.facebook.com/mariusz.franaszek.509
Jego ,,sklep" internetowy: https://greatshop2.ecwid.com/
Konto yt:
4. Wiecznie wystawia te same tytuły z reguły rzadkich gier na psx, w większości z tymi samymi zdjęciami więc łatwo dzbana rozpoznać. Tytuły takiej jak: Strider, Medievile, Raiden Project, LSD Dream Emulator, Encyklopedia PSX - te tytuły wystawia od dobrego roku - nie sposób przegapić.
5. Zakupiłem u ......... 2 płyty Stridera na psx. Wysłał zdjęcia bardzo niskiej jakości robione chyba kartoflem. Pomijając fakt, że przysłał jedną zamiast 2 płyt to na dodatek nagraną z naklejonym nadrukiem kiepskiej jakości. Oczywiście na korespondencje przestał odpowiadać, mój tel zablokował podobnie jak inny z którego się do niego dodzwoniłem i momentalnie się tchórz rozłączył.

sezam

#1
To nieprawda nikogo nie oszukałem, podesłałem facetowi zdjęcia tej gry i to właśnie kupił co chciał kupić :).

Jako, że sprzedałem już w necie sporo rzeczy i gier wypracowałem nawet takie powiedzonko "nikogo nigdy nie oszukałem chyba że ktoś sam siebie oszukał"  :). Nigdy nikogo nie oszukałem!

Wartość takiej oryginalnej gry Strider jest to wartość do 1000 zł!!!

VectroV

Pomijam fakt kilku wiadomości pod sobą, ale może to wyjaśnicie teraz huh? Odpowiedź po roku, pisanie że nic się nie zrobiło bez dowodów, a konkretów brak.
Inspekteur der Bundespolizei Herr Kamil aus Posen

sezam

#3
Opiszę to jeszcze raz z mojej perspektywy, gość zapytał mnie o grę Strider - napisałem owszem posiadam taką grę (ciekawostka gra posiada czarne spody płyty). Następnie podesłałem widoczne zdjęcia z tego co pamiętam bezpośrednio na e-maila tego Pana. Jako osoba prowadząca działalność nierejestrowaną (ciekawostka zgodną z Polskim prawem co tłumaczę na swojej stronie www). Nie uwzględniam zwrotów 14 dni i nie uwzględniam rękojmi... Nie widzę tutaj żadnych znamion oszustwa.

Natomiast oryginalne gry mają wartość na przykład taką jak na moich aukcjach OLX > https://www.olx.pl/oferta/sexy-parodius-playstation-1-ps1-psx-klasyka-sony-CID767-IDFpEOj.html > Moje oferty są skierowane do prawdziwego kolekcjonera gier

https://goldbarshopalike.ecwid.com/ > Reszta jest wytłumaczona tutaj jak przebiega zakup, ponieważ do każdej aukcji dołączam ten link do sklepu i to nie przypadek...

To co mogę zaoferować w ramach przeprosin to darmowy autorski Ebook podesłany na e-maila pod tytułem "Encyklopedia PSX 1995-2000 Schmidt" i mam nadzieję że ten wpis powinien zniknąć, ponieważ nie do końca jest zgodny z prawdą. Poproszę o e-mail zainteresowanej tym poszkodowanej osoby (nie pamiętam go)

Gdybym rzeczywiście był oszustem internetowym, już dawno siedziałbym w pierdlu bo sprzedaje przez kilka lat :)

Bycie sprzedawcą to dość stresujące zajęcie, ale to lubię... :)


psmaniac

===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================



VectroV

Wystarczy pisać posty tak, jak to się robi na forum, a nie używać tego jak messengera. Post edytowałem, reszta leży koszu żeby nie było że edytowałem treść.

No to czekamy na odpowiedź Pawła w takim razie co on na to. Chociaż dziwi mnie odpowiedź po tak długim czasie...
Inspekteur der Bundespolizei Herr Kamil aus Posen

Janusz

Macie okazję sobie to wyjaśnić, najlepiej na priv.

Zaciekawiło mnie jednak jedno, a mianowicie:

Cytat: sezam w Czerwiec 21, 2020, 20:07To co mogę zaoferować w ramach przeprosin to darmowy autorski Ebook podesłany na e-maila pod tytułem "Encyklopedia PSX 1995-2000 Schmidt".

