Kupujący aukcyjni

Zaczęty przez JAPONIEC, Luty 14, 2019, 18:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

JAPONIEC

Temat mi w sumie chodził po głowie od dłuższego czasu. W związku z tym, że mam całkiem tłustą czarną listę kupujących na allegro, zamierzam się dzielić kolejnymi osobnikami, którzy dostąpili zaszczytu wpadnięcia na nią  8). Zamysł jest taki, by użytkownicy, którzy od czasu do czasu sprzedają coś na allegro, nie nacięli się na gości licytujących dla zabawy.

Taki delikwent to kłopotliwa sprawa, bo:
a) potrafi zamrozić sprzedaż przedmiotu na nieokreślony czas
b) często przelicytowuje osobę, która złożyła fajną ofertę, a niestety na Allegro nie ma tak jak na eBayu, że można złożyć jednym kliknięciem tzw. 'second chance offer'
c) nawet jeśli w końcu łaskawie wpłaci (zdarza się po klepnięciu zwrotu prowizji), to chce być obsłużony tak, żeby paka dotarła na drugi dzień, a to nie zawsze działa, zwłaszcza jak człowiek jest w rozjazdach i niestety nie ma jak polecieć z przesyłką o wartości 20zł w zębach na pocztę.

1) JDMstyle
Nieopłacona kwota: 10zł ( ;D )
Koleżka zalicytował gierkę, po dwóch tygodniach zero kontaktu, zwrot prowizji przyznany.

2) Prudicz
Nieopłacona kwota: 75zł
Jak wyżej - wylicytowane kilka gier, gość rozpływa się w powietrzu bez żadnego kontaktu.

VectroV

Dobry pomysł. Dopinam temat do kompletu z Sprzedającymi :)
Inspekteur der Bundespolizei Herr Kamil aus Posen

psmaniac

Może poprawić temat na: Uwaga na kupujących aukcyjnych, czy jakoś tak.


MAGDALENAJASNA7
Konsola Psx/Ps1/Playstation/SCPH-5552
228,50 zł
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


kris82l

Jak najbardziej popieram, tylko wydaje mi się że to by miało sens jedynie w formie uzupełnianej listy, bo takich delikwentów jest na pęczki. Jeśli użytkownicy będą często tu się udzielać to warto zrobić listę wtedy szybciej poznamy potencjalnych nie do końca uczciwych kupujących.

pawloosw

Pomysł dobry. Tylko listę aktualizować w 1 poście i będzie czytelnie.

psmaniac

===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


psmaniac

===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


szczupi26

Nicki pasujące do podejścia :D

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka


JAPONIEC

#8
gorka64 // edit: w końcu zapłacił, puszczając farmazon, że niby do mnie pisał dwa razy przez formularz allegro (a na mojej poczcie nic nie ginie :)...)
Client:59817299

Tradycyjnie - było licytowane, ale wpłaty brak. Kontaktu też.
Chyba założę sobie fake konto i zacznę u pacanów robić podobne akcje (pierwszy ma wystawione trochę śmiecia).

SALADYN

Cytat: JAPONIEC w Kwiecień 14, 2019, 19:56Client:59817299
Z tego co kojarzę to taki nick oznacza nierejestrowanego użytkownika. Wrzucanie na czarną listę działa w ich przypadku czy za każdym razem gdy taki ktoś coś kupuje to dostaje nowy nick i znowu może kupować, orientuje się ktoś ?

JAPONIEC

Cytat: SALADYN w Kwiecień 15, 2019, 10:41
Cytat: JAPONIEC w Kwiecień 14, 2019, 19:56Client:59817299
Z tego co kojarzę to taki nick oznacza nierejestrowanego użytkownika. Wrzucanie na czarną listę działa w ich przypadku czy za każdym razem gdy taki ktoś coś kupuje to dostaje nowy nick i znowu może kupować, orientuje się ktoś ?

Działa. To nie jest niezarejestrowany użytkownik, to jest - wedle mojego doświadczenia - po prostu typ, który nie wybrał sobie jeszcze nicka.

psmaniac

!!! Rafixxx123 !!!

UWAŻAĆ !!!
Nie zapłacił za 10 aukcji !
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


JAPONIEC

Ostatnio wystawiałem sporo gratów i aż SZEŚĆ osób zdecydowało się nie wpłacić wylicytowanej kwoty :).

jontek_2oo7 (tam są 'o', a nie zera) - nie pierwszy wyskok tego pana, już kiedyś go miałem na czarnej liście (na innym koncie).
Rado091
chelseaman11
STAHAN3611
MarstaN_87
Client:74322038 - tutaj ogólnie dobra akcja, typ przelicytował dwóch gości o złotówkę i... rozwiązał umowę z allegro :D. Ale skoro firma na takie zabiegi pozwala, to czemu nie.

W sumie dużo 'w plecy' nie jestem, bo suma zakupów to raptem 200zł, ale naprawdę dziwi mnie co trzeba mieć w głowie, żeby licytować dla zabawy.

RetroGRAnko

Client:91104062
Nie wpłaca wygranych aukcje
Licytowane PS4 Pro Z niskim softem bez napędu za 560 zł .

JAPONIEC

kucma1983

Kolejny licytujący dla zabawy.