Negatywni kupujący aukcyjni

Zaczęty przez psmaniac, Czerwiec 07, 2017, 20:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

psmaniac

Nie wiem jak wam ale mam kilku delikwentów którzy popsuli mi aukcje na kwoty powyżej 200 zł.Ale zanim ujawnie co i jak proszę o wasze opinie  i admina czy warto zakładać taki watek.
Każdy narzeka na sprzedających.A może by tak w druga mańke.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


alf

#1
Masz na mysli np. tego Paper Mario na N64 ktory poszedl za 270 PLN ?
Obserwowalem...  ::)

Zapewne chodzi Ci o to, ze koles podbijal cene a jak doszlo do kosmicznych kwot i zakonczenia aukcji to sie okazalo ze nie ma tyle hajsu. Mysle, ze to czesty przypadek.

psmaniac

#2
alf

Nie tylko .Juz niedługo wkleje pacjentów.
Paper Mario  poszedł ponownie za 275 zł wraz z innymi grami u jednego kolekcjonera na sume 900 zł i z mbank do mbank kaska multi szybko .Niech mu bozia w dzieciach wynagrodzi.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


gumislav

Cytat: psmaniac w Czerwiec 07, 2017, 20:04
Ale zanim ujawnie co i jak proszę o wasze opinie  i admina czy warto zakładać taki watek.

Moim zdaniem warto, światek zbieraczy gamingowych staroci jest mały, możliwe, że takie zgniłki będą licytować u innych, a warto by było ich od razu wrzucić na czarną listę.
Ja już miałem kilka podobnych problemów w przeciągu lat, ale byłem tak upierdliwy, że zawsze w końcu dostawałem kasę. Nie każdy może mieć jednak tyle "szczęścia". Generalnie całość transakcji na Allegro powinna iść moim zdaniem przez PayU, bo wtedy Allegro mogłoby mieć podgląd kto komu zapłacił a kto nie i tacy co nie płacą powinni być karnie obciążani kosztami wystawienia aukcji i prowizją.
Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

psmaniac

#4
Nie jestem upierdliwy i rozumiem że niektórzy po prostu przecenili swoje siły finansowe i powiadomili mnie o tym.Ich tutaj nie będę wklejał.
Znajdą się tutaj tylko tacy co nie dali znaku życia po licytacji lub grali głupa.

katsumotoo
Bez jakiegokolwiek wytłumaczenia  potwierdził zwrot prowizji a później ściema że chce zapłacić bez PayU na moje  konto bankowe.

Zalicytował:
Tekken 2/PS1/PSX/Playstation
Crash Bandicoot/PS1/PSX/Playstation
Crash Bandicoot 2/PS1/PSX/Playstation

Suma łączna 315 zł
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


alf

Nie kumam, no skoro chcial zaplacic na Twoje konto bankowe to chyba spoko, co ?  ::)

psmaniac

#6
Nie płacił 5 dni.Nie odpowiadał na maile.Zażądałem zwrot prowizji od allegro. Potwierdził zwrot .Pózniej napisał :
CytatWitam, niestety nie mogę wpisać kwoty dostawy na PayU także poproszę numer konta bankowego gdyż nie jest podany pozdrawiam
.
Jak napisałem ze już mam zwrot prowizji to napisał ze będzie licytował jeszcze raz.Jak wystawie ponownie.I tyle go widzieli.
Mógł nie zgodzić się z anulowaniem transakcji i wpłacić na konto.A on anulował  a później wplata na konto po za allegro?Według mnie przygral głupa ze niby miał dobre intencje. Miał napisane ze wplata do 3 dni.Czekałem 5 .Upominałem go że mam ciężki dojazd żeby wysłać paczki i wysyłam tylko raz w tygodniu itd.Nie chciał płacić i tyle ale tez nie chciał negatywa.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


gumislav

Nie ma co się tłumaczyć. Nie płaci. Potwierdza zwrot prowizji, a później pisze, że jednak chce zapłacić. Coś mi tu nie gra. Lepiej się trzymać z dala od takich transakcji. Trzeba by z w pierwszym poście zrobić listę takich kwiatków.
Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

alf

Teraz rozumiem o co chodzi.
Poprzednio podales zbyt malo szczegolow i uwierzylem w dobre intencje tego jegomoscia ^^

psmaniac

#9
Retro-Old-Gamer

Wylicytowane  gry:
-Resident Evil 2/Nintendo 64/N64
-Crash Bandicoot Warped/PS1/PSX/Playstation
Suma 334 zł
Naprawdę uważajcie na gostka!
Wylicytował 31.05.2017 i napisał żebym poczekał bo nie dostał kasy z firmy. I tak poczekałem do wczoraj ,czyli zwrotu prowizji  przez allegro.Ani przepraszam ani pocałuj w d...pe.
Po złości ?Dla zabawy?Nie wiem bo kontakt zerowy.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


psmaniac

Doszły następne dwie frajerskie pi....dy, które nie płacą i licytują dla zabawy.

Client:34497551
Client:47863829
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


adikropkaer

Te nicki to akurat konta tymczasowe, użyte tylko do jednej aukcji bez rejestracji, więc nie za wiele to da. Sam miałem taki przypadek. Ostatnio plaga z tym jest na allegro. Sprzedający praktycznie nie ma żadnych narzędzi, ani negatywa nie wystawi jak kiedyś, ani nic.

Hoipolloi

@psmaniac
Ja na allegro jak widzę użytkowników, których nicki zaczynają się na Client:1234567890 to od razu odznaczam ich, by nie mogli licytować. Miałem podobnie jak Ty, więc takich dzbanów z miejsca odpalam, po co mam sobie nerwy psuć i wypisać do dziadów z upomnienie o wpłatę za zakupione przedmioty, jak i tak mnie oleją. Po co licytują jak i tak nie zapłacą? Nie wiem, może z nudów. Dlatego klik i delikwenta nie ma :)
Szukam Konsolowe Kompendium 1, 2, 3 wydane przez Neo+.
Szukam gier na PS1 i PS2:
https://bit.ly/2y3FN7b

psmaniac

Cytat@psmaniac
Ja na allegro jak widzę użytkowników, których nicki zaczynają się na Client:1234567890 to od razu odznaczam ich, by nie mogli licytować. Miałem podobnie jak Ty, więc takich dzbanów z miejsca odpalam, po co mam sobie nerwy psuć i wypisać do dziadów z upomnienie o wpłatę za zakupione przedmioty, jak i tak mnie oleją. Po co licytują jak i tak nie zapłacą? Nie wiem, może z nudów. Dlatego klik i delikwenta nie ma :)

Tak zgadza się, ale ja aukcji z reguły nie pilnuje. A nawet, taka menda zalicytuje w ostatniej chwili i nic nie zrobisz. Szkoda, bo jedną giere miałem zlicytowaną za 190 zł, frajeroza zbombardował poprzedniego licytanta.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================