Mam nadzieję, że nie jesteś tym gościem, który na OLX nie dość, że ukradł moją fotkę książki (szczegół) to jeszcze sprzedaje skan książki za kasę, łamiąc prawo (to już grubsza sprawa).

https://www.olx.pl/oferta/encyklopedia-psx-ksiazka-CID767-IDFi1oW.html#d27289fbb4

Ani to autorskie dzieło, ani ebook, a już sprzedawanie tego czy oferowanie komuś w formie przeprosin za coś to chyba żart jakiś.

sezam

#8
Ale napisałem że jest darmowy i niczego takiego nie sprzedaję i nie sprzedałem :)

Jest w mojej ofercie sklepu za 900 zł przecież.

I niedługo też będę miał fizycznego Marcina Kosmana "Nie Tylko Wiedźmin" :)

Janusz

Cytat: sezam w Czerwiec 21, 2020, 22:08Ale napisałem że jest darmowy i niczego takiego nie sprzedaję i nie sprzedałem

Nie jest darmowy, prawa do niego należą do wydawnictwa Ares 2, a właściwie podmiotu, który je kupił.

Jedna uwaga, nie pisz postów pod postem,bo nikt nie będzie tego ogarniał co chwila, tylko ogranicz się do jednej wiadomości, ewentualnie kliknij edytuj, jak chcesz coś do niej dodać.

sezam

Ale przecież jak go wyślę w ramach przeprosin za darmo to już inaczej sprawa wygląda na e-maila . Nic innego nie jestem w staniej zaoferować.

Trzyzet

Cytat: sezam w Czerwiec 21, 2020, 23:11
Ale przecież jak go wyślę w ramach przeprosin za darmo to już inaczej sprawa wygląda na e-maila .

Co typie? xD

Nie dość że rozpowszechniasz nielegalnie materiał (czyli de facto uprawiasz piractwo) to jeszcze się tym publicznie chwalisz? xD

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Szykuj budzik na szóstą rano bo panowie już jadą.

mariusz391

Cytat: Trzyzet w Czerwiec 22, 2020, 21:38Nie dość że rozpowszechniasz nielegalnie materiał (czyli de facto uprawiasz piractwo)
Żeby tylko chodziło o rozpowszechnianie materiału. Wy przeczytajcie dokładnie jego wypowiedzi, o co tam wogóle poszło
Cytat: sezam w Czerwiec 21, 2020, 20:07gość zapytał mnie o grę Strider - napisałem owszem posiadam taką grę (ciekawostka gra posiada czarne spody płyty).
Bo dla mnie to wygląda jak sprzedawanie pirackich gier przez internet, tak jak pisze pawlooslow
Cytat: pawloosw w Sierpień 10, 2019, 21:24Pomijając fakt, że przysłał jedną zamiast 2 płyt to na dodatek nagraną z naklejonym nadrukiem kiepskiej jakości
Cytat: sezam w Czerwiec 21, 2020, 17:30Wartość takiej oryginalnej gry Strider jest to wartość do 1000 zł!!!
Kolejny raz potwierdza że był świadomy że sprzedaje pirata
Cytat: sezam w Czerwiec 21, 2020, 20:07ponieważ do każdej aukcji dołączam ten link do sklepu i to nie przypadek...
Czyli z jednej strony prowadzi sklep ale z drugiej
Cytat: sezam w Czerwiec 21, 2020, 20:07Nie uwzględniam zwrotów 14 dni i nie uwzględniam rękojmi...
Czyli co, ten sklep również jest jakiś na lewo? ;/
No i na koniec w ramach przeprosin może wysłać pirackiego ebooka. Dla mnie to albo mega troll, albo autentycznie sprzedawca z cyklu ,,muszę kogoś wyruchać bo inaczej państwo/klienci wyruchają mnie''. Dla mnie tak czy inaczej to są jakieś jajca, ale sprawa może być dość świeża, bo o ile wątek jest z zeszłego roku, tak edytowany był w marcu tego roku więc może faktycznie coś tu się wtedy wydarzyło. Ale jak wyżej, czekamy na odpowiedź pawloosowa

retron67

#13
Typ jest już rozkminiony przez pół Polski O0 Bodzio jako admin na 100% może mieć wgląd w jego IP. Najlepszy był jego skrypt zamykający Windows ::) O0 :)) ,który sprzedawał na Aledrogo. Myślałem,że miał ban ;) Sezam provider,wystawia aukcje ludzi z Ebay jako swoje...

alf

Sugeruje ban dla użytkownika @sezam i wyczyszczenie tego wątku z wszelkich postów do niego nawiązujących. Ta rozmowa do niczego nie prowadzi a może wzniecić niepotrzebne przepychanki.